Skocz do zawartości

Winkpen - pióro do pisania sokiem, kawą, winem i innymi płynami


visvamitra

Polecane posty

Na kickstarterze pojawił się kolejny piórowy projekt - WINKPEN. Idea jest zacna (dbałość o środowisko, minimalizacja użycia niedegradowalnych rzeczy i takie tam). Na zdjęciach pióro prezentuje się ciekawie, choć moje doświadczenia ze szklaną stalówką są raczej słabe. Nie wyobrażam sobie pisania nią na co dzień. Ale mogę się mylić.

 

Co myślicie?

 

XhR0Vt.jpg

 

DZAypc.jpg

 

zH7d48.jpg

 

kGFyLN.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wątek na FPNie o tym "wynalazku". Mam raczej negatywne odczucia. Wydaje się to być kolejną Kickstarterową wydmuszką nastawioną na pieniądze - ot stwórzmy potrzebę a później bohatersko ją zaspokójmy kompletnie niepotrzebnym produktem.

 

Ile razy ktokolwiek pomyślał aby pisać winem czy sokiem albo kawą? Kuriozalny pomysł i próba wyciągnięcia od ludzi prawie $50.000 na "realizację" 

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przekonuje mnie teza, że tradycyjne stalówki oraz atramenty są tym, co rujnuje środowisko. A w końcu korpus normalnego pióra też można wykonać z materiału biodegradowalnego, jak ktoś się uprze.

Kilka lat temu Szwedzi zaczęli promować u siebie samochody zasilane biopaliwami, jako mniej szkodzące środowisku. Odpisy podatkowe, ulgi i tak dalej. W związku z czym Brazylia wycięła setki hektarów lasów tropikalnych, żeby na nich uprawiać genetycznie modyfikowaną kukurydzę na biopaliwa dla proekologicznych Skandynawów. I tak się kończy ekologia, jak się nią zajmie biznes :bezradny:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zużyte stalówki i rozlane atramenty są jednym z najpoważniejszych czynników wpływających na degradację środowiska. Szczególnie zlatki. Czy wiecie, że porzucona zlatka nie rozłoży się praktycznie nigdy. Ludzi używają stanowczo za dużo piór.

 

Szczególnie złote stalówki rujnują środowisko tworząc żyły złota, które zachęcają poszukiwaczy do dewastacji przyrody podczas ich poszukiwania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...