Skocz do zawartości

Pióro do 550 zł


Polecane posty

Stało się:

zakupiłem PLATiNUM 3776 CENTURY Burgund ze stalówką F. Czas oczekiwania 3 do 4 tygodni.  :( 

Zobaczymy czy rzeczywiście będzie pisać cienko.

Teraz trzeba kupić dobry atrament, tylko jaki?

Następny problem.

Edytowano przez Adam76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu.

Ale jaki przyjemny problem :D no i na pewno nie ostatni.. ;) na początek może zacznij od określenia koloru? ;)

Widziałem prezentację tego pióra z atramentem w kolorze podobnym do koloru pióra - jakiś burgund.

Takiego będę szukał. Może też coś z zieleni, brązu.

Napewno nic pospolitego typu niebieski czy czarny.

Edytowano przez Adam76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się:

zakupiłem PLATiNUM 3776 CENTURY Burgund ze stalówką F. Czas oczekiwania 3 do 4 tygodni.  :( 

Zobaczymy czy rzeczywiście będzie pisać cienko.

Teraz trzeba kupić dobry atrament, tylko jaki?

Następny problem.

 

Jeśli nie kupiłeś konwertera to będziesz musiał używać nabojów Platinum, bo standardowe nie wchodzą. Konwertery można też kupić osobno na e-bayu za kilka dolarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj dział z recenzjami atramentów, tam koledzy i koleżanki robią dobrą robotę i na pewno znajdziesz coś dla siebie, z zielenii polecę graf von faber castell - moss green, albo zielony galusowy #2 od Nicponia ;-)

z brązu, Pelikan 4001 nie jest najbrzydszy, a z ciemniejszego, nieomal czarnego, Chocolate Brown od Diamine.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos burgunda - De Atramentis ma teraz całą serię atramentów inspirowaną winami

 

http://www.de-atramentis.com/tinte-tinten-weintinte-weintinten-wein-tinten--47/?XTCsid=66dd6ce18466abf304d62bee5a0aaec1

Patrzyłem. Piękne.

Jest jedno ale... Dostawa kosztuje więcej niż atrament. Nie opłaca się.

Czy jest gdzieś w Polsce do nabycia taki atrament?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj dział z recenzjami atramentów, tam koledzy i koleżanki robią dobrą robotę i na pewno znajdziesz coś dla siebie, z zielenii polecę graf von faber castell - moss green, albo zielony galusowy #2 od Nicponia ;-)

z brązu, Pelikan 4001 nie jest najbrzydszy, a z ciemniejszego, nieomal czarnego, Chocolate Brown od Diamine.

Dzięki za info.

Zapewne coś przetestuję.

Polecisz coś z wiśniowych, burgundów?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem. Piękne.

Jest jedno ale... Dostawa kosztuje więcej niż atrament. Nie opłaca się.

Czy jest gdzieś w Polsce do nabycia taki atrament?

 Niestety nie znalazłem :(

Ale koszt dostawy nie rośnie przy zamówieniu kilku butelek, więc można spróbować zrobić zamówienie grupowe albo kupić kilka, wtedy dostawa wychodzi relatywnie taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertery do Platinum dostaniesz w Abernato i BuyLux, z tego co pamiętam.

Konwerter ma być w komplecie.

 

Z opisu aukcji: +Special Bonus Privilege:

With an ink converter for PLATINUM fountain pen's exclusive use 

 

Oto aukcja: http://www.ebay.com/itm/PLATINUM-3776-CENTURY-PNB-10000-Fountain-Pen-Bourgogne-New-for-Limited-Sale-/171620274328?ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego Platinum Burgund tankuję MB Burgundy Red - znakomicie współgrają ;-) atrament baaaardzo podobny, jak nie identyczny do obudowy pióra ;-) Cena wyższa niż de Atramentis - wiem (!!), ale... MB to pojemność 60 ml no i kupisz w sklepie stacjonarnym, więc wyjdzie cenowo na to samo, a atramentu będzie dwa razy więcej. natomiast z de Atramentis to zdecydowanie z czerwieni polecam do tego pióra Cherry - piękny, głęboki kolor i pachnie gumą balonową ;-)

Edytowano przez Nika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego Platinum Burgund tankuję MB Burgundy Red - znakomicie współgrają ;-) atrament baaaardzo podobny, jak nie identyczny do obudowy pióra ;-) Cena wyższa niż de Atramentis - wiem (!!), ale... MB to pojemność 60 ml no i kupisz w sklepie stacjonarnym, więc wyjdzie cenowo na to samo, a atramentu będzie dwa razy więcej. natomiast z de Atramentis to zdecydowanie z czerwieni polecam do tego pióra Cherry - piękny, głęboki kolor i pachnie gumą balonową ;-)

Właśnie takiego szukałem.

Oswieć mnie: MB to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...