Skocz do zawartości

Wypadajacy tłok w nowym Baoer 3018


miku

Polecane posty

Witam,

To mój peirwszy post, choć śledzę od dłuższego czasu forum.

Kupiłem dwa pióra dziś.

Jinhao 165 i Baoer 3018.

 

Jinhao działa jak ustawa przewiduje.

Natomiast w Baoer 3018, co chwile wypada tłok. Słyszę jak się telepie w środku, i muszę rozkręcać i wciskać. Niestety na niedługo to pomaga. Próbowałem już różnych ustawień tłoka, wciskałem i nic. Jakaś rada?

 

BTW. Chyba jednak kupię Jakąś kopię Parker 51 Hero albo coś w tym stylu. Tym pisało mi się najlepiej, choć powyższe pióra nie są złe.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi z Parkera 45 wypadał konwerter, to owinąłem końcówkę konwertera wąskim paskiem taśmy izolacyjnej, tak żeby przy wsunięciu go do końca konwerter był zablokowany taśmą do kołnierza "na wcisk". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dostałem nowy konwerter od sprzedawcy. Wszystko ok. Widać, trafiłem na trefną sztukę.

 

 

@kerad

Sprawdzę te wersje Jinhao.

Najbardzej jednak szukam piór jak najcieniej piszącego. Mam małe pismo, i potrzebuję coś naprawdę drobnego, oczywiście z chińszczyzny. Coś ktoś poleci? Jakaś mega cienka stalówka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardzej jednak szukam piór jak najcieniej piszącego. Mam małe pismo, i potrzebuję coś naprawdę drobnego, oczywiście z chińszczyzny. Coś ktoś poleci? Jakaś mega cienka stalówka?

Może nie widziałem jeszcze zbyt wiele ale a chińskich stalowe dla mnie najcieńszą stalówkę ma Jinhao 15. Taka samą stalówkę ma Jinhao 156b, zakupione ostatnio przeze mnie na wish.com Pióra różnią się tylko wygladem, także przyjrzyj się tym modelom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...