Skocz do zawartości

Uszkodzona stalówka - Waterman Hemisphere


Hulton

Polecane posty

Witajcie!
Od grudnia posiadam pióro Waterman Hemisphere (Czerń, GT). Dzisiaj upadło na ziemię i stalówka zaczęła niemiłosiernie "przeciekać" po bokach...
Można coś z tym zrobić?
Mam kartę gwarancyjną... Niepodstęplowaną bo zakup przez Internet.
Można to jakoś naprawić czy muszę wydać 150 zł na nowa stalówkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Hulton,

 

na gwarancji, co do zasady, możesz naprawiać tylko sprzęt, którego wady wynikają z błędu producenta. Wklej zdjęcia powstałych uszkodzeń stalówki. Postaramy się pomóc, bo może da się rozwiązać kłopot oszczędzając czas i pieniądze :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie stąd się wzięło, bo pomyślałem, że jak pióro upadło, to mógł, np. pęknąć konwerter i atrament się wylewa za mocno.

Ale faktycznie - bez zdjęć się nie obejdzie.

A najlepiej byłoby, jakby udało się wyjąć stalówkę ze spływakiem i obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hemisphere spływak ze stalówką wyciągają się prosto, wystarczy pociągnąć, choć lepiej nie stosować dużej siły, ani nie skręcać za mocno spływaka, bo można go ułamać (wiem, bo to przerabiałem). Stalówki nie da się "źle" włożyć, bo ma ona specjalne otworki, które z kolei pasują do odpowiednich wypustek na spływaku - więc nie da się źle złożyć spływaka ze stalówką.

Edytowano przez ornus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hemisphere spływak ze stalówką wyciągają się prosto, wystarczy pociągnąć, choć lepiej nie stosować dużej siły, ani nie skręcać za mocno spływaka, bo można go ułamać (wiem, bo to przerabiałem). Stalówki nie da się "źle" włożyć, bo ma ona specjalne otworki, które z kolei pasują do odpowiednich wypustek na spływaku - więc nie da się źle złożyć spływaka ze stalówką.

Spływaka względem stalówki już nie, ale da się wepchnąć nie tak do sekcji :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spływaka względem stalówki już nie, ale da się wepchnąć nie tak do sekcji :)

 

Przecież wejście do sekscji jest okrągłe (gdzie wchodzi spływak) z lekkim spłaszczeniem (tam gdzie wchodzi stalówka). Przed włożeniem wystarczy lekko pokręcić spływakiem z założoną stalówką, a nie wpychać na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wejście do sekscji jest okrągłe (gdzie wchodzi spływak) z lekkim spłaszczeniem (tam gdzie wchodzi stalówka). Przed włożeniem wystarczy lekko pokręcić spływakiem z założoną stalówką, a nie wpychać na siłę.

 

Doskonale o tym wiem. Przypadki z forum pokazują jednak, że można to zepsuć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z piórem, które spada i zagina stalówkę u innych :P

Mnie jeszcze w życiu żadne pióro tak nie upadło.

 

A Wateramana rozbieram do mycia codziennie (wszak nim testuję atramenty). Jedynie co zauważyłem, to lekkie poluzowanie w otworze.

Dlatego kupiłem ten sam model na zapas ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z piórem, które spada i zagina stalówkę u innych :P

Mnie jeszcze w życiu żadne pióro tak nie upadło.

 

też tak myślałem do czasu. do czasu, aż mnie mąbl spadł, na pozór niegroźnie, ale jak się potem okazało dość fatalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Dzień dobry posiadam pióro Waterman forum i chciałbym wymienić stalówkę lub całą przednią część na nową i nie wiem jaki odpowiednik kupić bo nie mogę znaleźć oryginalnych końcówek od Waterman forum i nie chcę popełnić błędu bo to pamiątka po tacie jest dość stare i piękne nie mogę wstawić zdjęcia więc opiszę jest srebrne i w paski z prążkami i ma złote elementy.Stalówka : jest złota i na końcu tam gdzie się wkręca to tam są cztery szaro -czarne prążki.Bardzo proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2020 o 23:37, Kamil132 napisał:

Dzień dobry posiadam pióro Waterman forum i chciałbym wymienić stalówkę lub całą przednią część na nową i nie wiem jaki odpowiednik kupić bo nie mogę znaleźć oryginalnych końcówek od Waterman forum i nie chcę popełnić błędu bo to pamiątka po tacie jest dość stare i piękne nie mogę wstawić zdjęcia więc opiszę jest srebrne i w paski z prążkami i ma złote elementy.Stalówka : jest złota i na końcu tam gdzie się wkręca to tam są cztery szaro -czarne prążki.Bardzo proszę o pomoc

Takie?

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/13048-waterman-preface-silver-plated-gold-trim/?do=findComment&comment=190608

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...