Skocz do zawartości

Carnation (goździk) - Diamine


visvamitra

A  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?

    • Tak
      0
    • Nie
    • Trudno powiedzieć


Polecane posty

Diamine to firma z tradycjami. Została założona w Londynie w 1864 roku przez Thomasa Webstera i nosiła wówczas nazwę T. Webster and Co.  W 1925 r. spółka przeniosła swoją siedzibę do Liverpoolu a w 1964 r. zmieniła nazwę na Diamine. 

 

DimaineFactory.gif

 

Diamine ma w ofercie ponad sto atramentów do piór wiecznych. W ostatnim czasie spółka zaczęła regularnie proponować Klientom zestawy atramentów. Dzięki uprzejmości innych forumowiczów - dawców próbek (Romii - szacun), udało mi się przedstawić następujące zestawy:

 

  1. Diamine Music Set
  2. Diamine 150th Anniversary

Czas na Flower Set

 

I55Cjk.jpg

http://thewritingdesk.co.uk/diamine/diamine_ink.php

 

W skład zestawu wchodzi dziesięć kolorów, których nazwa i kolor zostały zainspirowane kwiatami.

 

  1. Aster (aster)
  2. Bougaivillea (bugenwilla)
  3. Burgundy rose (róża)
  4. Carnation (goździk)
  5. Cornflower (chaber)
  6. Gerbera (gerbera)
  7. Iris (irys)
  8. Marigold (nagietek)
  9. Pansy (bratek)
  10. Tulip (tulipan)

 

Na razie z kolorkami krucho, mam próbki trzech, ale z Niemiec idzie do mnie paczka z cpróbkami. Podobno znajdzie się w niej kilka kwiatków od Diamine. Zobaczymy. Prędzej czy później dokończę to zestawienie.

 

A na razie przyjrzyjmy się goździkowi, który do testu udostępniła mi kasiasemba.

 

hUxpTd.jpg

 

 

Goździki maja wiele kolorów, Diamine wybrało brudnoróżowy. W sumie, jak różów nie lubię, tak ten jest ok. Sam bym go nie uzywał, ale kolor jest stonowany, nie daje po oczach i wyróżnia się na tle dostępnych na rynku różowych atramentów.

 

 

Ekspresjonizm abstrakcyjny
(mam nowy papier, firmowy, wszystko prawie na nim świeci. Wygląda to przyjemnie, ale raczej nie liczyłbym na taki efekt na zwykłym papierze)
 

LnW0ld.jpg

 

Jak wyjdzie słońce, to pstryknę zdjęcie, żeby przedstawić ten połysk w pełnej krasie.

 

 

Krople atramentu na ręczniku kuchennym

 

PVMbiv.jpg

 

 

Software ID

 

 

 

 

Oxford Recycled - Kaweco Sport Classic, zakraplacz, B

 

 

aQxRLp.jpg

 

7RZ8Km.jpg

 

A0eiNI.jpg

 

HINE0G.jpg

 

Porównanie

 

 
330F9T.jpg
 

 

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziku

Ja tam każdy odcień różowości uważam za kolor co najmniej okrutny.

Niby rzeczywiście nie bije po oczach jak inne różowe. Ale i tak nie dla mnie.

Chociaż walentynkowy wierszyk każe wierzyć, że goździki są słodkie. Anonimowy (zapewne) poeta pisze wszak:

 

"The rose is red,

The violet blue,

Carnation's sweet,

And so are you."

 

Ponieważ jednak ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzia, a z różowawej słodyczy łososia - pisał będę czym innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...