Skocz do zawartości

Jakie pierwsze pióro wieczne spośród propozycji?


Polecane posty

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

O Pelikanach innych niż tłoczkowe mało kto ci coś napisze, bo są znacznie mniej popularne. Na podstawie cudzych (przeczytanych gdzieś w sieci): w Purze po jakimś czasie przestaje się trzymać skuwka (wyrabia się jakiś plastikowy element w środku, nie da się tego naprawić niż przez wymianę całej skuwki), w Epoch bardzo utrudnione (o ile w ogóle możliwe) jest korzystanie z konwertera -- w piórze tym odkręca się nie cały korpus, a tylko samo jego zakończenie połączone z czymś w rodzaju prowadnicy dla długiego naboju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Jeszcze dodam pelikan epoch p360. Co o nim powiecie?

 

Epoch jest piórem wyłącznie na naboje, w dodatku długie. Wewnątrz jest taki plastikowy magazynej (zatrzask), w którey wkłada się nabój. Tłoczek odpada, bo w tym piórze nie odkręca się sekcja tylko sama końcówka korpusu. Oczywiście można napełniać zużyty nabój dowolnym atramentem za pomocą strzykawki.

Pisze się nim całkiem nieźle. Jest dość duże, wielkości mniej więcej M600. Oczywiście stalówki nie ma co porównywać z Souveranami, to nie ta liga.

Jedyna rzecz, która mnie denerwuje w moim to odpadający pierścień u nasady skuwki, już go trzy razy przyklejałem.

 

Dia2 nie występuje w wersji matowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Nie wiecie gdzie można tanio dostać PELIKANA M 200 marmurek. Jedyne m 200 jakie mi się podoba. Jeszcze ewentualnie m 215 prostokąty lub granatowy.

 

M200 marmurek ani M215 granatowe nie są obecnie dostępne w ofercie żadnego z polskich sklepów stacjonarnych, nie licząc zestawu z długopisem na germanpens, ale tam cena jest kompletnie odjechana.

Te pierwsze dość często pojawiają się na e-zatoce i czasami na krajowych portalach aukcyjnych, można coś ustrzelić w rozsądnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Wczoraj zbadałem organoleptycznie kilka piór. Wybrałem czołówkę. Będę wybierał z następujących egzemplarzy: pelikan m 205, lamy studio, kaweco allrounder, waterman expert. I tu rodzą się moje kolejne pytania. Czy wiecie, gdzie w Wawie mogę zobaczyć na żywo to kaweco bo muszę wybrać czy czarne, czy niebieskie? Czy można dokupić samą sekcję do Lamy Studio? Chciałbym zrobić tuning niebieskiemu i założyć tam czarną sekcję. Mam prośbę, jeśli jesteście użytkownikami tych modeli napiszcie o nich kilka słów najlepiej tym piórem na papierze. Wam sprawi to chwilę przyjemności z pisania, a mi pomoże w wyborze tego pierwszego. Docelowo chcę mieć je wszystkie. :-) Kasiu liczę na Ciebie i mam nadzieję, że w tym poście nie znajdziesz błędów. Czytałem relację z waszego spotkania w Wawie i nareszcie zobaczyłem jak wygląda "pani od polskiego", która pilnie mnie poprawia. :-) Dziękuję. (Gdybym miał taką panią w szkole napewno byłbym pilnym uczniem). Pozdrawiam wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu liczę na Ciebie i mam nadzieję, że w tym poście nie znajdziesz błędów. Czytałem relację z waszego spotkania w Wawie i nareszcie zobaczyłem jak wygląda "pani od polskiego", która pilnie mnie poprawia. :-) Dziękuję. (Gdybym miał taką panią w szkole napewno byłbym pilnym uczniem). Pozdrawiam wszystkich.

XD nie znalazłam. Tak w ogóle to jestem panią od angielskiego ;) panią "profesor" nawet hahaha

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi pani profesor. Żałuję, że nie zauważyłem wcześniej informacji o ostatnim spotkaniu. Chętnie bym się na nim pojawił. Zobaczyć wszystkie wasze skarby to mogło by być fajne doznanie. Tylko nie wiem czy moje pojawienie się nie było by wstydliwe z tą moją marną kolekcją. Ale może coś bym się od was ciekawego dowiedział i nauczył. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Wydaje mi się (choć Allroundera nie miałem w rękach), że ma gabaryty bardzo zbliżone do Dia2, więc jak pomacasz tamto, do da Ci to pewien obraz sytuacji.

 

Z resztą Dia2 jest w bardzo zbliżonej cenie (wersja z chromowanymi dodatkami), a jest to pióro o klasę wyższe, tyle, że wyłącznie czarne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Wczoraj zbadałem organoleptycznie kilka piór. Wybrałem czołówkę. Będę wybierał z następujących egzemplarzy: pelikan m 205, lamy studio, kaweco allrounder, waterman expert. I tu rodzą się moje kolejne pytania. Czy wiecie, gdzie w Wawie mogę zobaczyć na żywo to kaweco, bo muszę wybrać czy czarne, czy niebieskie? Czy można dokupić samą sekcję do Lamy Studio? Chciałbym zrobić tuning niebieskiemu i założyć tam czarną sekcję. Mam prośbę, jeśli jesteście użytkownikami tych modeli napiszcie o nich kilka słów, najlepiej tym piórem na papierze. Wam sprawi to chwilę przyjemności z pisania, a mi pomoże w wyborze tego pierwszego. Docelowo chcę mieć je wszystkie. :-) Kasiu liczę na Ciebie i mam nadzieję, że w tym poście nie znajdziesz błędów. Czytałem relację z waszego spotkania w Wawie i nareszcie zobaczyłem jak wygląda "pani od polskiego", która pilnie mnie poprawia. :-) Dziękuję. (Gdybym miał taką panią w szkole na pewno byłbym pilnym uczniem). Pozdrawiam wszystkich.

Piotrek - codzienna dawka chamstwa na Twoim forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Wracając na chwilę do meritum wątku doczytałem się dziś, że Kaweco Allrounder to aluminiowa odmiana Studenta. Oznacza to, że ma on długość niemal identyczną jak Dia2, ale wcięcie w talii sekcji jest głębsze, co może stanowić zarówno wadę, jak i zaletę w zależności od upodobań i rozmiaru łapki piszącego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...