Skocz do zawartości

jak i skąd - stalówki i inne


Gość

Polecane posty

Moi drodzy, wszedłem w posiadanie piórek, które wymagają paru ingerencji. Prawdę mówiąc, zapłaciłem frycowe kupując je, bo choć kupowałem z myślą o grzebaniu w nich w ramach pierzastej edukacji, to jednak pospieszyłem się z decyzją o zakupie i mam dwie stalówki do wymiany. Ze stalówką do Esterbrooka łatwiej sobie poradzić, jest spora podaż na zachodzie, szczególnie za wielką wodą. Choć ubolewam, bo liczyłem na tę konkretną, która była w piórze.

Druga to Iridium Edel Chrom. Ma złamany szczyt prawego skrzydełka. Chcę ją wymienić. I teraz mam kłopot, bo wyszukiwanie stalówki o tej nazwie nie przyniosło rezultatu. Czy tylko kanibalizm sprzętowy mnie ratuje, czy może da się kupić gdzieś niedrogie stalówki? Nie mam na myśli stalówkowych doskonałości ze złota, ale przyzwoite stalówki z irydem...

I jeszcze jedno: zbiorniczek na atrament. Nie znalazłem miejsca, w którym można je kupić. Są na zachodzie, ale sprowadzanie, 3 sztuk chyba nie ma sensu. Szukać dawcy wśród piór typu hero?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to drugie pióro to...?

Szukasz stalówki Iridium Edel Chrom? Jeśli nie, najprościej dać zastępczą, np. Wing Flow. Albo jakąś francuską? Tylko jaka wielkość? Może zamieścisz zdjęcie?

Zbiorniczek - jak Ariel radzi. Może być nawet niższy mode Hero, albo wręcz Herb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piórko to... nie wiem. Ma na skuwce napis Georka 14. Stalówka to właśnie Edel Chrom. Niekoniecznie szukam tej samej stalówki, spodziewam się, że to może być duży kłopot. Jeszcze nie rozmontowałem piórka, zrobię to w weekend. Na razie strasznie smutno wygląda.

georka14003net.jpg

georka14003stalowkanet.jpg

georka14003skuwkanet.jpg

Co ciekawe, pióro zdaje się być przezroczyste. Albo to demonstrator od nowości, albo się odbarwiło (to jest możliwe?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stalówką do Esterbrooka łatwiej sobie poradzić, jest spora podaż na zachodzie, szczególnie za wielką wodą. Choć ubolewam, bo liczyłem na tę konkretną, która była w piórze.

Niedługo będę się prawdopodobnie pozbywał Esterbrooka. Mam do niego 2668 i 2968. To żadna z nich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alveryn - to było 2314-M. Daj znać kiedy będziesz pozbywał się pióra, może akurat się dogadamy.:)

Spróbuję ściąć, muszę tylko poczytać, jak się do tego zabrać. Jak to polerować potem, żeby nie drapało?

A zapolować na inną stalkę i tak zapoluję, żeby mieć pole manewru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Np. 80 to tak bardziej do skrobania ścian.

Dla pióra stosowałem kiedyś 800, ale to sport wyczynowy. Jeden błąd i piszesz spływakiem...

Od 1000 jest w miarę bezpiecznie. Sam się zorientujesz.

Ciekawostka - ja kupowałem taki papier w sklepie motoryzacyjnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Przezroczystość w piórze Georka bierze się prawdopodobnie stąd, że celuloidowe pióra niemieckie (nie wiem czy wszystkie, ale MB tak) były wykonywane z przezroczystego celuloidu i malowane na czarno od środka. Barwnik się wycierał od tłoka lub może rozkładał pod działaniem atramentu. Co do stalówki, to jeśli możesz ją wyjąć - zmierz długość i szerokość. Podeślę ci jakąś na wymianę.

hako

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam!

Wskrzeszam temat, bo nie lubię dublować - a też szukam stalówki.

Mój wysłużony Sheaffer Award 132, wściekle zielony i rozklekotany pisze zaskakująco dobrze (opłaca się dbać i czyścić), sęk w tym, że chciałbym mieć w nim italic/oblique...

Czy ktoś wie, gdzie mógłbym dostać takie stalówki? Na aledrogo i ibaju jest pełno Wing Flow, ale wszystkie z ziarnem :(

Jako, że wychowałem się w komunie, spytam - Pomożecie?

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie poraszpluję - ale nie oryginalną sheaferowską, tylko jakiegoś zapasowego wingflowa... (końcówka szlifierska na grawerkę 800, papier 2000 i kamień do ucierania tuszu - tak robiłem ze zwykłymi stalówkami, a do pióra chciałem oryginaną italikę, ale pewnie nie zdobędę i skończy się metalowymi torturami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...