Skocz do zawartości

Prawdziwie niebieski.


chomsky

Polecane posty

Szukam atramentu prawdziwie niebieskiego, bez wpadania w fiolety, zielenie, turkusy, szafiry i szmaragdy. Niebieski!

Nilfein zatankował mi raz Charlestona PR Electric DC Blue i ten atrament spodobał mi się dość, dość. Jednocześnie chwalił  Penmana Sapphire. Pomożecie?

Pozdr. Ch.

p.s. Inne znalezione na forum sugestie to DC Supershow Blue, Diamine Majestic Blue.

Edytowano przez chomsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Diamine zasycha? Informacje z forum?

Niebieski powinien być dla mnie nasycony i niezbyt jasny. Coś jak błękit paryski, czy błękit Thenarda. Nie szukam Turkusowego, cyjanowego, lazurowego, czy lapis- lazuli. Na kolorach się nie znam i ciężko mi je określać, na atramentach tym bardziej. W przypadku atramentów praktyka weryfikuje wiele wyborów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym temacie mam diamine majestic blue: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5843-diamine-majestic-blue/ i pilot blue:  http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4553-pilot-blue-ink/

oba mogą zmienić właściciela, nie widzę przeciwwskazań.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozróżniam tylko dwa kolory: ładny i brzydki ;)

Polecić mogę Iroshizuku Asa-Gao (niestety nieprzyzwoicie drogi), Diamine Florida Blue oraz Waterman Edelstein Topaz.

Dziś odebrałem przesyłkę z De Atramentis, między innymi z Zygmuntem Freudem (swoją drogą ciekawe, czemu Freud skojarzył im się z niebieskim) ale jeszcze nie zdążyłem go przetestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asa-Gao jest fajny, ale polować trzeba raczej za wielką wodą. Był jeden typ na Allegro, który sprzedawał pełne 50 ml tegoż za 100 zł z przesyłką. Kupiłem, ale do finalizacji transakcji nie doszło, niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asa-Gao jest fajny, ale polować trzeba raczej za wielką wodą. Był jeden typ na Allegro, który sprzedawał pełne 50 ml tegoż za 100 zł z przesyłką. Kupiłem, ale do finalizacji transakcji nie doszło, niestety...

 

U japońskich sprzedawców na e-bayu można kupić za ok. 15 GBP (z wysyłką). Jeśli nie dowalą cła ani VAT-u to ok. 50 zł zaoszczędzone w stosunku do polskich sklepów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozróżniam tylko dwa kolory: ładny i brzydki ;)

Polecić mogę Iroshizuku Asa-Gao (niestety nieprzyzwoicie drogi), Diamine Florida Blue oraz Waterman Edelstein Topaz.

Dziś odebrałem przesyłkę z De Atramentis, między innymi z Zygmuntem Freudem (swoją drogą ciekawe, czemu Freud skojarzył im się z niebieskim) ale jeszcze nie zdążyłem go przetestować.

Waterman Edelstein...? :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...