Skocz do zawartości

Visconti Rembrandt – recenzja (video)


Polecane posty

Gość Andrew

Bardzo ładne pióro, eleganckie, klasyczne, ale z pazurem w postaci fajnie zaprojektowanego klipsa ;) Wydaje się być dosyć spore i masywne.

W tej cenie spodziewałbym się jednak albo złotej stalówki albo tłoka.

 

Dzięki za recenzję :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję!

Brakuje mi w Twoich recenzjach pokazu pisma, prezentacji własciwosci stalówki, jej grubości.

Trochę zbyt nerwowo machasz tymi piórami co utrudnia przyjrzenie się detalom. Może po prostu niech pióro leży sobie i po każdym cięciu pokazuje inną swoją stronę? Można też do każdego cięcia przygotowac nastawy światła i ostrość wcześniej. Przy Piórze Gift 300 pokazywałeś kolor lakieru i był on czarny, chociaż pióro niebieskie. Wszyscy recenzenci zbyt wiele czasu poświęcają podełeczkom, karteczkom, broszurkom, wcale nie piszą swoimi piórami. Można by zaprezentować sposób trzymania, wygodę sekcji, miejsca przeszkadzające w trzymaniu. Sama uroda pióra i detale zdobnicze i tak wyjdą w spokojnym przekazie. "Jaki koń jest każdy wie".

Dla szukającego pióra dla siebie najważniejsza jest ergonomia i właściwości stalówki/spływaka.

Może najpierw warto przygotować ścieżkę dźwiękową a pod nią nakręcić pokaz, zmieniając położenie pióra, po każdym akapicie? Tak by był ilustracją po to co się mówi. Jednoczesne pokazywanie i omawianie nieuchronnie prowadzi do chaosu. Myśląc nad sensem wypowiedzi tracimy z oczu elementy pokazu.

Sam opis słowny wymaga scenariusza, wręcz można, a nawet należy czytać wcześniej napisany tekst. Pomierzyć czasy akapitów i nagrać odpowiedniej długości scenki. podstawić pod dźwięk, może jakieś przejścia, chociaż niekoniecznie, cięcia na ostro w sumie są najlepsze. Sam blog "Zegarki i pióra" zasługuje na nieco lepiej przygotowane recenzje filmowe. Na potrzeby kolegów na forum szybkie recenzje mogą być "uproszczone w fornie i treści".

Tylko odbierz moje słowa (to nie recenzja recenzji tylko luźne uwagi) w należytym kontekście, idea Twojego blogu jest bardzo bliska memu sercu, a jego strona graficzna podoba mi się.

Pozdr. Ch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc, to pewnie nie byłoby dziury w niebie, gdyby test został zrobiony, ale rozumiem troskę autora o to, by dostarczyć pióro nie tknięte atramentem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po roku, ktoś kto sięgnie po recenzje na blogu "Zegarki i pióra" nie będzie sie zastanawiał czy pióro było nagrodą, czy nie.

Napisałem o "recenzentach", napotykam bowiem na You Tube recenzje, w których autor zachowuje się jak DJ szurający płytą winylową, albo ktoś chory na pląsawicę. przy czym w recenzji ani śladu pisma. Muszę wziąć poprawkę na swój wiek, >55lat i na to, że jestem konserwatywnym starym dziadem. Nie czuję stylu mlodych i szalonych.

Oczywiście ostatnie moje uwagi nie tyczą się recenzji Mariusza 888, mojego imiennika zresztą. Wszystkie Mariusze to fajne chłopaki, nie Ryśki jak twierdzą inni.

Pozdr. Ch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiele zostało już wyjaśnione pomimo tego, że dopiero teraz odpowiadam :) Oczywiście - jest jeszcze wiele do poprawienia. Nawet na Fb jednej osobie odpisałem, że "o ile w fotografii wiem co i jakie będzie na zdjęciu zanim jeszcze wezmę aparat do ręki, to o tyle video to dla mnie nowość". Fotografią zajmuję się po prostu od lat, a w video stawiam pierwsze kroki. Osobiście przyznam, że bliższe mi są takie "opowiadanka", aniżeli wystudiowane prezentacje z napisanym scenariuszem i jakoś nie widzę siebie w roli lektora czytającego napisny tekst - Od tego są moim zdaniem materiały producentów (to że takich najczęściej brak to już inna sprawa). Ale tak naprawdę, żeby napisać scenariusz, tekst, nagrywać idealne ujęcia itd itd, to musiałby się pojawiać jeden wpis na tydzień bądź nawet dwa (poza tworzeniem strony normalnie pracuję). W dodatku do nagrania owych idealnych ujęć trzeba by mieć zupełnie inny sprzęt - nawet statywy czy głowice musiałyby być przeznaczone do filmowania a nie robienia zdjęć bo wbrew pozorom różnica jest spora.

 

Oczywiście - cieszy mnie zawsze możliwość poznania opinii innych i wiele z tych wymienoinych tutaj, nazwijmy to "zarzutów" rozumiem. Faktycznie zdjęcia na stronie zamieszczam sporo lepsze niż video, ale to jak wspomniałem wynika z mojego doświadczenia w tworzeniu jednego i drugiego, a także sprzętu. Na swoją obronę powiem jedynie, że nie znam zbyt wielu przykładów idealnie nagranych filmów prezentujących np pióra ;) W odniesieniu do zegarków łatwiej o takie przykłady, ale to szybko okaże się, że zostały nakręcone przez strony nad którymi pracuje wiele osób. Ja wszystko (od korespondencji, załatwień, zdjęć, tekstów, po np właśnie kręcenie video, tworzenie czołówek czy też prowadzenie strony Fb, kanały YouTube) robię sam.... :)

 

 zmieniając położenie pióra, po każdym akapicie? Tak by był ilustracją po to co się mówi.

W tym celu zamieściłem pod materiałem video, kilka czy też kilkanaście zdjęć, aby można było zobaczyć wszsytko, jak się to mówi "na spokojnie" :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak z ciekawości, czym fotografujesz i kręcisz filmy, jeśli można zapytać...? Oczywiście, zrozumiem, jeśli wolisz nie opisywać tego na forum.

To żadna tajemnica :) Kiedyś fotografowałem Nikonem, a właściwie Nikonami bo miałem 2 korpusy FF (czy też wedle nazewnictwa Nikona - Fx). Sprzedałem korpusy i worek szkieł (same PRO) i kupiłem..... Fuji X-E2 :D Poza szkłami 18-55 oraz 55-200 używam z nim szkła macro Tamron 90/2.8, który podpinam za pomocą adaptera firmy Novoflex. Do zdjęć używam również Leici M(240), ale zdjeć z niej raczej nie ma na blogu bo bezlusterkowcem jest po prostu wygodniej robić macro. Filmy kręcę kamerą Sony HDR-CX410 bodajże - nie jest to wymarzony sprzęt do tego celu, ale w miarę daje radę, chociaż w najbliższych dniach będę jeszzce eksperymentował z tym aby uzyskać z niej lepszą jakość :)

Edytowano przez Mariusz888
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jakość na YT jest wystarczająca, na zbliżeniach widać dobrze wszystkie detale, czego nie można powiedzieć o większości filmów z piórami. Zazwyczaj jest pokazanie pióra ze sporej odległości, potem tego jak pisze i w sumie nie widać wielu szczegółów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...