Skocz do zawartości

prośba o poradę dla początkującego - jakość pióra Sailor


Polecane posty

Witam,

Od lat pisałem piórem Parker Sonnet ze złotą stalówką. Pisało ono bardzo gładko i płynnie, jak "po maśle". Jedyne moje zastrzeżenia do niego było takie, że było ono trochę za małe oraz wychodziła z niego nieco za gruba (jak na mój gust) kreska.

 

No i po tym jak dostałem premię, postanowiłem zrobić sobie prezent i kupić coś z wyższej półki :) Wybór padł na Sailor Pro Gear II. Pióro jest pięknę, świetnie leży w dłoni, ale niestety jestem trochę zawiedziony jakością pisania. Oczekiwałem że pióro kosztujące ponad 1 kpln będzie jeszcze pisało jeszcze bardziej gładko, wręcz idealnie. Ale okazało się, że tak nie jest, stalówka jakby nieco drapała, poza tym trzeba ją ciut mocniej nacisnąć niż mojego starego Parkera. Wydaje mi się że to nie jest kwestia pozwalająca na reklamowanie - obiektywnie nie można Sailorowi nic zarzucić - linia wychodzi z niego ciągła, nie przerywa. To jest tylko moje subiektywne, trudno uchwytne uczucie że komfort pisania nie jest idealny.

 

Mam pytanie - czy to jest tak że im droższe pióro, tym bardziej gładko powinno pisać. Czy może się niepotrzebnie czepiam bo taka już urok piór?

 

pozdrawiam

Marcin

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne u Sailorów. Sonnet ma dużo miększą stalówkę. Urokiem Sailorów jest to, że drapią. Jeśli lubisz gładkie stalówki to możesz albo pisać i po jakimś czasie będzie pisał gładko, albo mu pomóc i wygładzić. Ale tak ogólnie - to normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym dociskaniem to chyba coś nie tak, generalnie pióro powinno pisać bez dociskania. Natomiast to, że jedne pióra mają gładszą stalówkę od innych to już cecha konkretnego modelu/firmy, ale też kwestia tego jak bardzo "drapie". Najlepiej jakby zobaczył ktoś mający obycie z większą ilością piór, bo jeśli do tej pory pisałeś jedynie Sonnet'em to do końca nie masz porównania. Zawsze też możesz pójść do sklepu o ile to stacjonarny i zapytać sprzedawcę, czy możesz porównać sobie z innymi egzemplarzami, bo nie jesteś pewien czy wszystko ok. Zdrówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...