Skocz do zawartości

Montblanc Wawrzyniec Wspaniały


namiki

Polecane posty

...pochodzi z serii poświęconej mecenasom sztuki.  Montblanc Lorenzo de Medici wyróżnia się pięknie wykonaną srebrną koszulką z grawerowanym zdobieniem nawiązującym do epoki renesansu. Klasyczna forma pióra nawiązuje do modelu przedwojennego.

 

f03.jpg

 

 

 

f04.jpg

 

 

 

f05.jpg

 

 

f06.jpg

 

 

f07.jpg

 

 

 

 

MB_Medici_2.jpg

 

 

Pióro jest bardzo drogie ponad 20.000 zł...

 

Jak Wam się podoba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Każdy z elementów osobno to ładnie zaprojektowany kawałek pióra, lecz złączone razem mne nie przekonują.

Bardzo fajna faktura srebra w zestawieniu z końcówkami...jak frankenpen.

Moim zdaniem nieudany koncept. Może na żywo się broni, czasem tak bywa że trzeba pomacać :mosking:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z elementów osobno to ładnie zaprojektowany kawałek pióra, lecz złączone razem mne nie przekonują.

Bardzo fajna faktura srebra w zestawieniu z końcówkami...jak frankenpen.

Moim zdaniem nieudany koncept. Może na żywo się broni, czasem tak bywa że trzeba pomacać :mosking:

A już myślałam, że tylko ja znów będę marudzić.

Mam takie same odczucia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło tłoka i zakończenie skuwki powinni bardziej dopasować do kształtu korpusu albo zamaskować łączenia pierścieniami. Choć na żywo aż tak się to nie rzuca w oczy. Okienko podglądu też mogli sobie odpuścić. I gdyby tak stalówkę w całości pociągnąć platyną...

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakim tam wielkim zainteresowaniem?

Tylko trzech ludków bierze udział w licytacji, z których jeden już ją sobie odpuścił.

A na tyle milionów użytkowników e-zatoki, zawsze paru snobów się znajdzie.  :P

Jak choćby amator na ten kupiony serwis do herbaty.

http://www.ebay.com/itm/ANTIQUE-RUSSIAN-SOTHEBY-039-S-1991-YEAR-84-SILVER-TEA-SERVICE-SET-CHINESE-SYMBOLS-/221627673305?pt=Antiques_Silver&hash=item339a09ead9&nma=true&si=GfHbTDHVMovJd2Cyqt58BlPu5Nw%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wątpię. Dla mnie to pióro jest pięknie wcale nie ze względu na markę. Bardzo podoba mi się precyzja wykonania i piękno estetyczne tego modelu. W tym pierwszym aspekcie moją uwagę przykuł misternie wykonany gilosz i każdy element pióra, który jest doskonały pod względem jakości. Jeżeli zaś chodzi o piękno estetyczne to cóż... długo można by pisać. Przede wszystkich sam kształt pióra... ośmiokątny oraz doskonałość formy. Uwagę zwraca również neorenesansowa grawerka na ściankach srebrnej koszulki, dosyć surowy klips klasyczne dla Montblanca sekcje w czarnym kolorze i oczywiście na górze biały płatek.

 

Gdybym miał ująć to w punktach to:

 

1. Doskonałość formy

2. Doskonałość wykonanania

3. Finezyjna choć nieco surowa estetyka

4. Szlachetność materiału - srebro

5. Osadzenie w tradycji

 

 

To jest właśnie to co było domeną sztuki renesansu. Tak... i chyba dlatego ten model upamiętnia Wawrzyńca Wspaniałego.

Edytowano przez namiki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gallery_10_8_2755604.jpg

 

"Dla mnie to pióro jest pięknie wcale nie ze względu na markę. Bardzo podoba mi się precyzja wykonania i piękno estetyczne tego modelu. W tym pierwszym aspekcie moją uwagę przykuł misternie wykonany gilosz i każdy element pióra, który jest doskonały pod względem jakości. Jeżeli zaś chodzi o piękno estetyczne to cóż... długo można by pisać. Przede wszystkich sam kształt pióra... ośmiokątny oraz doskonałość formy. Uwagę zwraca również neorenesansowa grawerka na ściankach srebrnej koszulki, dosyć surowy klips klasyczne dla Montblanca sekcje w czarnym kolorze i oczywiście na górze biały płatek.

 

Gdybym miał ująć to w punktach to:

 

1. Doskonałość formy

2. Doskonałość wykonanania

3. Finezyjna choć nieco surowa estetyka

4. Szlachetność materiału - srebro

5. Osadzenie w tradycji

 

 

To jest właśnie to co było domeną sztuki renesansu. Tak... i chyba dlatego ten model upamiętnia Wawrzyńca Wspaniałego."

Edytowano przez adamon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem jakości zapewne nie ma sie do czego przyczepić, ale mam wrażenie, że elementy srebrne zupełnie nie pasują do captopu, pokrętła tłoka, sekcji, okienka podglądu i stalówki. Osobno każdy element mi sie podoba, ale jako całość to potworek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...