Skocz do zawartości

Midori Traveler's Notebook (i wszystko, co z nim związane)


Iux

Polecane posty

  • Odpowiedzi 337
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Liliputa kupiłem z trzema stalówkami - EF, F Stub 1.1. Po napełnieniu wielkie rozczarowanie, F pisała sucho, nawet bardzo sucho,  kreska prawie M, kolor atramentu blady, to samo z EF, jedyny pozytyw że EF trzymała rozmiar. Na dodatek źle oszlifowane. Będę chciał je przeszlifować, może to pomoże, ale myślę że problem jest z odpowietrzeniem stalówki, są po prostu przytkane.

Dla odmiany Stub 1.1 pisze idealnie, jestem nim zachwycony - masełko

Tak jak pisałem wyżej, kupiłem Liliputa stalowego ze względów czysto pragmatycznych,  stal nierdzewna jest bardziej wytrzymała od miękkiej miedzi, przez co mniej podatna na uszkodzenia, a piórko ma dużo znieść. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej, ja ostatnio zakupiłem sobie taką oto podróbkę Travel's Neetbooka od chińczyków za 80zł z przesyłką:

BFbm8qp.jpg
v3FU2j9.jpg
Ip4AFKi.jpg
4B8hJCF.jpg
hEdjWkN.jpg
vhAqZ40.jpg
gXHr2rO.jpg
QHRVPUr.jpg
1R7SWGl.jpg

To jest wariant rozmiarowy który w oryginale nie występuje 175x105mm, wkłady natomiast mają wymiar 165x95mm,
dla mnie taki rozmiar to fajna alternatywa między Passportem a Standardowym rozmiarem Midori TB, minus jest taki że
w Europie ciężko dostać wkłady o takim wymiarze... Można kombinować i robić samemu dogodny wkład, albo sprowadzać z Chin.

Wszystko co widzicie na fotach było w cenie czyli grawer, 3 wkłady, narożniki, wisiorek etc. 
Papier 100g/m^2 wydaje się całkiem przyzwoitej jakości, dostałem gładki, gładki kraftowy i w linie
Ten w linie i gładki zwykły do pióra są super, natomiast ten kraftowy (żółty papier) nie specjalnie współpracuje z atramentem

7m24vMj.jpg

8wuQgrR.jpg
n292vkf.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jako, że od prawie dwóch lat sukcesywnie zastanawiam się nad kupieniem Traveler's Notebook to czasem przeszukuję internety w poszukiwaniu sensownego uzasadnienia dla wydania około 300 zł na zestaw startowy. Dziś przy okazji takich poszukiwań znalazłem kompletną wersję notatnika i akcesorów z edycji Pan Am (w ciekawej cenie): 

 

To tak uprzejmie dzielę się ciekawostką :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Czy ktoś korzystał z wkładu kalendarzowego do traveller's notebooka innego producenta niż Midori. Do tej pory sama rysowałam sobie kalendarz ale ostatnio jakoś osłabł mi zapał i chciałam kupić coś gotowego typu miesiąc na stronie rozmiar regular. Wersja midori jakoś mnie nie zachwyca. Ktoś coś wyptrzył?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2018 o 18:54, Ziemniaczek napisał:

Zrób sobie sama okładkę i pakuj Rhodię lub Oxforda

:) Ja tak zrobiłam, tylko zmieniłam trochę ten system, przystosowałam do siebie.

Po pierwsze twardsza skóra 2.5 m (bydlęca garbowana roślinie) to daje możliwość pisania na kolanie.

Dodałam oczka aby gumki nie kaleczyły skóry podczas użytkowania.

Gumka do spinania jest z tyłu na grzbiecie. [jeżeli jest na środku okładki to przeszkadza pisać]

Miałam metalowy koralik na gumkach (na grzbiecie) ale zrezygnowałam bo notatnik nie rozkładał się prawidłowo na stole.

Zrobiłam też dodatkowo osłonkę na gumkę do zamykania ale kaleczyła skórę, sama gumka jest lepszym rozwiązaniem.

Zamiast spinać zeszyty ze sobą włożyłam 3 gumki i na każdej jest oddzielny notatnik, rozmiar nieco większy od A6 (z powodzeniem wchodzi 3 notesy tej wielkości).

Do gumek utrzymujących notesy dodałam wstążkę (identyczną jak w książkach) która jest zakładką, ale bez koralików na dole bo to się u mnie akurat nie sprawdza (ponieważ jest ich dwie dzwonią, wiążą się).

Fajne w tym systemie jest to że można mieć notes na projekt nad którym pracujemy,
drugi na cały rok w którym zapisujemy realizację celów
a ostatni na notatki podręczne.

Plusem jest mobilność i minimalizm.

Minusem że nie mam całego roku w jednym miejscu, tylko wymieniam zeszyty.

 

not1.jpg

not.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam okładkę i notesy i kieszonki i potrzebuję tylko kalendarza na 2022 r. I szukam jakieś alternatywy bo Midori mi się nie bardzo podobają, ostatnio nie mam ochoty robić sobie sama a jak coś mi się podoba na Etsy to z dostawą kosztuje 2 razy tyle co Midori. Może ktoś robi coś w Polsce albo chociaż  Europie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Myszette napisał:

a już mam okładkę i notesy i kieszonki i potrzebuję tylko kalendarza na 2022 r.

Przepraszam, dopiero trafiłam na ten wątek przeczytałam cały ;) i chciałam się podzielić że wpadłam na podobny pomysł co Ziemniaczek. Wkłady robię sobie sama podobnie jak Ty w związku z tym nie potrafię wskazać kogoś kto sprzedaje takie kalendarze.

Jak wygląda twój wymarzony kalendarz?

Piszesz że te z Midori nie pasują do Ciebie,

19 godzin temu, Myszette napisał:

I szukam jakieś alternatywy bo Midori mi się nie bardzo podobają

czego poszukujesz, czego potrzebujesz? Co się podoba?
Może będzie łatwiej komuś pomóc kiedy będzie wiadomo czego szukamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...