Skocz do zawartości

Lato, słońce, pomarańcze i... Pelikan Souveran 800 Burnt Orange


Akszugor

Polecane posty

Gość Markol

A mi się zaczyna coraz bardziej podobać, mimo braku pasków.

Ale widzę że nie widzę w nim okienka podglądu atramentu :/

 

Faktycznie :huh:

Widocznie to jest wersja napełniana "na czuja" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Jest to wersja dla starych wyjadaczy, którym intuicja podpowiada: już czas. Byle lamus nie da rady. ;)

 

Owszem, jak pióro przestanie pisać, to prawdopodobnie skończył się w nim atrament.

Przed laty miałem podobnie w mojej Zastawie (takie auto z ery mezozoicznej). Wskaźnik paliwa nie działał i tankowałem na wyczucie obliczając teoretyczne zużycie, a stacji benzynowych było wówczas o wiele mniej niż obecnie ;)

Oczywiście wersja przedstawiona przez konisa jest bardzo prawdopodobna, ale to już trzeba będzie sprawdzić na żywo.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się zaczyna coraz bardziej podobać, mimo braku pasków.

Ale widzę że nie widzę w nim okienka podglądu atramentu :/

 

Niekoniecznie.

Korpus może być na tyle transparentny, że będzie widać, czy pióro jest napełnione, czy nie.

zdrówka

Tak jest właśnie w M805 Stresemannie, że na pierwszy rzut oka wydaje się czarny + szary (czyli nieprzejrzysty), a pod światło widać "co i jak", niemniej nie jest to tak atwe sprawdzenie jak w przypadku pióra z okienkiem. Swoją drogą myślę, że patent z MB pokazanego powyżej jest całkiem niezły, a równie dobre (i chyba nie psujące zbyt mocno go wizualnie) było by okienko w kolorze takim trochę czarnym-poddymianym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...