Jump to content

Levenger (Stipula) Verona


ArielN

Recommended Posts

Pierwsze wrażenie

Po raz pierwszy na to pióro natknąłem się przez całkowity przypadek, szukając innego produktu marki Levenger. Zdjęcia, które zobaczyłem były wykonane profesjonalnie i oddawały w pełni jego walory estetyczne. Podjąłem decyzję o zakupie. Nie spodziewałem się, że w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach.

Levenger/Stipula Verona (bo tak właściwie powinno się o nim pisać, ze względu na fakt, iż seria Verona została wykonana przez włoską firmę Stipula) sprzedawany był w dwukolorowych etui, wyłożonych miłym w dotyku i zabawnie prezentującym się materiałem, który przypomina welur (posiada jednak grubsze włókna). W momencie otwarcia pudełka byłem bardzo zaskoczony głębokością barw jakie Levenger prezentuje oraz wspaniale wyglądającą stalówką.

Wygląd

Raczej klasyczny. Prosty korpus zakończony zaokrągleniem, wyposażony w jeden pierścień. Skuwka nieco owalna z dwoma pierścieniami, zwieńczona ośmioboczną „koroną”. Ciekawostką jest zamieszczony w klipsie onyks - według producenta (osobiście uważam, że to raczej wypolerowany plastik).

P4131281.jpg

P4141288.jpg

Wykończenie

Brawa dla producenta za tak dobrane materiały. Wzorowo połączono chromowane pierścienie z korpusem i skuwką pióra. Na zwrócenie uwagi zasługują dobrej jakości gwint i imprint. Wykonanie cechuje się jednak uchybieniem w postaci TANDETNEGO plastiku stanowiącego uchwyt stalówki… Bardzo tandetnego.

P4131282.jpg

Wymiary:

Zamknięte: 14cm
Z nałożoną na korpus skuwką: 16,4cm
Bez skuwki (włącznie ze stalówką): 12,5cm
Średnica skuwki: 1,3cm

Stalówka

Dwukolorowa, 14K, delikatnie elastyczna. Tu kończą się zalety. Oznaczona F, a pisze jak M. Występuje poważny problem z przepływem atramentu. O ile w ogóle zacznie pisać to już leje jak z cebra, przerywa i drapie. Zanim coś pojawi się na papierze możemy śmiało napisać kilka wyrazów na sucho (zapominając o atramencie). Modyfikacja stalówki niezbędna.

P4141290.jpg

Podsumowanie

Levenger wykonany przez Stipulę bardo ładnie się prezentuje, lecz nie jest piórem do użytkowania. Można go co najwyżej oprawić w ramki i powiesić na ścianie. Osobiście zdecydowałem się na modyfikację stalówki, aby móc spełnić przyrzeczenie podarowania pióra.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...