Skocz do zawartości

Ackerman Pens Nib Pump Pen for Leonardt Principal dip nibs


Polecane posty

FlexRec.jpg

Ano można można kupić sobie Ackerman Pens Nib Pump Pen for Leonardt Principal dip nibs.

Co to za dziwoląg o tym za chwilę.

Jak człowiek obejrzy coś takiego

to oszaleć może i od razu myśli kupię sobie takie pióro zaczyna szukać i co i nic nowych nie ma (no może stalówka Falcon - coś chyba koło 1500 zł w górę) a stare są ch.... drogie. Tu taka mała dygresja. Odnoszę wrażenie, że wiedza o produkcji stalówek elastycznych zaginęła jak wiedza o produkcji pierścieni włady we Władcy Pierścieni.

No cóż trudno.

Ale ja bardzo chciałem flexa więc zacząłem szukać i znalazłem stronę internetową Ackerman Pens okazało się, że człowiek robi taką ciekawą hybrydę pióro w którym osadza się stalówkę maczaną a dokładnie Leonardt Principal

Leonardt3.jpg

Leonardt2.jpg

Leonardt1.jpg

Cena nie była jakaś powalająca coś koło 20 $ a i cena samego dolara była wtedy dobra więc zamówiłem.

I dostałem taką paczuszkę.

PumpOp.jpg

Pióro posiada dwa zbiorniczki jeden jest w środku drugi zapasowy z koreczkiem jest dołączony do zestawu. Napełnianie jest dokładnie takie samo jak w piórach zakraplaczowych którym to pióro de facto jest.

Pump1.jpg

Pióro wykonane jest z ebonitu i posiada jeden dodatkowy element który normalnie nie występuje w piórach małą gumeczkę w sekcji tzw. pompkę. Pompka służy do tego, żeby sobie podpompować jak jest zbyt sucho.

Pump2.jpg

Jeśli chodzi o samo pisanie no to niestety skrobie dość mocno ale dramatu nie ma pisać się da. Największą trudnością jest opanowanie przepływu w piórze a nie jest to łatwe. Żeby zacząć pisać po zatankowaniu pióra trzeba zmusić atrament do spłynięcia. Na szczęście zbiorniczek jest wykonany z elastycznego plastiku tak, że można go nacisnąć. Potem trzeba pilnować żeby było mokro bo jak jest za sucho to zamiast jednej grubej linii mamy tylko jej obrys.

Generalnie da się przeżyć chociaż na pewno kiedyś chciałbym jednak nabyć pióro wieczne z flexem.

Recenzja napisana atramentem J. Herbin Ambre de Birmanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...