Skocz do zawartości

Jakie pierwsze pióro wieczne spośród propozycji?


Polecane posty

Dzięki RAFZI tak zrobię. A jaki atrament lejesz do al-stara. Będę miał ef stalówkę. Poradź czy oryginalny Lamy czy coś innego.

 

Nie mam i nie używałem nigdy oryginalnego atramentu Lamy więc trudno mi cokolwiek o nim powiedzieć. W piórze mam konwerter i używam atramentu Sailor Jentle Ink Shigure (fioletowy), stalówka F. Atrament bardzo dobrze współpracuje z piórem z tym, że lekko wypełza na wierzch stalówki. Nie wiem czy to kwestia atramentu czy stalówki, ale absolutnie w niczym to nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

lamy al-star z blaszką EF zalewam rotringiem ultramarine, ale nie wiem czy to dobry trop, bo ten atrament nie jest już produkowany, aczkolwiek jakiś czas temu widywany był na e-bay'u i tamże kupiłem mały zapasik. atrament jest fajny, taki jakby to powiedzieć, tłusty.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RAFZI tak zrobię. A jaki atrament lejesz do al-stara. Będę miał ef stalówkę. Poradź czy oryginalny Lamy czy coś innego.

 

Z mojego doświadczenia Al-Star nie chce współpracować z Iroshizuku, chyba jest dla niego za gęsty.

Ja używam oryginalnych nabojów Lamy i jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. odrzuciłbym Graduate i wybrał z pozostałych, raczej nie powinieneś się zawieść. No i wszystkie sa dosyc ciezkie, poza graduate.

 

co nowy post/temat, pojawiają się te same modele, nie można użyć szukaj/przejrzeć 3 ostatnie tematy?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pióra jeszcze nie kupiłem ale lada dzień to zrobię. Mam też świetną wiadomość dla niektórych. Czarny lamy al - star wróci do produkcji i ma się pojawić w tym roku w sprzedaży. Są to nieoficjalne informacje więc proszę potraktować je niezbyt wiążące ale pojawiła się nadzieja. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej. Zakupiłem już Lamy safari i lamy al-star. Będąc w sklepie obejrzałem też kaweco sport i al sport. Bardzo mi się spodobało, ale chciałbym też obejrzeć fc basic kilka modeli. Nie wiecie gdzie mogę obejrzeć je w Warszawie. Z tych powyżej, które byście woleli kupić? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, one podobno są podatne na rysy. Ale akurat to pióro ma taki bardzo techniczny wygląd, że drobne ryski dodają mu tylko charakteru. Ale zdaję sobie sprawę, że nie każdemu może się to podobać. Z tego co wiem, to w tym przedziale cenowym, stalówki są porównywalne (jak nie takie same) więc spokojnie możesz sobie kupić to, które Ci się bardziej podoba i na pewno będziesz zadowolony. Mnie osobiście plastikowe nie za bardzo się podobają, ale to kwestia gustu. FC to też dobry wybór (jak pisałem wcześniej, ja mam Emotion w kolorze drewna i jestem bardzo z niego zadowolony - a stalówka ta sama co w Basic).

 

Fajnie jakby się ten czarny Al-Star pokazał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was to kaweco o którym wyżej pisałem? Jak wasze wrażenia? Ja posiadam już al stara zielonego ze stalówką M. Pisze dość soczyście. Wylicytowałem na aledrogo za 38 z groszami. Chyba niezła cena? Jak przyjdzie mi safari i drugi al star zrobię zdjęcia i napiszę parę słów o wrażeniach. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto owoc waszej pomocy. Do tego jeszcze 50 ml atramentu niebieskiego lamy, dwa tłoczki i 3 zestswy naboi w kolorze niebieskim, zielonym, czerwonym i gratis od sprzedawcy czyli zmazik oraz 2 naboje na próbę. Pozdrawiam was gorąco i jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Choć jeszcze raz was pomęczę bo mam 300 pln i chcę coś bardziej reprezenacyjnego. Niedługo opiszę co bym proponował. Chyba, że mnie ubiegniecie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz recenzję m.in. Kaweco Al Sport. 

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6676-kaweco-classic-sport-i-kaweco-al-sport/

 

Mam wersję czarny mat od paru miesięcy. Rys brak. Pisze bardziej sucho (twardo?) od Lamy Safari, przez co muszę bardziej uważnie ustawiać je w ręce. Druga drobna wada, zakręcana skuwka i konieczność zakładania jej na korpus wydłuża moment rozpoczęcia używania pióra. A że używam go do szybkich notatek w pracy, to wygodniej się pracuje np. z ołówkiem.

Aha, pół naboju od momentu kupienia odkręciła mi się stalówka - mam nadzieję, że był to jednorazowy wybryk :) 

Generalnie to jestem zadowolony, ale jakbym miał wybierać jeszcze raz to wybrałbym Lamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Przyszedł czas na kolejne zakupy. Podam wam kilka propozycji piór w kwocie do 300 PLN. Chciałbym abyście wypisali je w swoich postach w takiej kolejności, w jakiej byście je kupili. Jeśli jakieś posiadacie to napiszcie o nich kilka słów o swoich odczuciach. A oto one:
1) PILOT PURA P 40 srebro - niebieski
2) LAMY STUDIO niebieski mat
3) SHEAFFER PRELUDE czarny mat
4) WATERMAN HEMISPHERE czarny mat
5) SHEAFFER SAGARIS czarny mat
6) SHEAFFER 100 czarny mat
7) SHEAFFER INTENSITY carbon
8) FABER-CASTEL BASIC carbon
Zaznaczę, że w tej chwili posiadam 3 pióra ze stajni lamy. 2 x al-star ze stalówkami ef i m, oraz safari ze stalówką ef. Efkami bardzo dobrze mi się pisze i to są pióra robocze. Nowe chciałbym żeby było bardziej reprezentatywne i do pisania w domu dla przyjemności. Odkąd mam te pióra szukam każdej okazji żeby popisać. Czekam na wasze sugestie. Myślę, że pomożecie tak jak poprzednim razem. Pozdrawiam was gorąco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziku

Ad 2. Posiadałem, w wersji czarno matowej. Dobre solidne pióro. Raczej ciężkie. Stalówka gładziutka, w moim przypadku była to M-ka. Pisało mi się bez zarzutu. Dałem starszej córce, bo bardzo ale to bardzo chciała je mieć. A i zasłużyła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Z wymienionych przez Ciebie propozycji mam Sheaffera Prelude oraz (miałem) WM Hemisphere. Ten ostatni jest dość smukły, powiedziałbym wręcz, że raczej damski. Stalówka występuje w wersji F i EF, innych grubości w Polsce nie widziałem.

Prelude z kolei to typowo robocze pióro, z gwoździowatą, nieelastyczną stalówką. Jest dość ciężki, za to ma fajnie wyprofilowaną sekcję, coś w stylu Lamy Safari.Mój egzemplarz trochę skrobie, ale można się do tego przyzwyczaić.

Oba mają tendencję do popuszczania atramentu na stalówkę, co nie wszystkim się podoba.

Zarówno WM, jak i Sheaffer (a nie SCHeaffer ;)) bywają dostępne w większości sklepów stacjonarnych, więc można popróbować przed zakupem.

Za 300 zł mógłbyś zapolować na WM Experta, jest bardziej reprezentacyjny niż Hemisphere.

A na koniec, wzorem Katona powtórzę kolejny raz na tym Forum: zwróć uwagę na Kaweco, to całkiem przyzwoite i ładne pióra, a za 300 zł można kupić niemal wszystkie modele (może poza Elite, ale jak się poszuka to i do niego niewiele trzeba będzie dołożyć). Allrounder i Dia-2 są moim zdaniem bardzo eleganckie, i przy tym dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez Ciebie propozycji mam Shaeffera Prelude oraz (miałem) WM Hemisphere. Ten ostatni jest dość smukły, powiedziałbym wręcz, że raczej damski. Stalówka występuje w wersji F i EF, innych grubości w Polsce nie widziałem.

Prelude z kolei to typowo robocze pióro, z gwoździowatą, nieelastyczną stalówką. Jest dość ciężki, za to ma fajnie wyprofilowaną sekcję, coś w stylu Lamy Safari.Mój egzemplarz trochę skrobie, ale można się do tego przyzwyczaić.

Oba mają tendencję do popuszczania atramentu na stalówkę, co nie wszystkim się podoba.

Zarówno WM, jak i Sheaffer (a nie SCHeaffer ;)) bywają dostępne w większości sklepów stacjonarnych, więc można popróbować przed zakupem.

Za 300 zł mógłbyś zapolować na WM Experta, jest bardziej reprezentacyjny niż Hemisphere.

A na koniec, wzorem Katona powtórzę kolejny raz na tym Forum: zwróć uwagę na Kaweco, to całkiem przyzwoite i ładne pióra, a za 300 zł można kupić niemal wszystkie modele (może poza Elite, ale jak się poszuka to i do niego niewiele trzeba będzie dołożyć). Allrounder i Dia-2 są moim zdaniem bardzo eleganckie, i przy tym dobre.

Widziałem na zdjęciach tego eksperta też ciekawy. A jak się sprawuje. Ma go ktoś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Widziałem na zdjęciach tego eksperta też ciekawy. A jak się sprawuje. Ma go ktoś?

Owszem, mam. Bardzo przyzwoite pióro.

Też jest dostępne w większości sklepów stacjonarnych, można zbadać organoleptycznie ;)

Niedawno któryś z Kolegów wystawiał na targowisku używkę w bardzo dobrym stanie za 200 zł, zostałoby ci jeszcze 100 na kolejne pióro albo atrament jakowyś. Nowe są w rożnych cenach w zależności od standardu wykończenia, ale myślę, że za 300 powinieneś coś znaleźć (tylko w necie, bo w stacjonarnych są z reguły mocno zawyżone ceny).

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 stówy w życiu Karola nie kupiłabym żadnego z wymienionych przez ciebie piór (Mam Prelude i Hemi, którymi w tej chwili już właściwie nie piszę), ZWŁASZCZA jeśli miałoby mi służyć do dawania przyjemności ;)

Kupiłabym jakieś vintage - może właśnie Kaweco Dia. No jeśli koniecznie nowe to nad Dia 2 bym się zastanowiła, podoba mi się, a znając Kaweco pisze też fajnie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...