Skocz do zawartości

Współczesne pióra NIE-na-naboje


Rittel

Polecane posty

Nie wiem czemu napisałem Conklin, wstyd. Oczywiście CS, ale takie, o...:

 

westteal2d.jpg

 

Podoba mi się 3 x bardziej niż koleżance to poprzednie, ale pozwolę sobie frywolnie wrzucić tylko jedno skromne zdjątko.

 

Pilot Custom z plungerem to chyba 823 a nie Heritage.

 

Kwestia nazewnictwa i technikaliów - dobrze byłoby to usystematyzować, ale nie będę się stanowczo wypowiadał w tej kwestii,

 

Pompka: Marlen Cuzco.

Vox pupuli -_-B)

0408bfa39aadaf9d.jpg

Edytowano przez mac.kozinsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, to zdecydowanie "Vacumatic", nie plunger - w pierwszym trzeba się namachać, żeby zapełnić (lub przetkać), w drugim, jeśli dobry, wystarczy raz wcisnąć. Aerometric, bo ktoś wspominał, to też nie to samo, co lever. W aerometrykach jest rureczka w sekcji, której w leverach (zasadniczo) nie ma :) Temat ciekawy acz zgadzam się z Mac'kiem, warto zwracać uwagę na istotne elementy danych systemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że wrzuciłeś/aś ten odnośnik, powinien być może nawet gdzieś przypięty, choć w zestawieniu brakuje kilku włoskich "patentów" :). Może to jest trochę "czepianie się szczegółów", ale te niuanse są ważne, inaczej przecież mielibyśmy pewnie tylko dwie grupy systemów: z gumą i bez gumy (jakkolwiek to zabrzmi dwuznacznie :) Ważny wydaje mi się także ten pomijany często czynnik ludzki. Za każdym z tych systemów stoi jakiś umysł, który się wysilił w większym lub mniejszym stopniu, ale wysilił. Warto o tym pamiętać i choćby w ten drobny sposób "skredytować". To pewnie nie jest łatwe, szczególnie dla osób, które na co dzień nie grzebią w piórach i nie widzą tych "niuansów" lub, których historyczne tematy w ogóle nie obchodzą, ale... tych podstawowych kilka systemów, to nie tak dużo (chyba) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu napisałem Conklin, wstyd. Oczywiście CS, ale takie, o...:

 

Obawiam się Maćku, że ślad już po nim bezpowrotnie zaginął i ani sztuki nie mam i już mieć nigdy nie będę...:(

 

PS: Choć mała szansa na kupno CS jest, bo marka ma być reaktywowana na terenie USA i to już nawet w 2015 roku...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...