Jump to content

Nowiutki wół za 250-350 zł!


Recommended Posts

Cześć!
Tak ciątam po forum, szukając czegoś odpowiedniego, jednak trudno coś tak dobrać dobrze, bez pytań do bardziej opierzonych :P
Naszło mnie na nowe pióro, wół roboczy, szkoła, liceum, te sprawy :D tym razem zaopatrzę się w jakiś droższy (dopóki jest możliwość, to trzeba korzystać!), choć w kwestii piór "trochę droższy", to rzecz względna :P
Przyglądając się wielu piórom, najbardziej pospolite, najbardziej "polecane", z tego co zauważyłem w tych odrobinę ruchomych ramach kwotowych, to Pelikan m200, 205, dalej nie wiem, może TWSBI 580, ale to ostatnie dość sporne, bo trzeba sprowadzać i potrzebna mi faktura :P Z tego co już trochę o sobie wiem, to najfajniej by było, gdyby była stalówka EF/ lub jakieś cieńsze F. Wygląd - super są demonstratory, podobają mi się czarno złote, czarno srebrne, białe, no i wyjątkowe może jakieś inne, żeby nie było nudno, ale to już nie ma do tego reguły. Preferuję lżejsze pióra, a stalówka, a stalówka musi bić na głowę stalówkę Pilota 78G, która dla mnie pisze bardzo dobrze! Co do marki.. Jedynie odrzucam Parkery, bo jakoś nie udało im się zrobić na mnie wrażenia, choć pewnie jeszcze niewiele widziałem!
Nie wiem czy w tej kwocie można wyhaczyć coś ciekawszego niż Pelikany, ale zdaję się na Was, proszę o pomoc!
Dziękuję i miłego weekendu. :)
 

Link to comment
Share on other sites

Poczekaj narazie :)

Czekam więc cierpliwie :D

 

 

Daj sobie przedzial cenowy w kilku sklepach internetowych. zobaczysz modele i marki. Dla mnie fajne jest pioro Faber Castel Emotion w jasnym drzewie i masz możliwośc zamowić ze stalówką EF.

Właśnie! Bardzo ładne są pióra Faber Castell, szczególnie te co mają korpus z drzewa, jednak jakoś mam obawy przed sekcją, w jednych wydaje się troszkę za gruba, w modelu Ambition za krótka... :P

Link to comment
Share on other sites

Pelikany są niezłe ale to raczej górny limit kwotowy i będą to małe piórka :)

TWSBI 580 polecam, ale nie wiem jak grubo pisze F-ka, mam same EF-ki :) i dla niektórych tu już straszne "drapaki" :) I jak potrzebujesz faktury to raczej będzie zagraniczna (czasami kupuje TWSBI w Holandii).

Sheaffer Gift Collection 300.też są świetne - tylko swoje ważą :)

Link to comment
Share on other sites

Daj sobie przedzial cenowy w kilku sklepach internetowych. zobaczysz modele i marki. Dla mnie fajne jest pioro Faber Castel Emotion w jasnym drzewie i masz możliwośc zamowić ze stalówką EF.

 

Od połowy listopada jestem w posiadaniu FC Emotion. Jestem z niego bardzo zadowolony - sprawuje się na prawdę dobrze w codziennym użytkowaniu. No i jak dla mnie samo patrzenie na to pióro jest przyjemne ;) Warto jednak wiedzieć, że jest to pióro ciężkie, skuwka raczej nie nadaje się do zakładania na korpus i ma dosyć krótką sekcję. Dla mnie super, ale pewnie nie każdemu przypadnie do gustu. Radziłbym najpierw sprawdzić w sklepie jak się nim pisze, jak jest wyważone... Raczej odradzałbym zakup w ciemno przez internet.

Edited by rafzi
Link to comment
Share on other sites

Może rzuć okiem na Edisona Colliera, duże piękne akrylowe pióro z dużą stalówką, dostępny w kilku przyjemnych wykończenaich. Trochę wykracza poza Twój górny limit kwotowy ale chyba warto jak na taką elegancją bestię. (zamknięte ma 15 cm)

Edited by elessar
Link to comment
Share on other sites

 stalówka musi bić na głowę stalówkę Pilota 78G, która dla mnie pisze bardzo dobrze!

 

No to nie będziesz miał łatwo! :)

 

Odnośnie rysów walutowych w tym wątku... to na razie skupiłbym się na rynku krajowym. Zamorskie zakupy chyba lepiej byłoby po uspokojeniu rynku.

No chyba, że masz odpowiednią żyłkę :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...