Skocz do zawartości

Diamine Monaco Red – Wielki test atramentów – 23 kolory w 21 dni


ArielN

Polecane posty

Diamine Monaco Red to dosyć popularny atrament od angielskiego producenta. Jaki jest? Nietypowy.

Diamine_Monaco_Red.jpg

Diamine Monaco Red – Wielki test atramentów – 23 kolory w 21 dni

Diamine_Monaco_Red_test_atramentow.jpg

Diamine Monaco Red – Wielki test atramentów – 23 kolory w 21 dni

Nokaut

Monaco Red to jeden z niewielu atramentów, które rozłożyły mnie od razu na łopatki. Butelka i stosunek ceny do jakości, jak na Diamine przystało, na znośnym poziomie (chociaż z uwagi na szalejący funt bywało taniej). Kolor zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Czerwony jak krew

Diamine Monaco Red to atrament tak czerwony i intensywny, że aż przyciąga wzrok obserwatorów. Komentarze bywają różne i najczęściej kończą się porównaniem do krwi. Takiej bogato utlenionej :blink:

Właściwie to jest niebieski

To co najlepsze w Monaco Red to właściwości. Czerwone atramenty są znane ze słabego przepływu, wypełzania na stalówkę i wytrącania osadu. Monaco zachowuje się za to jak klasyczny niebieski – nie ma nib creep, a przepływ jest umiarkowany. Niestety atrament długo wysycha.

Zady i walety:

- umiarkowany przepływ

- pomimo czerwonego barwnika brak osadzania się na stalówce (nib creep)

- długi okres wysychania

Cena stosunkowo niewielka bo za 80 ml przyszło zapłacić 34 złote (około 0,4 PLN za 1 ml).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze bywają różne i najczęściej kończą się porównaniem do krwi. Takiej bogato utlenionej :blink:

Komu Ty to pokazywałeś, że takie reakcje były haha?

@Lena - zechciałabyś wrzucić jakieś fotki, czy skany Poppy Red? Interesuje mnie ten kolor a jak wiadomo na różnych zdjęciach różnie wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...