Skocz do zawartości

Midori Traveler's Notebook (i wszystko, co z nim związane)


Iux

Polecane posty

  • Odpowiedzi 337
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ponieważ niemogę się przekonać do tej MT, okładkę wraz z zapasowymi gumkami oddam w dobre ręce (nieodpłatnie), może będzie cieszył bardziej niż mnie.

Chętnie przyjmę. Myślałem o Midori już od dawna. Tylko nie ma mowy, bym przyjął MT ot tak, za darmo. Wybierz sobie chociaż w zamian któryś z moich atramentów. Mogę też w ramach ciekawostki dorzucić zeszyt do Herlitza MyBook.Flex. Fajne tańsze Midori z dobrym papierem. Wyślij proszę PM, jeśli nadal aktualne.

Pozdrawiam,

Fiamat

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przyjmę. Myślałem o Midori już od dawna. Tylko nie ma mowy, bym przyjął MT ot tak, za darmo. Wybierz sobie chociaż w zamian któryś z moich atramentów. Mogę też w ramach ciekawostki dorzucić zeszyt do Herlitza MyBook.Flex. Fajne tańsze Midori z dobrym papierem. Wyślij proszę PM, jeśli nadal aktualne.

Pozdrawiam,

Fiamat

Hej, już wcześniej napisałem do "starego" więc chyba będzie musiał podjąć decyzję czy obowiązuje kolejność zgłoszeń czy jakaś inna zasada :)

Edytowano przez miku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kolejności, pierwszą informację otrzymałem o 11:12, może kiedyś napisze o swoich spostrzeżeniach z użytkowania.

 

Byłoby fajnie. Midori TN jest jak dla mnie kontrowersyjny wyłącznie ze względu na cenę. Już- już przymierzałem się do zakupu na FPD, ale znalazłem kilka ciekawszych metod zmarnowania kapitału. Stąd będę wdzięczny za każdą opinię, która jednoznacznie zniechęci mnie do zakupu (lub wykonania sobie własnej okładki).

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą TN jest to, że nie jest stworzony do pisania piórem. Ołówek, dobrze piszący długopis, pisak żelowy nadają się idealnie. Pióro chyba jednak lepiej sprawdza się na kartce papieru w miarę prostej, rozpostartej. W TN albo kartka jest wybrzuszona, albo zawieszona w powietrzu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą TN jest to, że nie jest stworzony do pisania piórem. Ołówek, dobrze piszący długopis, pisak żelowy nadają się idealnie. Pióro chyba jednak lepiej sprawdza się na kartce papieru w miarę prostej, rozpostartej. W TN albo kartka jest wybrzuszona, albo zawieszona w powietrzu. 

 

Ciekawa uwaga - Midori w największej wersji bo chyba o taką chodzi nie jest jakoś znacząco mniejszy od zeszytu A5.

 

Przeglądam wątek bo taki notes wygląda ciekawie ale cena jest trochę zaporowa i jestem właściwie tylko skazany na firmowe wkłady które muszę sprowadzać z zagranicy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, MT jest dla mnie bardzo niewygodny do robienia notatek, niezmienia to faktu że papier jest bardzo dobry, linie są gładkie, niezauważyłem przebijania. Jedynie trochę długi czas wchłaniania powoduje że przy szybkim zamykaniu potrafi pozostać ślad na sąsiadującej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba sprowadzać wkładów z zagranicy. Dostepne są w Polsce.

 

Ja nie mieszkam w Polsce.

 

Ale tak sobie porównywałem rozmiary i zdecydowanie pozostanę przy A5. Przyzwyczajony jestem do pisania w zeszycie A5 - może jeszcze B6 by odpowiadało ale Midori jest trochę za wąskie.

Wypatrzyłem dwa fajne rozwiązania Kokuyo Systemic i Lihitab Smart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć,

mam pytanie do użytkowników tego notatnika. Aktualnie na odzień używam mniej więcej takiego wynalazku: https://www.amazon.co.uk/Medieval-Renaissance-Handmade-Leather-Replicas/dp/B01LWQTXRH/ref=s9_simh_gw_g229_i1_r?_encoding=UTF8&fpl=fresh&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=&pf_rd_r=1G4YJ2DJSVC3D3123X9Z&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=316f9c67-43f4-4536-9b10-cb18621e00e6&pf_rd_i=desktop . Starcza +/- na pół roku, potem "zamykam", odkładam dla kolejnych pokoleń i biorę nowy. W przypadku Midori miał bym pęk kartek bez żadnej okładki - pytanie zatem jak to archiwizujecie? Do późniejszego przeglądania też chyba nie jest to najwygodniejsza opcja? Aktualnie mam zapisane jakieś 10 tomów i fajne jest to, że każdy stanowi zamkniętą całość. Tym niemniej kusi mnie ten Traveler's strasznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Kurcze kusi kusi coraz bardziej(szczególnie kolor Camel). Do tego fajny papier. Ten który jest w moich notatnikach nie jest jakiś super przyjazny pod pióro - pisać się da, ale bez szału.

 

I jeszcze pytanie czy ten: http://www.pioromaniak.pl/sklep/wklad-do-travelers-notebook-013-rozmiar-regular/ wkład to jest max jeśli chodzi o ilość stron (128)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Kurcze kusi kusi coraz bardziej(szczególnie kolor Camel). Do tego fajny papier. Ten który jest w moich notatnikach nie jest jakiś super przyjazny pod pióro - pisać się da, ale bez szału.

 

I jeszcze pytanie czy ten: http://www.pioromaniak.pl/sklep/wklad-do-travelers-notebook-013-rozmiar-regular/ wkład to jest max jeśli chodzi o ilość stron (128)?

Tak, jeżeli chodzi o oryginalne (w sensie - od producenta) wkłady do TN, to więcej kartek w jednym wkładzie nie dostaniesz. Ale zawsze możesz wsadzić do jednej okładki kilka na raz (3 swobodnie, 4 może być ciasno) dzięki systemowi gumek mocujących.

 

(...) pytanie zatem jak to archiwizujecie? Do późniejszego przeglądania też chyba nie jest to najwygodniejsza opcja? Aktualnie mam zapisane jakieś 10 tomów i fajne jest to, że każdy stanowi zamkniętą całość. Tym niemniej kusi mnie ten Traveler's strasznie.

Ponieważ są to takie małe zeszyciki, to możesz to zrobić domowym sposobem - w jakimś segregatorze, w koszulkach, pudełkach itp.

 

Oficjalne rozwiązanie to kartonowe segregatory, na 10 wkładów każdy. Są one schludne, wygodne, łatwe do opisania czy oznaczenia i jak zawsze w systemie TN - niestety trochę (a raczej - dużo) za drogie (ok. 63 zł za sztukę):

http://www.travelers-company.com/products/trnote/refill-regular/refill-r-011

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda brązowy po ok. roku intensywnej eksploatacji. Jak pisałem w poście powitalnym, korzystam z tego notatnika na co dzień. Wszędzie ze mną jeździ, jest w torbie z innymi rzeczami. Nie czyściłem go, nie konserwowałem skóry na razie - jak dla mnie zaczyna nabierać charakteru i naturalnego zużycia, które mi się podoba.

1JExxH.jpg

Camel jest bardzo ładny, wielokrotnie miałem w rękach ale dla mnie był zbyt jasny jak na duży notatnik. Z kolei czarna skóra jakoś mniej mi leżała (taka jakaś bardziej sztywna). Na pewno wybiorę kolor Camel dla rozmiaru Passport, do którego zacząłem się ostatnio przymierzać. Regular jest czasem zbyt duży na wyjazdach (z kolei Passport nie sprawdzi mi się w pracy codziennej). Ot, kolejne zbędne wydatki na horyzoncie ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

A czy ktoś zna rozwiązanie które umożliwiałoby połączenie okładki skórzanej oraz możliwości wpinania stron, myślałem o zrobieniu samemu okładki ala Midori i do tego dołączenie zeszytu filofaxa, żeby mieć możliwość wyjmowania i wkładania stron, tylko nie wiem czy to będzie ergonomiczne. Wiem, że są systemy które to oferują, ale z tego co szukałem, niedostępne w PL (Levenger Circa; Arc Staples; Office Depot Custom), dlatego myślę o DIY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...