Skocz do zawartości

Pióra piszące baaardzo cienko


Polecane posty

Przeglądając ofertę piórowych sklepów doszedłem do wniosku, że nie da się kupić pióra typu japońskie FE bez sprzedawania nerki  :(.

Miałem kiedyś Watermana, który pisał grubością rapidografu 0,15 i wcale nie nie skrobał, więc istnieją takie pióra tylko czy możecie coś doradzić w cenie do góra 200 zł  :rolleyes:

Pozdrawiam pismaków :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Pilot 78G z F-ką. Na e-bayu za około 10 USD. W Polsce czasem na Allegro za około 50 zł.

EF w tym modelu nie zostawiałaby już chyba żadnej kreski ;)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

TWSBI ze stalówką EF - od dłuższego czasu używam wersji mini i jest świetna. Tylko nie wiem jak cenowo to teraz wygląda.

 

Model 580 od 41 GBP albo 50 USD, ale kupując za Atlantykiem trzeba się liczyć z możliwością dopłacenia VAT. Do tego koszt przesyłki.

Tak czy owak w 200 zł impreza może się nie zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dokladnie to pioro mam i kupilam od tego wlasnie goscia. pisze pieknie. kupilam jako pocieszenie, ze nie moglam kupic 95s. nie rozczarowalam sie. cieniutko pisze i nie drapie.

Napisz proszę coś o wymiarach pióra, Jaka długość ze skuwką założoną ma tył korpusu i jakie phi ma sekcja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę coś o wymiarach pióra, Jaka długość ze skuwką założoną ma tył korpusu i jakie phi ma sekcja?

 

jesli dobrze zmierzylam... dlugosc piora zamknietego 12,2 cm, z nalozona skuwka 15,1 cm, dlugosc bez skuwki 10,7 cm. to jest drobne pioro, nawet ze skuwka lekkie. pisze naprawde cienko i ladnie. ja generalnie lubie stalowki f lub ef, czesto drapia wg mnie, u tego piora ta cecha nie wystepuje. sprzedawca jest tez ok, wysyla jako prezent, wiec nie ma problemow z clem itd..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

jesli dobrze zmierzylam... dlugosc piora zamknietego 12,2 cm, z nalozona skuwka 15,1 cm, dlugosc bez skuwki 10,7 cm. to jest drobne pioro, nawet ze skuwka lekkie. pisze naprawde cienko i ladnie. ja generalnie lubie stalowki f lub ef, czesto drapia wg mnie, u tego piora ta cecha nie wystepuje. sprzedawca jest tez ok, wysyla jako prezent, wiec nie ma problemow z clem itd..

 

W TYM PIÓRZE, za pozwoleniem :)

 

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 580 od 41 GBP albo 50 USD, ale kupując za Atlantykiem trzeba się liczyć z możliwością dopłacenia VAT. Do tego koszt przesyłki.

Tak czy owak w 200 zł impreza może się nie zamknąć.

 

Prawie się da :

http://www.lacouronneducomte.nl/webstore/main/twsbi-diamond-clear-fountain-p-5057.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TYM PIÓRZE, za pozwoleniem :)

 

 

takze za pozwoleniem. jesli sie ponad 20 lat uzywa na co dzien innego jezyka niz polski, mozna cos czasem przekrecic, czy czegos nie byc pewnym, czyz nie?

z drugiej strony, wolalabym, zebys mi zwrocil uwage na priv, bo publiczne wypominanie bledow przypomina wywolywanie na dywanik u dyrektora, czeste na tym forum niestety i w sumie przykre. nie jestesmy tu w szkole. gdyby kazdy tu zaczal kazdemu zwracac uwage, to nie byloby innego tematu, bo tak wiele osob robi tu notorycznie bledy ortograficzne i stylistyczne. w tym takze osoby, ktory zwracaja innym uwage. pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

takze za pozwoleniem. jesli sie ponad 20 lat uzywa na co dzien innego jezyka niz polski, mozna cos czasem przekrecic, czy czegos nie byc pewnym, czyz nie?

z drugiej strony, wolalabym, zebys mi zwrocil uwage na priv, bo publiczne wypominanie bledow przypomina wywolywanie na dywanik u dyrektora, czeste na tym forum niestety i w sumie przykre. nie jestesmy tu w szkole. gdyby kazdy tu zaczal kazdemu zwracac uwage, to nie byloby innego tematu, bo tak wiele osob robi tu notorycznie bledy ortograficzne i stylistyczne. w tym takze osoby, ktory zwracaja innym uwage. pozdrawiam

 

Przepraszam, że ośmieliłem się zwrócić uwagę. Więcej nie będę.

W zasadzie powinno mi to być obojętne, wszak treśc jest ważniejsza niż forma, jak niedawno próbowano mi udowodnić na tym forum.

P.S. Byłbym wdzięczny za wskazanie mi notorycznie jakoby popełnianych przeze mnie błędów stylistycznych i ortograficznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze za pozwoleniem. jesli sie ponad 20 lat uzywa na co dzien innego jezyka niz polski, mozna cos czasem przekrecic, czy czegos nie byc pewnym, czyz nie?

Można, acz nie powinno się :D

Musisz się przyzwyczaić, na tym forum zwraca się uwagę na błędy publicznie. Jest tu nawet taka jedna złośliwa małpa, która to robi na czerwono :ph34r:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gretchen - wybacz, ale przyznaję @Markolowi rację, i @Kasi oczywiście też...

To forum ma za jeden z celów kultywowanie poprawnej polszczyzny.

Rozumiem, że przebywasz zagranicą, więc czasem masz jakieś interferencje, ale to chyba dobrze, jeśli ktoś, skądinąd takownie i grzecznie, poprawi Cię..

Chyba tak jest lepiej, niż gdybyśmy puszczali mimo uszu (a raczej oczu) rozmaite wpadki językowe...

Na codzień operuję dwoma językami (tym jednym nieojczystym) i może właśnie dlatego obsesyjnie dbam o czystość obu...

A tak mówiąc nawiasem, to u kolegi @markola jakoś nie zauważyłem nagminnych (i nienagminnych) błędów ortograficznych i innych w jego polszczyźnie...

Słowo lingwisty!

:wacko:

Nu zajic! Pogodi!

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebywasz zagranicą

Czym przebywa?

Wybacz Marcinie, takie tam obsesyjne dbanie... A tak serio, to dla mnie zrozumiałe jest, że można popełniać sporadyczne błędy. Sam pewnie to robię, jedni mniej, drudzy więcej. Wiadomo, że się wypomina, ale przesada w żadną stronę nie jest zdrowa. Bo na każdego można coś znaleźć. I na lingwistów, i na anarchistów i na kasiesembę pewnie też, jakby się kto uparł! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym przebywa?

Wybacz Marcinie, takie tam obsesyjne dbanie... A tak serio, to dla mnie zrozumiałe jest, że można popełniać sporadyczne błędy. Sam pewnie to robię, jedni mniej, drudzy więcej. Wiadomo, że się wypomina, ale przesada w żadną stronę nie jest zdrowa. Bo na każdego można coś znaleźć. I na lingwistów, i na anarchistów i na kasiesembę pewnie też, jakby się kto uparł! ;)

Na kasięsembę?! Never! ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym przebywa?

Wybacz Marcinie, takie tam obsesyjne dbanie... A tak serio, to dla mnie zrozumiałe jest, że można popełniać sporadyczne błędy. Sam pewnie to robię, jedni mniej, drudzy więcej. Wiadomo, że się wypomina, ale przesada w żadną stronę nie jest zdrowa. Bo na każdego można coś znaleźć. I na lingwistów, i na anarchistów i na kasiesembę pewnie też, jakby się kto uparł! ;)

masz racje Piter. Mea culpa!...

Nobody is perfect!

Na swoje usprawiedliwienie podam, że z premedytacją i żeby nie było, że się pastwię, puściłem rzecz, która mi podwyższa ciśnienie zawsze, cytuję :

"takze za pozwoleniem"

tak że czyli "w ten sposób, iż lub tak bardzo, że" to zupełnie nie to samo co : także czyli też, również

tak że ja także ;-)\

swoją drogą to już kolejna histeryczna reakcja w miarę świeżego uczestnika Forum na uwagi językowe...

-_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Szanowne Koleżanki i Koledzy.

Wczorajszy incydent wyjaśniliśmy sobie z Gosią za pośrednictwem PW. Mam nadzieję, że ostatecznie i w sposób satysfakcjonujący obie strony.

Dlatego bardzo proszę o zakończenie tego, bądź co bądź dygresyjnego, wątku.

 

W każdym razie Gosia (Gretchen) źle się poczuła z tym ciągłym napadaniem na jej osobę pod względem poprawności gramatycznej i podjęła decyzję o skasowaniu konta, szkoda...

 

Mam nadzieję, że ta decyzja Gosi nie była ostateczną.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wyjaśniliśmy sobie, że po polski to trudna jeżyk ;)  , wrócić chcę z uporem wartym lepszej sprawy do bardzo cieniutko piszących piór.

Tu pytanie do doświadczonych w zmaganiach ze stalówkami: 

Czy da się z takiego np. Preppy 0,3, Lamy Vista EF i.t.p. wystrugać japońskie EF, a jeśli już to czym?

Pomijam koszta typu:zarwane noce, depresję i żonę też pomijam.

Takie zabawy traktuje jak ćwiczenia i nauki o istocie piór  :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...