Skocz do zawartości

Wymiana listów


piter22

Polecane posty

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Może wykorzystamy pomysł spisu chętnych użytkowników?

Zamysł i wykonanie takie, że jest lista, gdzie jest spis użytkowników chętnych do wymiany listów. Lista jest jawna i otwarta. Zawiera TYLKO nasz nick z forum, nic więcej - żadnego adresu.

Adresami wymieniamy się na PW - mamy kontrolę nad tym, kto ma nasze dane i może do nas napisać.

 

To samo było te 2 lata temu (poprzednie strony wątku).

 

Warto jednak coś dopisać (przydałby się wiek, zainteresowania), żeby w przypadku większej liczby użytkowników, moglibyśmy sobie wybrać osoby najbliższe nam, aby konwersacja była jak najbardziej udana ;)

Obok tego może na bieżąco aktualizowana (co nie oznacza, że cała lista nie jest aktualizowana) chęć lub niechęć rozpoczynania nowych konwersacji - być może w jednym momencie mamy za mało lub za dużo osób; może chcemy,, kogoś nowego", bo jedna osoba nam odpada z jakiegoś powodu... Chyba wszyscy wiedzą, obco chodzi?

 

Jak chcemy zrealizować tę listę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, jak to zrobić?

Tzn. samą listę zrobię, ale chodzi o to, żeby parę osób lubią wszyscy mogli ją aktualizować.

Ktoś ma pomysł? Dokumenty Google znam, ale jak to najlepiej zrobić? Jedna osoba nie da rady wszystkiego ogarnąć. Parę osób?

Przedstawcie pomysły :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ljasinskipl napisał:

Osobny topic w którym jest lista i każda osoba wkleja kompletną listę dodając bądź usuwając siebie

czyli wkleja całość na bieżąco, tak?

Przykład:

1. Ziemniaczek - 15 lat; noże, nauki ścisłe, rower

 

Uznajemy, że,,pióra wieczne" w zainteresowaniach nie piszemy, no bo przecież wiadome ;)

Dodałbym jeszcze swego rodzaju priorytet odnośnie rozmów nt. piór wiecznych - czy interesują nas bardziej pióra wieczne, atramenty czy notatniki. 

Nie piszmy komuś o czymś, o czym nie ma tak dużego pojęcia jak o innej rzeczy. Przykład:

Ja napisałbym najwięcej o atramentach, później o piórach. O notatnikach nie mam wręcz bladego pojęcia - piszę na Rhodii, TOP2000, Oxfordzie i ksero - to mi wystarczy. Napiszę więc najwięcej o atramentach, tematu notatników nie poruszę aż tak bardzo.

Rozumiecie, o co chodzi?

 

Jeszcze zasady, które w wątku się przewinęły - zgadzamy się z nimi?:

Zasady zabawy:

 

1. Nie ma limitu listów, jakie może wysłać dany Użytkownik.

2. Tematy listów są dowolne, jednak w trosce o zdrowie psychiczne uczestników unikajmy tematów drażliwych (pieniądze, polityka itp...).

3. Chęć uczestniczenia w wymianie Użytkownik deklaruje poprzez wpisanie się na listę w osobnym wątku - podajemy tam informacje o nas BEZ ADRESU.

4. Osoba chcąca wysłać list do kogoś z listy prosi o podanie adresu poprzez prywatną wiadomość.

5. Szanujmy się i odpisujmy w racjonalnym terminie - powiedzmy 10 dni. Jednak nic na siłę. Jeśli się nie wyrabiamy, bo mamy dużo na głowie (czy też dużo listów), to poinformujmy o tym naszego rozmówcę - na pewno zrozumie, a nie będzie zastanawiał się gdzie jest list/czekał na niego.

6. Pocztówki lepiej wysyłać w kopertach. 30 groszy, a spokój.

7. Przyjmijmy, że podstawową formą wysyłki wszystkich listów jest list zwykły Pocztą Polską. Bardzo trudno jest wymienić się listami w ciągu jednego tygodnia. 

8. Listę z chętnymi do zabawy użytkownikami kopiujemy i wprowadzamy zmiany. Proszę jednak o dokładne kopiowanie tej listy, by nikogo nie pominąć.

9. Listę uzupełniamy według poniższego wzoru:

 

<numer na liście> . <nasz nick> ; <wiek> ; <priorytet rozmowy o piórach - w kolejności (od,,najlepszego'' do,,najgorszego tematu'') - wybór między: pióra, atramenty, notatniki> ; <zainteresowania> ; <wyrażenie chęci lub niechęci do rozpoczynania nowych rozmów poprzez wymianę listów - wybór między: tak lub nie>

(średniki nie muszą być tak wielkie - ja je wyróżniłem, aby były widoczne, a zapis jasny i przejrzysty)

Poprawnie uzupełniony wers w liście:

1. Ziemniaczek; 15 lat; atramenty, pióra, notatniki; noże, przedmioty ścisłe, rowery; TAK

 

Coś dodać?

:)

To tylko sugestia z mojego punktu widzenia - może być oczywiście całkowicie inaczej.

Zasady zabawy i wzór wersu w spisie będzie u góry w poście - aby było łatwiej i czytelniej ;)



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ewentualną listę można zrobić np w wspomnianych wcześniej dokumentach google z możliwością edycji z linku- nie potrzeba aby jedna osoba wciąż dopisywała innych, a link może krążyć po pw na przykład ;)

@Ziemniaczek Zasady są niezłe, ale byłbym zwolennikiem traktowania ich bardziej jako wytyczne niż przepisy.

Jeśli była by jedna osoba, która zgodziłaby się nadzorować całość, to możnaby spróbować takiej,,ruletki": tworzy listę zgodnie z kolejnością zgłoszeń, parowanie na zasadzie 1. z 2., 3. z 4. itd, przyjmuje i rozsyła adresy do par(imię starczy, no nie ;)). 
To jest inspirowane na pewnej akcji zorganizowanej przez p.Ł.Kielbana  z czasu gentelmanów

 

Aha- też chętnie zaangażuję się w wymianę listów, tylko regularności obiecać nie mogę... ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałabym móc wybrać osoby do korespondencji, a nie zostać przydzielona. Jednak tak jak w życiu prywatnym nie da się polubić wszystkich, tak samo w „listowaniu” nie wszyscy muszą nam przypaść do gustu. Poza tym „parowanie” spowodowałoby pisanie tylko z jedną osobą. Ale przecież można to połączyć: kto chce niech wybiera, kto lubi zdawać się na los może się na niego zdać (mogę się nawet podjąć organizacji tego).

Co do reguł, to ja nie traktowałabym ich jako żelazne zasady, a bardziej jako wskazówki. 

Jeśli chodzi o kwestię organizacyjną, to moim zdaniem: 

a) potrzebny jest nowy aktualny wątek

b) uważam, że lepsza jest opcja komentarzy niż arkusza google, dlatego, że link do niego zginąłby na początku wątku, a lista atualizowana w postach będzie na jego końcu, łatwa do znalezienia. Podoba mi się pomysł z dopisywaniem obok swojego nicku czegoś o sobie (luźno, bez żadnych reguł) :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam sobie jeszcze raz reguły i troszeczkę bym je zmieniła. 

Dnia 18.06.2018 o 20:58, Ziemniaczek napisał:
1. Nie ma limitu listów, jakie może wysłać dany Użytkownik.

2. Tematy listów są dowolne, jednak w trosce o zdrowie psychiczne uczestników unikajmy tematów drażliwych (pieniądze, polityka itp...).

3. Chęć uczestniczenia w wymianie Użytkownik deklaruje poprzez wpisanie się na listę w osobnym wątku - podajemy tam informacje o nas BEZ ADRESU.

4. Osoba chcąca wysłać list do kogoś z listy prosi o podanie adresu poprzez prywatną wiadomość.

5. Szanujmy się i odpisujmy w racjonalnym terminie - powiedzmy 10 dni. Jednak nic na siłę. Jeśli się nie wyrabiamy, bo mamy dużo na głowie (czy też dużo listów), to poinformujmy o tym naszego rozmówcę - na pewno zrozumie, a nie będzie zastanawiał się gdzie jest list/czekał na niego.

6. Pocztówki lepiej wysyłać w kopertach. 30 groszy, a spokój.

7. Przyjmijmy, że podstawową formą wysyłki wszystkich listów jest list zwykły Pocztą Polską. Bardzo trudno jest wymienić się listami w ciągu jednego tygodnia. 

8. Listę z chętnymi do zabawy użytkownikami kopiujemy i wprowadzamy zmiany. Proszę jednak o dokładne kopiowanie tej listy, by nikogo nie pominąć.

9. Listę uzupełniamy według poniższego wzoru:

 

<numer na liście> . <nasz nick> ; <wiek> ; <priorytet rozmowy o piórach - w kolejności (od,,najlepszego'' do,,najgorszego tematu'') - wybór między: pióra, atramenty, notatniki> ; <zainteresowania> ; <wyrażenie chęci lub niechęci do rozpoczynania nowych rozmów poprzez wymianę listów - wybór między: tak lub nie>

(średniki nie muszą być tak wielkie - ja je wyróżniłem, aby były widoczne, a zapis jasny i przejrzysty)

1. Listę tworzymy w kolejnych postach, kopiując najbardziej aktualny post (=ostatni zawierający listę). Można się dodawać i usuwać. 
2. Proponuję tworzyć ją wg. wzoru: kolejny numer, nick (najlepiej oznaczyć siebie: @alrun - działa, a od razu można wejść w czyjś profil, by wysłać wiadomość), wiek (?), zainteresowania opowiedziane według własnych upodobań - suche fakty, albo bardziej rozbudowane zdania. 
3. Adresy podajemy sobie w prywatnych wiadomościach. 
4. Tematy listów są dowolne, jednak w trosce o zdrowie psychiczne uczestników unikajmy tematów drażliwych (pieniądze, polityka itp...).
5. Staramy się odpowiadać w racjonalnym terminie (na przykład w ciągu dwóch tygodni). Jeśli z jakiś względów nie możemy, postarajmy się poinformować o tym naszego rozmówcę. 
6. Listy wysyłamy zwykłym listem Poczty Polskiej. 

Usunęłam wysyłanie pocztówek w kopertach: pomysł był tutaj krytykowany wcześniej. Przecież autor sam może zdecydować, jak wyśle pocztówkę :)

Co sądzicie o takich zasadach? Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły/uwagi to piszcie. Myślę, że niedługo możemy wystartować z nowym wątkiem :) 

Edytowano przez alrun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...