Skocz do zawartości

Polskie pióra


Polecane posty

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Gość Andrew

 

A tak nawiasem, jaka jest cena i czyja stalówka?

 

No właśnie, też bym się chętnie dowiedział co to za stalówki, bo na każdym zdjęciu jest zamazane oznaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piórko akurat nie jest na sprzedaż, ponieważ zostało już zaklepane przez moją lubą. Mogę natomiast wykonać takie, podobne lub zupełnie inne :), mam do dyspozycji różne gatunki drewna. Szacunkowy koszt: 650-700 zł. 

 

W chwili obecnej posiadam stalówki w rozmiarze F i M, ale producent ma w ofercie od EF do stub 1,5. Tak jak już prawdopodobnie pisałem są to stalówki firmy JoWo w rozmiarze 6. Dodatkowo każdą stalówkę sprawdzam i "tuninguje". 

 

Przemek

Edytowano przez pmarcinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Po dłuższej przerwie chciałem pokazać, skończone w zeszłym tygodniu, kolejne drewniane pióro. Tym razem z czarnego dębu. Niestety fotograf się nie popisał i nie udało się dobrze uchwycić pięknej czarno-grafitowej struktury drewna. Klips chromowy, pierścień na skuwce z litego srebra, sekcja i wstawki ebonitowe, wykończenie - olejowanie. 

Całkiem gustowny i stylowy materiał, niespotykany i moim zdaniem nie do podrobienia w tworzywach deseń.

 

WP_20150507_024-e1431520169133.jpg

WP_20150507_022-e1431520180357.jpg

WP_20150507_021-e1431520186174.jpg

WP_20150507_019-e1431520192624.jpg

WP_20150507_010-e1431520197519.jpg

WP_20150507_008-e1431520202462.jpg

WP_20150507_006-e1431520207808.jpg

WP_20150507_005-e1431520212507.jpg

WP_20150507_002-e1431520216569.jpg

 

 

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kształt :) Wiesz, że pióro przypomina model 02 Franklin-Christoph?

Teraz już wiem :)

 

 

PIękne pióro. No i z drewna. Czad.

 

Ja również bardzo lubię drewno. Nie wiem tylko dlaczego drewniane pióra są u nas tak mocno niedoceniane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Dawno nic nie wrzucałem, więc tym razem od razu dwa piórka zrobione w czerwcu. 

Pierwsze ebonitowe, ze srebrnymi wykończeniami i chromowym klipsem, zaadoptowane do doręczonej sekcji. Rozmiar oversize. Skuwka i korpus zwężające się ku końcowi. 

Drugie również ebonitowe, z dwoma stalówkami i dwoma osobnymi zbiornikami na atrament. Aby nie pomylić zbiorników i przypadkowo nie użyć złego atramentu, zakończenia akrylowe w barwach narodowych ;). Końcówki delikatnie zwężone. Z uwagi na długość pióra, system napełniania zakraplaczowy.

 

3-973x547.jpg

1.jpg

 

8.jpg

61-1024x576.jpg

11-1024x576.jpg

 

Pozdrawiam

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwaliło mnie to ostatnie... :) Bardzo fajne i w pewnych sytuacjach praktyczne. Przypomina mi znaną z lat dawnych kredkę "sztabową" niebiesko - czerwoną. Jaka jest pojemność zbiorników?

 

 

Tu nie ma wątpliwości

- Czy zakładasz skuwkę na tył?

- ZAWSZE! Nawet jak nie piszę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobom, które widzą takie podwójne piórko pierwszy raz muszę wyznać, że niestety koncept ten nie jest mój i na świecie już trochę osób wcześniej go wykonywało. To tylko mój test i wariacja na jego temat. 

 

Dokładnie nie pamiętam jaka pojemność, ale było trochę ponad 1 ml. W chwili obecnej jest napełnione, ale jak wypiszę to mogę przeprowadzić dokładniejszy test.

 

Stalówki można dopasować dowolnie. Np. z jednej strony może być EF i niebieski atrament do notatek, a z drugiej stub 1,5mm i kolorowy atrament do zakreślania, kaligrafowania etc. zależnie, kto co potrzebuje :). Również kolor (jak i materiał, z którego są wykonane) stalówek, jak w tym przykładowym piórze, może być inny na każdym z końców. 

Edytowano przez pmarcinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie nie dość, że jest ciekawe ze względu na pomysł, to jeszcze jest bardzo ładne po prostu.

No właśnie, czyż nie jest to ładniejsze i ciekawsze rozwiązanie niż "słynna ebonitowa pałeczka" (?), a jest pewna analogia formy na moje oko. /teraz to ciut  zamieszałem w kotle, hehe/ :P:lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...