Skocz do zawartości

Trzech Musz..., znaczy Samurajów.


Yaner

Polecane posty

Cieszę się, że zdjęcia się podobają.

 

Ładne stalówki.

Wszystkie gwoździe, czy wariacja jakaś się pojawia?

Wszystkie moje Sailor-y są Hard, czyli gwoździe. Ale za to ładne są.

Platinum jest niby Soft ale niezbyt to czuć w trakcie pisania. Naciekwsza, mimo że zwykła, jest stalówka Pilota.

Zaczynam się rozglądć za jamiś modelom Pilota ze stalówką Soft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto próbki pisma (proszę o nie ocenianie charakteru pisma ;) ).

Papier: Notatnik A4 Oxford 90g/m2

Atrament: Sailor Jentle Ink Souten.

Chmury wędrujące za oknem spowodowały widoczne różnice jasności.

K5IM5516m_zps3e250dc3.jpg

 

K5IM5518m_zpsfaf62512.jpg

 

K5IM5517m_zpse5a1f3e6.jpg

 

Najbardziej "maślana" jest stalówka Sailor-a, z kolei najostrzejsza ale dająca moim zdaniem najciekawszą kreskę, jest stalówka Pilot-a.

Minimalny, śladowy fleks można zaobserwować u Platinum i Pilot-a. Sailor to sztywna bestia.

 

Do zrobienia wszystkich zdjęcie posłużył obiektyw Pentax 100 f/2.8 D-FA Macro doczepiony do Pentax-a K-5.

Do zbliżeń ziarna użyłem jeszcze dodatkowo 50mm pierścieni aby zwiększyć skalę odwzorowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sailora, Pilota, Pentaksa.

 

Próbowałeś poprzyciskać tę stalówkę SF Platinum?

Próbowałem, oczekiwałem nieco większej elastyczności kupując pióro ze stalówką soft. W rezultacie okazało się, że  ja nie umiem (bardzo prawdopodobna wersja) albo ta stalówka jest jednak zbyt sztywna aby łatwo uzyskać wariację w grubości linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Małe uzupełnienie co do elastyczności stalówek.

Stalówki Sailora, które mam w wersji Hard są faktycznie twarde jak gwóźdź.

Zwyczajna stalówka (u mnie EF) Pilota, nie jest tak extremalnie sztywna. Delikatnie pracuje, nie daje to wariacji w grubości linii ale mimo, że obecnie nim nie piszę to chyba najbardziej je lubię. Jak tylko budżet pozwoli pewnikiem jakieś 742 ze stalówką SF, dla dopełnienia kolekcji, u mnie zawita. Platnimu natomiast jest dość sprężysta. Bez obaw przy nacisku można ją od spływaka odsunąć. W trakcie pisania fajnie pracuje z ręką. Ale jak we wcześniejszym poście pisałem, wariacji w grubości linii nie daje się raczej uzyskać (albo ja nie umiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...