Skocz do zawartości

Jakie pierwsze pióro wieczne spośród propozycji?


Polecane posty

Tak Markol wiem ale nie jesteś jedyny. Szukam większej rzeszy właścicieli wymienionych piór. Napiszcie coś o pelikanie m 205. Warto wydać na niego takie duże pieniądze. Jest z tworzywa.

Nie warto wydać na niego takich pieniędzy. Metalowy jest M215 i w sumie nawet fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Gość Markol

Przepraszam, to znowu ja ;)

Jest w tej chwili wystawiony na Alledrogo (tyle, że z ceną minimalną), jak się przyczaisz i będziesz miał trochę szczęścia, a sprzedający nie zwariował, to może ustrzelisz go za atrakcyjną cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Nie warto przepłacać, trafiają się okazje używane w okolicach 200 złotych. Za 150 raczej będzie ciężko.

Ewentualnie nowe za mniej niż 350, chyba też widziałem na Allegro.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czytam sobie i widzę, że padło hasło Pura, firmy Pelikan. Odradzam. Ten model pióra to totalne nieporozumienie. :angry: Długo by pisać na jego temat, ale nie w tym wątku. Może kiedyś jak mnie wena najdzie i stracę resztki skromności to napisze recenzję ku przestrodze.

Wczoraj pisałem piórem Sheaffer Gift Collection 300. Zacne pióro i poniżej 200 zł. Moim skromnym zdaniem ma świetny stosunek cena/jakość

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pelikana za tą sumę nie bierz, pelikany zaczynają się od co najmniej 500zł, powtórzę to co koledzy pisali nasi weź któreś z piór LAMY bądź wypasione JINHAO

Mógłbyś napisać, co miałeś na myśli pisząc o tym, że Pelikany zaczynają się od co najmniej 500 zł.?

 

I jeszcze ciekaw jestem znaczenia tego oksymoronu: "wypasione JINHAO".;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać, co miałeś na myśli pisząc o tym, że Pelikany zaczynają się od co najmniej 500 zł.?

 

I jeszcze ciekaw jestem znaczenia tego oksymoronu: "wypasione JINHAO". ;)

Tere fere, oksymoron, też coś. :rolleyes: Oksymoron to  jakby napisał wypasione z KRLD. Oni tam wszyscy z wyjątkiem tego, którego imienia nie ośmielę się 

wymienić mają oksymoron "wypasieni". Chińczycy już całkiem apetycznie okrąglutcy to i pióra mają wypasione np. 

http://firma-aris.pl/produkt/pioro-wieczne-jinhao-555-zakrecana-skuwka

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tere fere, oksymoron, też coś. :rolleyes: Oksymoron to  jakby napisał wypasione z KRLD. Oni tam wszyscy z wyjątkiem tego, którego imienia nie ośmielę się 

wymienić mają oksymoron "wypasieni". Chińczycy już całkiem apetycznie okrąglutcy to i pióra mają wypasione np. 

http://firma-aris.pl/produkt/pioro-wieczne-jinhao-555-zakrecana-skuwka

:P

 

 

a czy chollima z lat 70., ze złotym dziobkiem jest wypasiona, czy nie jest?

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/3884-ku-przysz%C5%82o%C5%9Bci-na-czerwonym-koniu/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Purę dobrze wspominam, miałem kiedys ze stalówka w rozmiarze M i pisała bardzo dobrze.

Do stalówki (F) nie mam uwag. Jak pióro spadło ze stołu, oczywiście stalówką w podłogę, wyprostowałem ją metodą cęgi, zęby i młotek, a nadal spisuje się dobrze. inne cechy już mniej fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...