Skocz do zawartości

Zakręcana skuwka


Polecane posty

Nie znam jeszcze większości modeli piór... ale dzięki forum moja wiedza błyskawicznie się poszerza. Kupiłem sobie dwa pióra di 100 zł z czego jedno jest genialne i coś czuję,.że zbiorę całą zwierzęcą.serię - chodzi oczywiście opilota MR. Zakochałem się w tym piórze...

No dobrze, odbiegłem od tematu. Czy do 100 zł da się kupić jakieś dobre jakościowo pióro ale ze skówką zakrecaną a nie na klik? Dopiero zaczynam przygodę z piórami dlatego chcę poznać najpierw tańsze pióra żeby później móc się delektować droższymi :) Póki co ustawiłem sobie limit do 100 zł.

Pilota MR kupiłem za 70 i uważam, że stosunek cena do jakości jest idealnie zachowany, byłbym w stanie zapłacić za niego naweti więcej, ponieważ poznałem już jego jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mocarnie, bo to duże i ciężkie pióro.... natomiast jeśli chodzi o stalówkę, określiłbym  ją  jako mokrą M-kę, przynajmniej w posiadanym

przeze mnie piórze.... bowiem powtarzalność tej marki jest raczej średnia.

Jakkolwiek, jakość wykonania oceniam wysoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś boje sie tych chinczyków ale spróbuję:) dziękuję!

Możesz też spróbować poszukać starych piór na ebayu lub innym portalu aukcyjnym. Ze swoim budżetem nie zaszalejesz ale przy odrobinie szczęścia może uda ci się znaleść za podaną kwotę dobre pióro. w podobnych cenach bywają pióra Geha, Pelikan (120, M100), Parker Duofold (angielski, w mniejszym rozmiarze), Parker 17. Jest w tym trochęzachodu i ryzyka, gdy pióro nie będzie sprawne ale jak dobrze trafisz to dostaniesz pióro o kilka klas lepsze niż współczesne chińczyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mocarnie, bo to duże i ciężkie pióro.... natomiast jeśli chodzi o stalówkę, określiłbym  ją  jako mokrą M-kę, przynajmniej w posiadanym

przeze mnie piórze.... bowiem powtarzalność tej marki jest raczej średnia.

Jakkolwiek, jakość wykonania oceniam wysoko.

 

Jestem nowy i zielony, nie rozumię wszystkich pojęć... Co to znaczy morka M-ka? :D

 

Możesz też spróbować poszukać starych piór na ebayu lub innym portalu aukcyjnym. Ze swoim budżetem nie zaszalejesz ale przy odrobinie szczęścia może uda ci się znaleść za podaną kwotę dobre pióro. w podobnych cenach bywają pióra Geha, Pelikan (120, M100), Parker Duofold (angielski, w mniejszym rozmiarze), Parker 17. Jest w tym trochęzachodu i ryzyka, gdy pióro nie będzie sprawne ale jak dobrze trafisz to dostaniesz pióro o kilka klas lepsze niż współczesne chińczyki.

 

Trafiłeś w sedno, chciałbym zdobyć gdzieś na allegro, ebayu, olx, targu staroci dobrego staruszka. Sęk w tym, że nie wiem co jest gniotem a co perełką więc praktycznie każdy może mi wcisnąć marną podróbkę / pióro nie warte złamanego grosza a ja uwierzę, że kupiłem rarytas :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozbawiło Cię to określenie.... to taka piórowa nomenklatura nazewnicza... OK

Mokra F-ka, M-ka itd. to określenie stalówek, które pozostawiają na papierze stosunkowo mokrą linie, podają dość obficie atrament.....

i tzw. suche - podają  oszczędnie.

Edytowano przez Trevor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trevor, już wiem co to oznacza lecz chciałbym mieć jakieś namacalne porównanie. Orientujesz się jaka F-ka została zastowana w Pilocie MR (podobno jest to ta sama stalówka o w pilocie 78g). Mam to pióro ale tak szczerze nie wiem czy pisze sucho czy mokro, ponieważ nie mam porówniania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100 złotych spokojnie można dorwać też jakiegoś starego Sheaffera na ebayu. Świetne pióra. Wystawiłem jednego w targowisku, pisze właśnie mokrą emką, mogę spokojnie zejść z ceny, bo widzę, że zainteresowania brak. Nie jest niestety zbyt reprezentacyjny ;) Można znaleźć fajne na ebayu, ale zawsze jest to niespodzianka przy niskich cenach. Im taniej, tym większe ryzyko. Szczęśliwie takie pióra da się naprawiać, a większość napraw mógłbyś prawdopodobnie przeprowadzić sam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter 22 - widziałem twoje ogłoszenie i powiem ci, że nawet się nad nim zastanawiam ale jednak coś mi w nim nie pasuje i nie chodzi tu o jego stan i wygląd bo to uważam, że w starych piórach jest dusza:) Sam nir wiem, jakby co to i tak mogę sobie pozwolić na kolejny większy zakup pod koniec miesiąca - z chwilą otrzymania wypłaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś w sedno, chciałbym zdobyć gdzieś na allegro, ebayu, olx, targu staroci dobrego staruszka. Sęk w tym, że nie wiem co jest gniotem a co perełką więc praktycznie każdy może mi wcisnąć marną podróbkę / pióro nie warte złamanego grosza a ja uwierzę, że kupiłem rarytas :D

W tym budżecie o podróbki bym się nie martwił. Najlepiej działać według starej zasady - poobserwuj przez miesiąc czy dwa aukcje wybranych modeli, zobacz po ile są kupowane. Wybieraj też te aukcje, na których jest dużo wyraźnych zdjęć tak, byś mógł ocenić stan stalówki i reszty pióra. Geha i Pelikany to pióra tłoczkowe, same z siebie się nie psują. Mogą być natomiast uwalone atramentem który zasychał w nich od 40 lat. Nie przejmował bym siętym aż tak bardzo, wszystko idzie doczyścić. W przypadku Parkerów problemem jest system napełniania czyli gumowy worek który parcieje. Wymiana jest łatwa, wielu sprzedawców pisze wprost o tym, że wymienili "ink sack" co jednak podnosi cenę. Tak jak pisze Piter, im większy zysk (niższa cena) tym większe ryzyko. Jak się nie boisz to szukaj aukcji Niemców którzy nie korzystją z PayPala, z regóły takie aukcje ciszą się mniejszym zainteresowaniem przez co ceny są niższe. Tyle że tracisz ochronę i dochodzą ewentualne koszty przelewu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...