Jump to content

Moongraf Sonata


kerad
 Share

Recommended Posts

MOONGRAF SONATA

To niskobudzetowe pioro polskiej firmy, najprawdopodobniej produkowane w Chinach. Pióro całe metalowe wspólcześnie wyrabiane.

Pioro ciemnobordowego koloru z chromowanymi wykończeniami. Przez korpus i skuwke przebiega połużna delikatna perforacja co koło 1,5mm. Wygląda to ładnie. Na skuwce po prawej stronie jest mała nieperforowana powierzchnia na całej długości. Nie wiem czy jest to przypadkowa niedoróbka czy z świadomie zaprojektowane. Ale oczywiscie nie ma to wpływu na użytkowanie i wygląd.

Sekcja jest metalowa, w srebrym polorze. Na obu końcach zakonczona chromowanymi ringami. Sama sekcja jest zmatowiona, chyba po to aby ułatwić trzymanie. Palce mogą się ślizgać jednak.

Korpus metalowy, ale nie jest zbyt ciężkie. U gory zakończony chromowaną czapeczką, bez żadnyc ozdób. Brak praktycznie przewężenia między sekcją a korpusem piora.

Skuwka zaczyna się chromowanym trójstopniowym ringiem. Na środkowym pasku wygrawerowana jest nazwa firmy. Nad nim boody skuwki takie samo jak korpus pióra. U samej góry ring połaczony z klipsem, w srodku czapeczka barwy pióra.

Klips bardzo prosty bez ozdób ale ładny, patrząc z boku sfalowany, daje wrażenie solidności.

Pióro chyba troche stylizowane ksztłtem na Visconti Rembrant czy Van Gogh. Wygląd przyjemny dla oka.

Stalowka ze stali, chromowana ozdobiona podłużnymi łukowatymi liniami, oraz napisem "Iridium Point" przedzielającym te linie. Na stalówce przy częstym otwieraniu może pojawić się atrament. Pisze bardzo dobrze z dobrze wyczuwalnym w normie oporem, ale nie drapie. Na pewno nie jest to masełko. Na spływaku liczba 3 a stalówka pisze linią o rozmiarze F, dość cienką. To solidna część pióra.

Napełnianie nabojami o standartowych rozmiarach, tu akurat Waterman (Florida Blue).

Fajne pioro do sporządzania notatek w szkole czy na studiach. Przyjemne w użyciu i solidne np. w porównaniu z Zenithem Omegą a cenowo droższe o pare złotych.

Cena kompletu z długopisem to około 40zł. Ale samo w internecie widziałem za ponad 30zł.

moongraf_sonata.jpgmoongraf_sonata.jpgmoongraf_sonata.jpgmoongraf_sonata.jpgmoongraf_sonata.jpgmoongraf_sonata.jpg

Edited by kerad
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Wiecie może gdzie w Warszawie można dostać to pióro?

Jest takie stoisko z piórami Regal, Moongraf w Real'u przy ul. Ostrobramskiej Grochowskiej (w hallu, nie sam supermarket).

Kiedyś jakieś Moongraf'y mignęły mi na stoisku dziecięco-papierniczym w DH Universam, przy Rondzie Wiatraczna.

Edited by Zdzich
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zdzich, dziękuję. Mieszkam w Warszawie prawie dwa lata, ale na razie słabo ją znam i kojarzę tylko jeden papierniczy, w którym prawie niczego nie ma, a jednak chciałabym przed zakupem obejrzeć pióro :)

Polecam coś co się nazywa "Office...." coś tam... Na trasie tramwaju 8 i 24, w kierunku Dworca Centralnego (za cyrkiem Zalewskiego na Woli, a przed skrętem w Al. Jerozolimskie, po lewej stronie - bliżej nie potrafię określić, niestety nie mieszkam w W-wie...) Warszawiacy powinni uzupełnić ten mój koślawy "przewodnik".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...