Skocz do zawartości

Parker Frontier - uszkodzona stalówka


zarzyczka

Polecane posty

Witam, przychodzę z ogromną prośbą o pomoc.

 

Dawno temu (na pewno przed 2007 rokiem) dostałam pióro Parker Frontier i użytkowałam je sobie całkiem przyjemnie.

 

Dziś niestety spadło mi z biurka, bez skuwki :( Uszkodziła się przy tym stalówka, nie wiem w jaki dokładnie sposób, bo nie widać tego gołym okiem. Pióro pisze tylko przy jednym ułożeniu skuwki względem papieru, przerywa i skrobie po kartce przy pisaniu. Jednym słowem już nie nadaje się do użytku.

 

Rozpacza nastała, bo to moje jedyne pióro a bardzo się do niego przyzwyczaiłam. Od razu zaczęłam szukać wymiennych skuwek, ale model został wycofany z produkcji i części zamiennych do niego parker też już nie oferuje.

 

W związku z tym mam pytanie: czy mogę dopasować do tego pióra skuwkę z innego modelu, które parker teraz oferuje? Jeśli nie to jak w ogóle mogę rozwiązać ten problem?

 

Od razu zaznaczę, bo wiem, że ten model nie cieszy się na forum powszechnym poważaniem: na chwilę obecną nie mam kasy na zakup nowego, lepszego niż frontier pióra. To mi naprawdę odpowiadało i jeśli tylko da się je naprawić to bardzo proszę o wskazówki jak to zrobić.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz w swym tekście skuwkę ze stalówką...

Sądzę, ze najprościej wysłać pióro do wybranego Pen Doktora celem wyprostowania stalówki. Na 90% da się to zrobić.

Stalówkę od mojego starego Frontiera wyprostował bardzo pięknie Piter22...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz w swym tekście skuwkę ze stalówką...

Sądzę, ze najprościej wysłać pióro do wybranego Pen Doktora celem wyprostowania stalówki. Na 90% da się to zrobić.

Stalówkę od mojego starego Frontiera wyprostował bardzo pięknie Piter22...

 

Dramat :D Zasadniczo odróżniam skuwkę od stalówki, zupełnie nie wiem co za zaćma dopadła mnie jak pisałam tego posta... Chyba emocje.

Oczywiście, szukałam zamiennych stalówek i pytałam o możliwość dopasowania stalówki innego modelu. Albo raczej chciałam zapytać :)

I to stalówkę, a nie skuwkę przykładam do papieru pisząc, gwoli jasności. ;)

 

Dziękuję za radę. Pióro zaczyna pisać lepiej, ale to i tak nie ten komfort, więc pewnie skorzystam.

 

A tak już teoretycznie - nie ma możliwości dopasowania stalówki z innego modelu?

Bo już tak trochę BTW, moja stalówka pisze grubo, nawet przez chwilę myślałam o wymianie jej na cieńszą, ale przyzwyczaiłam się do tego. Gdybym jednak bardzo chciała - nie dam rady wymienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat :D Zasadniczo odróżniam skuwkę od stalówki, zupełnie nie wiem co za zaćma dopadła mnie jak pisałam tego posta... Chyba emocje.

Oczywiście, szukałam zamiennych stalówek i pytałam o możliwość dopasowania stalówki innego modelu. Albo raczej chciałam zapytać :)

I to stalówkę, a nie skuwkę przykładam do papieru pisząc, gwoli jasności. ;)

 

Dziękuję za radę. Pióro zaczyna pisać lepiej, ale to i tak nie ten komfort, więc pewnie skorzystam.

 

A tak już teoretycznie - nie ma możliwości dopasowania stalówki z innego modelu?

Bo już tak trochę BTW, moja stalówka pisze grubo, nawet przez chwilę myślałam o wymianie jej na cieńszą, ale przyzwyczaiłam się do tego. Gdybym jednak bardzo chciała - nie dam rady wymienić?

 

Wymiana nie wchodzi w grę, bo we Frontierze stalówka jest mocowana w specyficzny sposób. Można za to pocienić stalówkę, żeby pisała chudziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wymienić to chyba można - na blaszkę od innego Frontiera (o ile uda się takową dostać). Podmienić na nieoryginalną się nie da....

 

Zrozumiałam. Musiałabym szukać pewnie używanego frontiera, którego ktośtam chciałby się pozbyć i zamieniać stalówki.

 

I żeby już był komplet informacji: skuwki od innego modelu też się nie dobierze ;):D

 

Hahahaaaaa dobre ;) Skuwka trzyma świetnie (co, jak czytam, nie jest normą).

(btw dobrze, że w temacie postu napisałam jak trzeba :P)

 

 

Dzięki wszystkim za pomoc i informacje, teraz wiem na czym stoję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...