Skocz do zawartości

Lśniące srebrno-czarno-złote pióro


tog

Polecane posty

Kłaniam się wszystkim Forumowiczom.

Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze pióra pod kątem designu, gdyż takiej wyszukiwarki nigdzie nie znalazłem, a przy fachowej wiedzy takich pasjonatów, jakich gromadzi to forum nie mam wątpliwości, że otrzymam szybką i trafną podpowiedź.

Chciałbym mianowicie kupić pióro o wyglądzie zbliżonym do Parker Sonnet GT lub Waterman Hemisphere GT (o stalowym korpusie, ze złotą stalówką i wykończeniami oraz czarnej sekcji - o ile poprawnie określam część pomiędzy stalówką a korpusem). Takie pióra podobają mi się najbardziej, lecz dwa wymienione modele mają jedną wadę różniącą je od ideału - stal na korpusie jest matowa a ja chciałbym "na wysoki połysk", bo lubię gdy pióro błyszczy nie tylko złotawymi wykończeniami i czernią, ale na całej powierzchni.

Cena – najlepiej do 300 zł.

Mam nadzieję, że mi pomożecie i serdecznie pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z podpowiedzi ;) A zgodnie z ideą tego działu dodam, że z racji uprawianego zawodu pióra używam głównie do robienia notatek, i tylko w razie konieczności korzystam z długopisów. Niestety, ta konieczność pojawia się dośc częśto, bo używany przez mnie obecnie Parker IM Brushed GT fatalnie się rozpisuje i czasem wymaga to sporej cierpliwości. Po weekendzie trzeba mu poświęcić dobrą chwilę, zanim zechce podjąc współpracę. Mimo to nie zamienię go na nic innego, poza piórem lepszej jakości, bo to dla mnie atrybut tak samo ważny, jak zegarek na ręku.

Dodam, że przeglądam to forum od kilku lat, acz bardzo sporadycznie i jest ono dla mnie miejscem fascynującym z racji prawdziwej pasji i ogromnej wiedzy, jaką wielu z Was ma na temat wiecznych piór. Raz jeszcze pozdrawiam.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...