Skocz do zawartości

Zestaw biurkowy Shaffer`s 505H, ale nie do końca


Polecane posty

Witam

Na początku zaznaczę, że poniższa recenzja pochodzi z zamierzchłego ;) roku 2008 i została przeniesiona z poprzedniego forum. Jeśli Vox populi będzie taki żeby stare recenzje nie były na nowym forum przypominane to nie będą. A jeśli taka wola to mogę jeszcze przypomnieć swoje recenzje Sheaffer Intrigue oraz Sailor profit special brush pen.

IMG_2966.jpg

Pióro posiada piękną białą kropeczkę tzw. „Lifetime Point” Pióro pisze świetnie co jest dziwne o tyle, że słychać delikatne skrobanie stalówki o papier ale w ogóle nie jest ono odczuwalne dla piszącego. Przeciwnie stalówka wspaniale sunie po papierze. Pióro pisze dość mokro (może być to wina / zasługa atramentu) lecz kreseczkę ma cieniutką. Jest wspaniale wyważone a jego ciężar jest ani za duży ani za mały ot w sam raz. Co do podstawy wykonana jest z bardzo ciężkiego kawałka czarnego polerowanego szkła o wymiarach 100 x 100 x 19 mm. w jej centrum znajduje się metalowa owalna płytka o wymiarach 32 x 42 mm w kolorze złoty a w niej zamocowana jest na stałe (nie ma możliwości zmiany kąta) pod kątem 45 stopni obsadka. Jak wspomniałem w części odręcznej obsadka wyposażona jest w wewnętrzny gwint. Pod spodem bazy przyklejone jest zielone sukno zapobiegające przesuwaniu się zestawu po biurku. Na płótnie natomiast o radości moja zachowała się praktycznie nienaruszona papierowa etykieta (można obejrzeć na zdjęciu). Całość pomimo dość prostego wyglądu i niewielkich rozmiarów sprawia bardzo estetyczne i poważne wrażenie. Jest to bardzo ładny gadżet na biurko do domu ale jeśli ktoś jest szefem to na biurko do pracy polecał bym mu raczej coś większego z szerokiej oferty Sheaffera.

Obecnie czekam jeszcze na biurkowego snorkela z onyksową podstawą jak dojdzie to też może o nim coś skrobnę. (już od dawna jest ale skrobać mi się nie chce ;))

recenzja napisana atramentem CARAN d`ACHE Colours of the Earth Saffron

IMG_2964.jpg

IMG_2960.jpg

IMG_2957.jpg

IMG_2953.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...