Skocz do zawartości

Czy można szybko pisać piórem?


nikia

Polecane posty

(...) na ile wystarczy 1 napełnienie tłoczka? Czy wytrzyma 8 lekcji pisania

Może być mało... :hmm1:

Zależy to oczywiście jeszcze od stalówki. Osobiście używam Safari z blaszką B (więc jak zaczynam pisać - w konwerterze robi się wir) i wypisanie zawartości konwertera na jednym dyżurze - i to pisząc tym piórem tylko druki samokopiujące - nie jest żadnym wyczynem. Pewniejsze byłoby jednak (i tańsze od konwertera) napełnianie naboju strzykawką. Nabój ma jednak nieco większą pojemność. Z czysto "szkolnego" punktu widzenia praktyczniejsze byłoby pióro na naboje w standardzie międzynarodowym, albo... dwie Lamy!!!

 

EDIT.

Jeśli kupujesz z EF-ką - raczej nie wypiszesz w 8 godzin.

Edytowano przez Dziku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro z nabojami uniwersalnymi, ale jakie? Zależy mi właśnie na cieniutkiej linii. Aha, najlepiej żeby były dostępne w Polsce.

 

A co da Lamy i tłoczka- może starczy, jeśli nie będę bazgrać po marginesach stworków i szlaczków  :D przerzucę się na ołówek, bo na niektórych lekcjach z nudów nie da się wytrzymać bez gryzmolenia  :lol:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze bardzo, ale to bardzo ważne pytanie: na ile wystarczy 1 napełnienie tłoczka? Czy wytrzyma 8 lekcji pisania, czy też będzie to ryzyko, że będę się musiała zaopatrzyć w dodatkowe pisadła (długopisy)?

 

Może być mało... :hmm1:

Co? :blink:

Na pewno wystarczy. To jest raczej niemożliwe żeby w szkole w jednym dniu wypisać cały konwerter. Chyba że bedzie jakimś parallelem pisać.

Możesz bazgrać. Starczy na pewno. Ja bazgrze, pisze dużo na lekcjach i starcza na trzy dni.

 

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięx, Aventador, bo takie tam wątpliwości miałam, bo piórem w szkole nigdy do tej pory nie pisałam. Tylko tak sobie ćwiczę gotyk Plumixem w domku. Raz kupiłam w tesco takie noname i żałowałam wydanych 5 zł, bo to była tragedia, nie pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że zawsze zwracam uwagę na poprawną pisownię. Co innego na stosowanie polskich znaków i wielkich liter. Jednak od czasu dostania banana od Ariela staram się pisać "po polsku". Mam w domu tylko jeden słownik, z którego bardzo rzadko (nigdy praktycznie) nie korzystam, bo błędów nie popełniam. Teraz przymiotnik suchy- przyznałem, że brzmi to jakoś dziwnie. Mój słownik jest dosyć stary, gdy Rada Języka Polskiego trzymała jeszcze poziom. Proszę bardzo:

e9f6d39cd446e1ef.jpg90aee7e1ef6b92b1.jpgce26b10657b42e13.jpg

O kurde.  No przyznam, że mnie zatkało. 

A może to dlatego, że ten słownik stary jest? ;) 

 

 Jeśli nie, to przepraszam, ze niesłusznie zwróciłam Ci uwagę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że zawsze zwracam uwagę na poprawną pisownię. Co innego na stosowanie polskich znaków i wielkich liter. Jednak od czasu dostania banana od Ariela staram się pisać "po polsku". Mam w domu tylko jeden słownik, z którego bardzo rzadko (nigdy praktycznie) nie korzystam, bo błędów nie popełniam. Teraz przymiotnik suchy- przyznałem, że brzmi to jakoś dziwnie. Mój słownik jest dosyć stary, gdy Rada Języka Polskiego trzymała jeszcze poziom. Proszę bardzo:

e9f6d39cd446e1ef.jpg90aee7e1ef6b92b1.jpgce26b10657b42e13.jpg

I ja zwracam honor. Jak mawiał mój dziadek - człowiek uczy się całe życie a i tak głupi umrze.. także.. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorka chce kupić pióro, więc dopiero je wybiera...., a przeciętnie pióro jest w stanie wytrzymać pewnie gdzieś 2-3 dni pisania w liceum, tym bardziej, że profil ma matematyczny. Naprawdę trzeba kiepsko trafić, aby kupić takie, które "spije" cały atrament w ciągu jednego dnia (mówię tu o stalówka od EF do M), a Parkera I.M z tego co widzę nikt tu nie proponował i wątpię aby ktoś zaproponował ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak z własnego doświadczenia. Mat-fiz będę niedługo kończył, a od dłuższego czasu piszę EF-ką (Sheaffer flat-top). I jeszcze nigdy nie udało mi się załatwić zbiorniczka w jeden dzień. Inna sprawa, że ja noszę zawsze zapasowe pióro, bo w dwa dni to nawet taką EF-ką można atrament wypisać. A codziennie pamiętać o sięganiu do kałamarza - sztuka, której jeszcze nie opanowałem :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Z mojego podwórka - roziązanie mocno budżetowe- za ok 100 pln kupisz na znanym polskim portalu aukcyjnym z 4 pióra hero 616. Piszą cieńko, szybko, wg mnie do szybkich szkolnych notatek idealne. 2 nabite zawsze ze sobą i problem rozwiązany. Świetnie współpracują z atramentami niebieskimi i czarnymi Parkera i Watermana No ale trzeba lubić ten "dyzajn"..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...