Jump to content

Pomoc w wyborze pióra


Recommended Posts

Od paru miesięcy szukam sobie pióra i nie do końca mogę się zdecydować. Sporo czytałem na FPN, popytałem trochę użytkowników naszego forum ale może ktoś coś doradzi jeszcze.

W między czasie kupiłem Aurore Talenetum – w ręku leży idealnie ale teraz szukam czegoś z grubszą stalówką, piszącego zdecydowanie bardziej maślanie.

Na placu boju zostali następujący zawodnicy:

Carandache Leman – chyba białe ze stalówką M – na żywo robi na mnie ogromne wrażenie, bardzo eleganckie, stonowane, świetna jakość wykonania, pancerne - na lata. Obawiam się tylko czy przy swojej wadze przy dłuższym pisaniu nie będzie ciążyć. Czy dosyć mała stalówka nie świadczy o tym, że jest pieruńsko sztywna? Bardzo dobrze o nim piszą, ale jednocześnie tak mało popularne pióro... sam nei wiem co o tym sądzić.

Conway Stewart Wellington – jedynie nie mogę się przekonać do żółtego złota ale kolory robią takie wrażenie, że wybaczam :-). Tutaj myślę także o M albo Italic M. Użytkownicy bardzo dobrze piszą o właściwościach piśmiennych tych stalówek za co daje dużego plusa.

Pelikan 805 – (czarny ze srebrnymi dodatkami) fajne pióro ale po przetestowaniu dwóch powyższych biorąc Pelikana wydawał mi się plastikowy i delikatny. Ludzie piszą ochy i achy o tym jak pisze, ale jednocześnie o niepowtarzalności jeśli chodzi o jakość wykonania. Myślę, że to jednostkow przypadki, ale wolałbym nie ryzykować.

Montegrappa NeroUno - poprostu podoba mi się i bardzo dobrze piszą o stalówkach.

Moja aurora to świetne pióro ale szukam czegoś nowego, co będzie pisać ładną grubszą linią, miękko bez drapania, żebym mógł nacieszyć oko ładnymi cieniami np. z caradache canyon.

Może ktoś napisze o swoich doświadczeniach? Głownie zależy mi na opinii o Lemanie i Conweyu - niestety niewiele o nich na tym forum.

Chyba, że zaproponujecie coś ciekawszego - poza japońcami, bo to będzie mój kolejny zakup do tworzącej się kolekcji :).

Pozdrawiam i dzieki za wytrwałość jak doczytałaś/eś do tego momentu :). nie wrzucałem zdjęć ale chyba większość zna te pióra i łatwo znaleźć w sieci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...