Skocz do zawartości

Pelikan Edelstein Amethyst


Polecane posty

"W ubiegłym roku zamieszczałem test innego atramentu z serii Edelstein, a mianowicie koloru Amber. Powszechnie zresztą seria ta uchodzi za udaną, a jeżeli chodzi o sposób opakowania produktu, to cieszy się opinią wręcz wzorcowego przykładu tego, jak powinno się pakować atramenty z segmentu premium. W tym roku dotarł do mnie flakon najnowszego inkaustu Pelikana, który zresztą podobnie jak Amber, nosi tytuł „Ink of the Year”. Mowa oczywiście o kolorze Amethyst. Co więcej, można go było wygrać (zarówno w postaci butelkowanej jak i w formie naboi) w KONKURSIE, który został zorganizowany z okazji pierwszych urodzin strony Zegarki i Pióra. Produkt ten został ufundowany przez dystrybutora produktów marki Pelikan w Polsce – firmę Herlitz. Jednak nagroda to nagroda – rozpieczętować ją powinien zwycięzca, wobec czego zakupiłem drugi flakon.

 

W pierwszym momencie zaskoczył mnie również kolor. O ile w miejscach, gdzie cieczy było sporo, widać naprawdę ładny, intensywny kolor, o tyle w miejscach na które podano niewielką ilość cieczy, znajdziemy sporo różu i purpury. Pamiętając jednak fakt, że w przypadku koloru Amber rozpiętość tonalna była duża, postanowiłem wypróbować go w bardziej konwencjonalnym przyrządzie piśmienniczym, jakim jest dla mnie pióro wieczne. Pomimo zatankowania pióra, które ma stosunkowo cienką stalówkę („F” Watermana), efekt na papierze okazał się bardzo dobry."

 

Czytaj całość

 

palikan_edelstein_amethyst_sm-10.jpg

 

palikan_edelstein_amethyst_sm-16.jpg

 

palikan_edelstein_amethyst_sm-17.jpg

 

palikan_edelstein_amethyst_sm-18.jpg

 

palikan_edelstein_amethyst_sm-20.jpg

 

palikan_edelstein_amethyst_sm-24.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2015 o 13:37, aoirghe napisał:

Ładny. Coraz bardziej przekonuję się do fioletów. A Amber jeszcze gdzieś można kupić, wiecie coś na ten temat?

Tylko z ebaya można (np http://www.ebay.pl/itm/Pelikan-Edelstein-Fountain-Pen-Ink-50ml-ALL-COLOURS-AVAILABLE-Pelikan-Inks-/290696643825?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item43aedec4f1).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem. W Twojej recenzji wygląda najlepiej spośród tych, które widziałem. Ale to chyba i tak nie jest kolor dla mnie :) Jak trafi mi w ręce, wypróbuję. Jak nie, nic się nie stani a świat wciąż będzie kolorowy.

Mnie się ten nowy atrament Pelikana podoba, ale jakbym miał wybrać to postawiłbym na Yama-Budo, które ostatnio od ciebie przyjechało ;) Chociaż Amethystowi też po prawdzie nic nie brakuje. Yama Budo bardziej nasycone kolorem, za to Amethyst taki trochę bardziej dostojny się wydaje przez to że jak jest go więcej to taki ciemniejszy... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...