Skocz do zawartości

Ładne pióro do 300 zł


Polecane posty

Poszukuję pióra lekkiego, cieszącego oko, o obudowie utrzymanej w jasnej kolorystyce, bo ostatnio coś dużo mi się czarnuchów nazbierało ;) Tak że lilac, różowy, kremowy czy jakieś inne pastelowo-słitaśne kolorki tym razem będą pasowały jak najbardziej <_<. Albo czerwony czy złoty. Biały też, chociaż w tym kolorze jeszcze niczego fajnego nie wyczaiłam, okej, no może poza Visconti Venus. Oczywiście komfort pisania i trwałość także się liczą. Aha, i koniecznie nie na naboje - dbałość o środowisko w cenie. Jak na razie mam ten problem, że wszystko, co mi się naprawdę podoba jest za drogie. A podobają mi się (głównie) to cudo: https://vintagefountainpens.co.uk/product/no6869-watermans-lady-fountain-pen-in-red-lacquer-mint-condition-c2005-smooth-fine-nib/  :wub:  i (mniej) ten Pelikan http://www.amazon.co.uk/Pelikan-Classic-Fountain-M200-Cr%C3%A8me/dp/B00RVL7A2C/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1430847898&sr=8-3&keywords=pelikan+m200 Jakieś propozycje?

Edytowano przez Mag22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Pelikan Cafe Creme jest w PL. Cena to okolice 400-500 zł chyba. Taniej wyjdzie jakiś M205 - mają taki czerwony strażacki, względnie jakieś taupe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Cross jest całkiem sympatyczny, jednak coś mi nie pasuje ta stalówka.

 

nilfein, hm, z pewnych względów i tak będę kupować przez amazon ;) A z tych pelikanów chyba najładniej wygląda biały, ten czerwony trochę wali po oczach.

 

A może by tak jakieś demonstratory...?

Edytowano przez Mag22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross jest całkiem sympatyczny, jednak coś mi nie pasuje ta stalówka.

 

Co jak co, ale stalówki mają one bardzo przyjemne i gładkie (choć pisałam tylko jednym i to nie moim. Ale i tak!) :D

 

 

tumblr_mkz1mtz39b1s2iwo8o1_1280.jpgTW

 

Uwaga, mała przerwa na zachwyt. Och, jak oczy me cieszy widok ten arcyurodziwy  :rolleyes: Koniec zachwytu, można kontynuuować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Może Pilot Prera? Tylko ono jest na naboje...HmtT91h.jpg

 

Do Prery można dokupić konwerter, bodajże CON-20 (taki cumelek). CON-50 też podobno pasuje. W mojej ten pierwszy Prerze był w zestawie. Tylko to maluśkie piórko, nie każdemu będzie pasować.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale stalówki mają one bardzo przyjemne i gładkie (choć pisałam tylko jednym i to nie moim. Ale i tak!) :D

Chodziło mi bardziej o wrażenia estetyczne, bo jak piszą, to pojęcia nie mam. Ale skoro dobrze, to dobrze ;) (Po namyśle:) chociaż ta złota stalka całkiem niczego sobie...

 

tumblr_mkz1mtz39b1s2iwo8o1_1280.jpgTWSBI? 

Piękne. Niedostępne na ebayu :cry:

 

 

Do Prery można dokupić konwerter, bodajże CON-20 (taki cumelek). CON-50 też podobno pasuje. W mojej ten pierwszy Prerze był w zestawie. Tylko to maluśkie piórko, nie każdemu będzie pasować.

Pióra w wersji mini będą jak najbardziej, nie mam wielkich łap, więc nawet wolę mikrusy :)

 

A co powiecie o tym? http://www.amazon.co.uk/Waterman-Hemisphere-Stardust-Medium-Fountain/dp/B000GOZQHM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1430902831&sr=8-1&keywords=waterman+stardust Szczególnie mnie interesuje stalówka i system napełniania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Chodziło mi bardziej o wrażenia estetyczne, bo jak piszą, to pojęcia nie mam. Ale skoro dobrze, to dobrze ;) (Po namyśle:) chociaż ta złota stalka całkiem niczego sobie...

 

Piękne. Niedostępne na ebayu :cry:

 

 

Pióra w wersji mini będą jak najbardziej, nie mam wielkich łap, więc nawet wolę mikrusy :)

 

A co powiecie o tym? http://www.amazon.co.uk/Waterman-Hemisphere-Stardust-Medium-Fountain/dp/B000GOZQHM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1430902831&sr=8-1&keywords=waterman+stardust Szczególnie mnie interesuje stalówka i system napełniania.

 

Hemisphere jak Hemisphere, tyle że w niebrzydkiej wersji kolorystycznej (choć to rzecz gustu).

System napełniania nabój/konwerter (ten ostatni zwykle trzeba dokupić osobno), stalówka dość sztywna i zazwyczaj z  efektem "pocenia", czyli wyłażenia atramentu na grzbiet, co niektórych denerwuje. F-ka typowo watermanowska, czyli raczej gruba w porównaniu do azjatyckich, ale nieco cieńsza niż w Parkerach.

Cena zbliżona do tej w polskich sklepach internetowych, choć u nas nie spotkałem tej wersji koloru korpusu.

Osobiście wolę Pilota Prerę. W zasadzie oba pióra można "pomacać" w sklepach stacjonarnych i kupić potem to, które bardziej Ci pasuje.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemisphere jak Hemisphere, tyle że w niebrzydkiej wersji kolorystycznej (choć to rzecz gustu).

System napełniania nabój/konwerter (ten ostatni zwykle trzeba dokupić osobno), stalówka dość sztywna i zazwyczaj z  efektem "pocenia", czyli wyłażenia atramentu na grzbiet, co niektórych denerwuje. F-ka typowo watermanowska, czyli raczej gruba w porównaniu do azjatyckich, ale nieco cieńsza niż w Parkerach.

Cena zbliżona do tej w polskich sklepach internetowych, choć u nas nie spotkałem tej wersji koloru korpusu.

Osobiście wolę Pilota Prerę. W zasadzie oba pióra można "pomacać" w sklepach stacjonarnych i kupić potem to, które bardziej Ci pasuje.

Dzięki za odpowiedź. Oj, wolałabym coś pewniejszego, chociaż watermany od dawna mnie intrygują. Ale skoro pilot prera za ułamek tej ceny lepszy to chyba nie ma co się zastanawiać ;)

 

 

No cóż, wychodzi na to że jest, amazon.co.uk, na którym jest około 10 razy mniej piór niż na podlinkowanym. Ten drugi, o którym z kolei ja nie wiedziałam, też rozważę, choć po researchu muszę z przykrością stwierdzić że to TWSBI jednak za duże trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Ja kupiłem TWSBi u niemca na Ebayu i nie było żadnych problemów z przesyłką cłem vatem i innymi wątpliwymi przyjemnościami natury importowej.

Jak się kupuje w obrębie Unii, to nie ma cła a VAT płacisz już w cenie produktu, chyba że w opisie aukcji jest zaznaczone, że należy go doliczyć (nota bene w Niemczech VAT na pióra jest zdaje się niższy o 5% niż w Polsce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupowałem nieco drożej od Niemca zamiast ściągać z Tajwanu czy USA z ryzykiem oclenia ;)

Z moich doświadczeń wynika że przy odrobinie babraniny (np. prosisz sprzedawcę żeby ci oznaczył przesyłkę jako "prezent") da rady to obejść, szczególnie jeśli pióro nie zalicza się do tych bardzo cennych.

 

Ano właśnie, tak w temacie zagranicznych piór, to tamtego Pelikana z amazon.com do Polski akurat nie wysyłają :rolleyes: Tak że jestem otwarta na inne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na amazon.co.uk pokazują, że Japończycy wysyłają do Polski demony M200.

 

a co do róznic między M200 a TWSBI580, to pelikan:

- zamknięty jest krótszy o 15mm;

- otwarty jest krótszy o 8mm;

- średnicę ma mniejszą o 1mm,

ciężko więc mówić, że TWSBI jest jakoś bardziej większe, a za to jest niemalże dwukrotnie tańsze, także tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleść TWSBI w tak niskiej cenie, M200 mam w Polsce za 324zł, w kilku, może nie najciekawszych odmianach kolorystycznych, TWSBI wychodzi mi zawsze grubo ponad 200zł.

Pozdr. Ch.

 

kiedy ja porównywał ceny M200 demo i twsbi 580 clear, a tu, jak by nie patrzeć, różnica w cenie na Amazon.com jest dwukrotna (99$ vs. 55$).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że po zalogowaniu Amazon pisze, że nie wysyła do Polski :(

Wychodzi na to, że większości tych tańszych piór nie wysyłają. Visconti Michała Anioła już by wysłali <_<

 

Tak że ostatecznie kupiłam tego demona-pelikana z Japonii, tyle że w (trochę) nieładnej cenie. Dzięki wszystkim za porady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...