Skocz do zawartości

Czy można szybko pisać piórem?


nikia

Polecane posty

Mam takie właśnie pytanie. Obecnie zaczęłam przygodę z kaligrafią (Pilot Plumix ;) ). Myślałam o pisaniu piórem także w szkole. Przyglądam się piórom Lamy Nexx M w rozmiarze F (piszę raczej drobno). Tylko problem w tym, czy nie będę miała problemu z tempem pisania w liceum- raczej nie '' cwałujemy'' przy pisaniu, ale '' galopujemy'' dość często.

 

Spotkałam się z opinią, że pióra piszą raczej wolno i mogą się nie nadawać do szkoły. Co wy na to? I czy to moje wymarzone piórko się nada? Co z atramentem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mam matmę rozszerzoną i trochę się cyferek nastawiam  :unsure:

Skończyłam z powodzeniem matmę rozszerzoną pisząc piórem o stalówce na ogół M, ale ja tam lubię grubsze i soczyste kreski. Nigdy nie miałam problemów z szybkością ani wyrazistością zapisów. Kwestia przyzwyczajenia. Uważam, że piórem się pisze równie szybko, jak długopisem, a znacznie przyjemniej. Pojawia się natomiast kwestia papieru. Pisząc piórem musisz wybierać sobie zeszyty z trochę lepszym papierem, żeby uniknąć przebijania tekstu na drugą stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EF będzie lepsza do cyferek. Fka Lamy nie jest taka cienka.

Dzięx, trafiłam na youtube na ładne porównanie rozmiarów stalówek Lamy

 

 

Zebym tylko wiedziała, co ile są te kropki  :D  Ale i tak wezmę EFkę. Pilota Plumixa Fki się bałam bo drapała, ale jak ją rozpisałam to śmiga aż miło. A co z nabojami do Lamy? Mogą być długie Pelikana? Takie wciskam do Plumixa i pasują, ani nie skrobie, ani nie pryska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałam się z opinią, że pióra piszą raczej wolno i mogą się nie nadawać do szkoły. Co wy na to? I czy to moje wymarzone piórko się nada? Co z atramentem?

 

Notowanie na biologii 2-3 dwuczłonowych nazw gatunków na sekundę zaliczone z gładką stalówką.

Da się. Jeśli masz wygodne pióro i małą wprawkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że odkąd Rada Języka Polskiego za prawidłową uznała formę "poszłem"   :wallbash:  - mało co potrafi mnie zadziwić.

 

Co zaś się tyczy tematu wątku - osobiście nie umiem pisać długopisem równie szybko jak piórem. Jeśli ktoś stale pisze bardzo dużo, gęsto i szybko - powinien rzecz jasna preferować atramenty o przyzwoitym czasie wysychania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker Vector to nie jest ładne pióro, nie polecam Ci go.

Oj tam, oj tam. Mi się podoba i całe studia wypisałem Vectorem. I żyję. Oczywiście że są dużo ładniejsze pióra, ale nie można go demonizować. 

Poprawka - całe liceum. Na studiach zaopatrzyłem się w Hemispherę, a pod koniec - w Urbana Premium.

 

Szkieletor Montblanca to nie jest ładne pióro   :ninja:

Edytowano przez herbatnick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mi się podoba i całe studia wypisałem Vectorem. I żyję.

Podoba CI się, bo masz do niego sentyment, ja też mam takiego jednego Vectora. Liceum mogłeś nim pisać, ja też pisalem w podstawówce, ale nadszedł moment kiedy dowiedzialem się, że są inne firmy produkujące pióra niż Parker i Waterman. Wtedy nagle wszystko się zmieniło i Vector nie był już najpiękniejszy i najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE DŁUGOPISY!!!   APAGE!!!  

 

W dodatkowe pióra!  B)  Ewentualnie, awaryjnie - naboje. Ale EFki w ciągu jednego dnia w szkole to może nie wypiszesz. :hmm1:

 

 

Podoba CI się, bo masz do niego sentyment, ja też mam takiego jednego Vectora. Liceum mogłeś nim pisać, ja też pisalem w podstawówce, ale nadszedł moment kiedy dowiedzialem się, że są inne firmy produkujące pióra niż Parker i Waterman. Wtedy nagle wszystko się zmieniło i Vector nie był już najpiękniejszy i najlepszy.

No mam sentyment, ale jak już pisałem - wcale nie uważam go za najpiękniejsze i najlepsze pióro. Ale też nie jest najgorsze.  ;)   

Edytowano przez herbatnick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...