Skocz do zawartości

Słońcem w Olivastre


bosa

Polecane posty

Witojcie, wszyscy ludzie! :)

 

 

Z racji mojej niedokońcazawinionej nieobecności na forum, stężenie recenzji mych osiągnęło poziom krytyczny, wlazło właściwie na debet, rozsiadło się tam i właśnie wysiaduje jaja. I niestety przez najbliższy miesiąc czekamy na wyklucie młodych.

 

Allle nie ma tak dobrze! Wpadła bomba do kurnika!  :D 

Dzisiaj przed Wami zlepek zdjęć, które miały być recenzją, ale tak mocno przekłamałam kolor Olivastre, że nie mogą się nią stać. Mimo mojego zamiłowania do subiektywizmu jednak akurat w tych sprawach nie ma go gdzie wsadzić -  ten kolor jest o kilka tonów ciemniejszy, test byłby przekłamany, więc nie ma mowy i koniec.

 

Jednakowoż serce mnie boli, żeby te zdjęcia się zmarnowały, a taka znowu malutka a niewinna sesja zdjęciowa nie jest skrępowana aż tak ciasnym gorsetem obyczajów...  ;) 

 

Toteż jedziemy z koksem, zwłaszcza, że być może niektórzy z Was cierpią, jako i ja, na niedobór słoneczka, albowiem piękną mamy zimę tej wiosny.

 


Osobiście mam absolutnego fioła na punkcie wszelkiej maści kałamarzy. Fioła mam ja także w sprawie widoku słońca prześwitującego/odbijającego się w rozmaitych elementach świata. Cienka tkanina, bursztyn w pierścionku, szkiełko, szlachetny kamień - i wreszcie kałamarz pełen pięknego inkaustu. A kiedy te dwa fioły się spotkają, stają się absolutnie nieokiełznane.

 

Może i wśród Was znajdzie się choć jedna pokrewna dusza - jeden pasjonat takich widoków? 

W takim razie ta miniuczta dla oczka jest właśnie dla niego :)

 

Atu03Fk.jpg

 

oyIg1As.jpg

 

8pas0BR.jpg

 

VtIwNfn.jpg

 

sb8bGvC.jpg

 

1hxuTXK.jpg

 

bOQoQGc.jpg

 

R5mq6Ts.jpg

 

772Pvs6.jpg

 

sb8bGvC.jpg

 

1hxuTXK.jpg

 

hwaYnjj.jpg

 

 

 

Z całych sił polecam Olivastre. Przepiękna zieleń.

Pozdrawiam

Bosa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna, radosna i dowcipna recenzja! W sumie Wielkanocno- wiosenna.

Fotki są przepalone! Ciemny kałamarz zajmuje większą część kadru, automatyka aparatu próbuje to naświetlić wg. własnego wzorca (szara karta Kodaka) i przepala. Sporo. W takim wypadku należy wprowadzić korekcję naswietlenia, nie wiem jaką, na oko 1,3 EV (czyli działki przysłony, lub czasu jeśli robisz ze statywu) może więcej- 2EV, nasycisz dodatkowo kolor. Kolor możesz nasycić (suwak nasycenia)  programowo. Aparat dobiera też wysokie ISO widać to po dużych szumach, vide cień kałamarza na kartce papieru. Fotki tracą kontrast, kolor wtedy też się może posypać.

Najlepszym rozwiązaniem będzie focenie tego kałamarza z dobraną korekcją, w świetle dziennym, w cieniu, np. na oknie/balkonie.

Pozdrawiam serdecznie Ch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyj kałamarz.

 

a ja jak zwykle mam mieszane uczucia, bo w sumie kolor bardzo miły, ale kurnia! do jasnej Anielki! et cetera! po raz kolejny mam wrażenie, że pisanie calafiorem po śliskim papierze, zwłaszcza zlatką typu OM, to orka na ugorze. ślizga się toto, trzeba cisnąć. wczoraj pisałem list i aż zakwasów dostałem. no poważnie! zresztą wspominałem o tym drzewiej, że manuscript 4B zalany callafiorami to tak niechętnie startuje, jakby napięcie powierzchniowe trzymało atrament na blaszcze i na gładki a śliski papier nie puszczało.

 

aha, czy on taki ciemny? znam ciemniejsze.

 

greens_zpsxqxvzwoe.png

 

ale znam też jaśniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...