Skocz do zawartości

Trudny wybór solidnego klasyka


Polecane posty

Realo black NIE jest standardową 1911 jest sporo większy. Mam tego co na focie jest na górze w wykończeniu "srebrnym" to jest pióro zdecydowanie mniejsze. 1911 ma jeszcze wersję L, czyli large droższą i większą (i chyba to jest realo black).

Zwracamy uwagę bo na fotach tego nie widać aż tak bardzo, a ja swoje kupiłem na aukcji bo proporcje są świetne i mocno się zdziwiłem... Potem była wizyta w sklepie na złotej w Warszawie i badanie tematu. Tak czy siak to tajne pióro

Odnoszę wrażenie, że upodobanie do rozmiaru wiąże się z wiekiem. Ja całe lata pisałem m 200 i było ok, a teraz jakoś zrobiło się niewygodne i dla tego przesiedłem się na m1000 (cenę i prestiż odłużmy na bok piszę tylko o gabarytach i tak w moim otoczeniu ludzie tego nie rozpoznają piszą Bic-kami i jest im z tym dobrze). Nawet mój ukochany MB 32 poszedł w odstawkę

Co ciekawe mb149 nielubię i wydaje mi się duże i krowiaste. Nigdy nim długo niepisałem chociaż mam je od lat.

Oczywiście to tylko moja prywatna opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem je, oto realo black:

 

http://buylux.pl/p,Sailor-Pioro-Wieczne-1911-Realo-Czarne,5361.html:cPath=673_674

 

specyfikacja podaje:

  • rozmiar: classic size (Large)
  • dł całkowita: 141mm
  • dł z nałożoną nasadką na tył korpusu: 157mm
  • dł nasadki: 68mm
  • dł pióra bez nasadki: 122mm
  • ø - 16 mm

czyli  patefonik miał rację :)

dzięki.

Kolega dał mi solidnie pomacać, jest świetne, nie za duże, dobrze wyważone, pisze na dobrym papierze - bosko.

Jak się zdecyduję - dam znać :-)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...