Skocz do zawartości

Jinhao 611 - tusz nie płynie


MsSznur

Polecane posty

Pióro jak w temacie nie pisze. Po nalaniu atramentu (najpierw Hero Blueblack, bo to mój ulubiony kolor potem Parker Quink czarny) pióro nie pisze. Atrment nie spływa po salówce w dół i tyle. Oczywiście zaraz po napełnieniu jest git. Zatykam pióro, wyjmuje za godzine żeby coś zapisać i nic. Myśłałam że atrament jest niewłałciwy, więc zmieniłam. Potem że pióro zaschło to po namoczeniu próbwałam od początku. Niewiem co zrobić żeby zaczęło pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro jak w temacie nie pisze. Po nalaniu atramentu (najpierw Hero Blueblack, bo to mój ulubiony kolor potem Parker Quink czarny) pióro nie pisze. Atrment nie spływa po salówce w dół i tyle. Oczywiście zaraz po napełnieniu jest git. Zatykam pióro, wyjmuje za godzine żeby coś zapisać i nic. Myśłałam że atrament jest niewłałciwy, więc zmieniłam. Potem że pióro zaschło to po namoczeniu próbwałam od początku. Niewiem co zrobić żeby zaczęło pisać.

Wyrzucić i kupić inne pióro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Prawdopodobnie masz nieszczelną skuwkę, żeby to sprawdzić, wystarczy w nią dmuchnąć (jak w balon)

 Jest to częsta przyczyna szybkiego wysychania pióra po zamknięciu skuwki. 

 Z wyrzuceniem to się narazie wstrzymaj :D

Edytowano przez YAMAHAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Pax! Pax między chrześcijany!

Powodów braku współpracy ze strony pióra może być kilka, od banalnego zabrudzenia do usterki produkcyjnej. Wszak Jinhao nie słyną z wysokiej jakości.

Rację mają zatem Ci, którzy zalecają porządne wymoczenie pióra. Nie ma tam stałego tłoka, który mógłby ulec uszkodzeniu pod wpływem detergentu jak np. w MB146. Dmuchnąć w skuwkę też można ;)

Ale trochę racji ma też Kasia, bo w przypadku pióra za 3 dolary (a za tyle można je kupić na e-bayu) wielkie remonty się nie kalkulują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...