Jump to content

Prośba o pomoc w doborze niebieskiego


Inczuczuna

Recommended Posts

Potrzebny mi niebieski kolor. Taki nasycony głęboki niebieski, ale niezbyt granatowy. Przez długi czas używałem atramentu Visconti i bardzo mi pasował. Chęć sprawdzenia czegoś nowego zaowocowała nabyciem Diamine Royal Blue. Kolor jest niemal idealny, ale atrament nie nadaje się do "codziennej pracy", po prostu na wielu rodzajach papieru bardzo przebija i nie jest mu obce strzępienie. Probowałem też 4001 oraz Quink, ale kolory mi się nie podobają. Co teraz? Iroshizuku? Herbin? Edelstei?

Podzielcie się doświadczeniami, ratunku do ch*#% !

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Myśle że szkoda przepłacać, Ouink czy Waterman powinien wystarczyć. Wypróbuj Watermana Florida Blue. Nie przebija. Mnie z niebieskich które widziałem niestety tylko na monitorze to J.Herbin shaphire. W realu to niepodobajacy się Tobie Parker Ouink Blue. Jest jeszcze Scheaffer Scrip, córka go preferuje, ja go nie miałem.

Edited by kerad
Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za sugestie. Chociaż z niewyjaśnonych przyczyn mam ogrooooomną awersję do firmy Waterman, to florida blue z chęcią wyprobuję.

Czy ktoś miał doświadczenie z tymi nowymi Pelikanami Edelstein? Przyznaję, że łatwo "łykam" marketingowe slogany i taktyki, tym samym w mojej głowie siedzi głos mówiący "taaaaaak, taaaaaak kup mnie, mam fajną flaszkę, nieważne co jest w środku, zamknij się grubasie fajna flaszka, kupuj"

Link to comment
Share on other sites

Przyznaję, że łatwo "łykam" marketingowe slogany i taktyki, tym samym w mojej głowie siedzi głos mówiący "taaaaaak, taaaaaak kup mnie, mam fajną flaszkę, nieważne co jest w środku, zamknij się grubasie fajna flaszka, kupuj"

jestem z natury nieczuły na zawijanie gówna w papierek, przepraszam, marketing miało być, dlatego nudny i niemodny Watrman znalazł u mnie miejsce, a kolor akceptowalny - ładne są tylko te zmajstrowane osobiście :)

Link to comment
Share on other sites

blazejs - możesz dać linka do Platinum Aurora Blue? Osobiście używam Aurory ale Blue i wydawało mi się, że to jedyny ich niebieski. Świetny kolor, ale nie polecałem ponieważ wpada w granat i ma lekkie filoetowe zabarwienie. To nie typowo niebieski kolor. Bardziej niebieski, szybciej schnący, wogóle nie przebijający, ale mniej intensywny jest Carandache Blue Sky - ale w butelce mało i drogo.

Możesz napisać gdzie kupujesz Visconti Blue? Wszedzie gdzie znalazłem plastikowe buteleczki to nie to, że poczta to jeszcze każą doplacac do minimalnej kwoty zamowienia i robi sie dwa razy tyle :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...