Skocz do zawartości

Pióro z okazji magisterium z grawerem - do ok.300 zł


Polecane posty

Szanowni,

Rodzina chciałaby mi zafundować dobre pióro w cenie 200-300 z haczykiem zł z grawerem z okazji ukończenia studiów.  Z pióra mam zamiar krozystać okazyjnie, więc ważne jest, żeby, jak pióro, np. przeleży pół roku, było do użycia. Jako, że nie znam się na piórach wiecznych wcale, mimo, że pewnego czasu korzystałam dość często z dość taniego ładnego "srebrnego" pióra parkera na naboje, z którego byłam bardzo zadowolona - choć czasem wydawało mi się, że ma za grubą, mokrą kreskę.

Natomiast teraz, chciałabym wybrać na pewno coś fajnego, o ile to możliwe, w tym przedziale cenowym. Preferuję modele tradycyjne - raczej czarne, smukłe, ewentualnie z jakimiś zdobieniami czy elementami koloru. Absolutnie nie całe białe, ewentualnie metalicznie srebrne.  Raczej na naboje, ewentualnie konwertery? jeśli nie mylę terminologii. Przejrzałam kilka stron w internecie z różnymi modelami piór w różnych cenach i wybrałam 3 klasyczne, które mi się najbardziej podobają. Bardzo proszę Państwa o opinię lub podpowiedź, może coś innego, lepszego, a może nawet tańszego, ale dobrego jakościowego - na co zwrócić uwagę? Z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawer na piórze - to w mojej opinii "wiocha"

 

lepiej, moim zdaniem - znacznie lepiej jest sobie fundnąć tabliczkę...

np.

0_0_productGfx_93e85f464ab7148030b5ea1d8

 

ja ostatnio zakupiłem w "Twoje Pióro" Sheaffer'a dla przyjaciela ze stosowną tabliczką na 50'tkę

i był/jest zachwycony :)

 

Sailora - nie znam

Scheaffer - jest ciężki

Hemi - to jest z w/w moim zdaniem najlepszy wybór

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze przedmówca - najlepsze byłoby Platinum 3776, z tym że budżet byłby przekroczony o 100% (cena około 620pln). Ale to jedyne pióro, które powinno po pół roku nieużywania wystartowac bez namysłu.

A z innych propozycji - ja bym optował za Sailorem. To japońska jakość i z reguły świetne stalówki (uwaga, stalówki japońskie sa z reguły o rozmiar cieńsze od europejskich, tak więc ichniejsze B to nasze M, M to nasze F, a F to EF itd...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platinum jest dostępne w Polsce poniżej 600 w wersji black (550-570).

Odwodzić od pomysłu nie zamierzam, ale dalej uważam, że pióro używane co pół roku chyba lepiej zamienić na długopis, a tutaj za 300 złotych można poszukać coś ciekawego.

Edytowano przez marwis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watermana bym sobie odpuscił a Sailora też zamówił z Japonii. Model, który wskazałaś będzie tańszy niż w Polsce. Już w tej cenie zamówisz sobie z Japonii ładnego Sailora 1911.

 

Przykro mi, że nie wspieram rodzimych sklepów, ale sam w nich nie kupuję, bo się nie opłaca.

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platinum 3776 można zamówić sobie z kosztami wysyłki z Japonii za ok 300 - 350 PLN. Oczywiście nie mówię o tych nowych modelach (Nice, Sai) - one są trochę droższe.

 

W razie czego chętnie polecę na PW sprzedawcę.

Jeśli możesz mi wysłać info na temat Tego sprzedawcy to ja poproszę. Chętnie przeglądnę Jego ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam na żywo faber castell w drewnie kokosowym w ogóle - nie podobało mi się niestety i źle się czułam w ręku. Widziałam i testowałam w ręku watermana hemi - nie leży mi, wolę jednak trochę grubsze pióra i moją uwagę przykuło tańsze pióro biało-srebrne z nabojem i tłoczkiem zakręcane marki sheaffer - co podobno Pani mówiła, że sheaffer  ma tylko jeden model zakręcany w tym przedziale cenowym (te piór kosztowało w sklepie stacjonarnym 280 zł). Niestety nie wiem jak się nazywa, wydaje mi się, że to Sheaffer Intensity. Może ktoś z Państwa pomoże? Albo ma jakieś opinie na temat tego sheaffera? I czy jeśli piór jest zakręcane to jest jakieś nie wiem gorsze niż takie z kliknięciem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Pióra zakręcane są lepsze. Skuwki wciskane po jakimś czasie się wyrabiają i są luźne, natomiast gwint tak łatwo nie nie wyrobi jeśli sama go nie zjedziesz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam model Intensity od 2 miesięcy (ale tan czas leci!). Pisze się nim wybornie, stalówka nie drapie, sunie płynnie po każdym rodzaju papieru. Co do zakręcanie skuwki - dla mnie rewelacja. Długo szukałem pióra z zakręcaną skuwką - ostatecznie pozostawiłem sobie 2 pióra do wyboru - właśnie Sheaffer Intensity i Kaweco Sport AL (tego Kaweco i tak kupie...).

Jedyne, do czego mogę się przyczepić to zasmarowany konwenter, który nie chciał na początku współpracować:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/7348-sheaffer-intensity-dobry-wybór/#entry115965

 

Najpewniej kupić ten model w sklepie stacjonarnym, żeby uniknąć niedoróbek, jak tutaj:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/740-sheaffer-intensity-9230-subiektywna-opinia/

 

Swojego Intensity zamówiłem drogą Internetową, beż żadnych niedoróbek "technicznych".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybki odzew i linki, myślę że po konsultacji z familią zdecyduję się na Sheaffer Intensity i zamowię go najpewniej przez internet z któregoś z wyżej wspomnianych sklepów i mam nadzieję, że nie będę miała problemu z jakąś niedoróbką fabryczną bądź tloczkiem bo jestem kompletnym laikiem. W razie czego będę tu meldować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybki odzew i linki, myślę że po konsultacji z familią zdecyduję się na Sheaffer Intensity i zamowię (...)

 

Pochwal się potem swoim prezentem/nagrodą :)

Jestem ciekaw, czy na białym korpusie nie będzie widać śladów po palcach, na moim mieniącym się na szaro egzemplarzu Intensity widać efekty "handling'u", noszę se sobą w pokrowcu małą ściereczkę z mikrofibry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalę się swoim pierwszym prawdziwym "piórowiecznym" nabytkiem -ogólnie jestem bardzo zadowolona - grawer na tabliczce porządny i ładnie zrobiony, etui shaeffera i cały zestaw wygląda profesjonalnie i "świeżo", a samo pióro prezentuje się elegancko i wcale nie "rozpalcowuje się" mimo macania i oglądania go z każdej strony, tylko nie jestem pewna odnośnie sposobu pisania - załadowałam nabój z zestawu i trochę nim popisałam, ale może powinnam dać mu więcej czasu - pytania laika na jednej z fotek:

http://imageshack.com/a/img673/9873/krVWg3.jpg
http://imageshack.com/a/img913/1817/h2xF39.jpg
http://imageshack.com/a/img537/8171/M930Kw.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...