Skocz do zawartości

No name, no photo, no pen


Joe

Polecane posty

No czesc kochani! ;)

Jak nie wiem, czy temat do dobrego dzialu wrzucilem tak mam gorszy dylemat, ktory mysle, ze pomozecie mi rozwiklac. Obserwuje to forum od dawna, kiedy to nabrala mnie ochota na pisanie piorami, czyli dosc pozno, bo moze ze 3 miesiace temu. Tyle sluzyl mi Zenith Omega - no jak na kogos, kogo po dziesieciu latach niepisania piorem naszedl taki kaprys to nie porywalem sie na MB - to logiczne. Zreszta nie mam tyle szmalu na tak luksusowe piora.

Wracajac do meritum - otoz pamietam, ze pare ladnych lat temu gdzies w szufladzie grzalo miejsce... niepelnosprawne pioro. No, tylko trumny mu brakowalo. A gwozdz do niej przybilem jak je rozebralem i nie zlozylem (tak w przenosni ten gwozdz wbilem, bo nie bylo nawet w co wbic). No i to byl koniec jego zywota. Teraz jednak nawet nie wiem jaki to byl model, a mogl to byc model dosc cenny, ale i tani. No, a jesli byl posredni to chetnie bym sie w nie zaopatrzyl. Was prosilbym wlasnie o identyfikacje, a komu sie uda to normalnie browara stawiam.

Znalazlem w internecie pioro podobne, ktore jest swego rodzaju baza. O ile uda mi sie zalaczyc zdjecia to prosilbym was o podsylanie pior podobnych.

zloty srodeczek (tam, gdzie wyryte chinskie krzaczki) byl znacznie wezszy, o ile w ogole byl

ten czarny element na zakonczeniu (nie na skuwce) nie byl taki dlugi, wydaje mi sie, ze tak 2/3 z tego co jest

Samo pioro bylo metalowe (w kazdym razie srebrne), i gladkie, a nie jak to ze zdjecia, ktore jest zlobione w paski

zdjec nie moge wgrac, wiec dam link

http://firma-aris.pl/sites/default/files/JH%2088%20(1).JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie, nie. To pioro ma zbyt krotka skuwke, jest bez zlotych elementow i tych czarnych zakonczen. Naprawde, to pioro, ktorego szukam jest bardzo podobne do tego co zarzucilem wyzej.

To drugie juz lepsze, ale to nadal nie to.

Super, ze jest jakis odzew. Nie spodziewalem sie go tak szybko. ;)

Edytowano przez Joe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykalo sie na zatrzask, loga MB nie bylo. No i czarne elementy na poczatku i koncu. Dalej nie to. :/

Rozpoznam je na pewno, nie jestem niezdecydowana staruszka, o to sie nie martwcie. Sam szukam caly czas, ciezko dosc zwlaszcza, ze jestem laikiem w temacie pior wiecznych.

Edytowano przez Joe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Parker dosc podobny, no ale to nie to o czym mowa.

I mysle, ze smialo mozna brac pod uwage cos chinskiego. Jak pisalem, to pioro moglo kosztowac 20 zl a moglo i 200, bo to byl "prezent" od cioci a ona najrozniejsze przedmioty potrafila wynalezc. I nie, nie mam jak jej zapytac. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zestawienie kolorystyczne. A napiszesz proszę więcej o tym jak to było z tym gwoździem do trumny. Co się piórku stało? Na czym polegało nieodwracalne - jak rozumiem - rozebranie?

 

Dorzucam coś do zabawy ;)

 

AURB16_Aurora_Ipsilon_FP_Satin_Chrome.jp

 

$_3.JPG

 

Czy jednak może tylko krotochwili?

Edytowano przez mac.kozinsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlozyc sie moze i dalo, ale jakas czesc zapodzialem a druga ulamalem. No nie ubolewalem nad tym, bo ono i tak bylo dosc niefunkcyjne pamietam, ze spadlo na stalowke i nie zawsze ten atrament byl podawany jak trzeba, pomijajac fakt, ze czesto wcale nie byl podawany.

Patrze teraz w geafice na te Jinhao i Baoery i faktycznie niektore sa bardzo podobne, ale znalezc nie moge nadal tego konkretnego. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam miec wrazenie, ze nie znajde co znalezc chce i nawet powoli przyzwyczajam sie do tego faktu. Kto wie - moze nawet i w tej niewiedzy umre.

Szukam i szukam i znalezc nie moge. Albo to byl jedyny egzemplarz albo mialem halucynacje bo juz chyba z tysiac podobnych pior widzialem a tego co widziec chcialem juz nie. :(

Nie wiedzialem, ze niewiedza moze byc tak przytlaczajaca.

Edytowano przez Joe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, a najgorzej jak jesteś pewien, że powinieneś wiedzieć, masz na końcu języka to odpowiednie słowo a ono ciągle umyka, jak nazwa tego pióra, czy raczej zdjęcie. Kolego, może pociesz się po prostu nowym o podobnym wyglądzie, a z czasem samo się przypomni, najprędzej w najmniej oczekiwanym momencie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...