Jump to content

Faber Castell Basic; Pilot Parallel Pen; Plumix


Krzych

Recommended Posts

GqBmxIw.jpg

 

Cześć!

 

Mam już tego Faber Castell Basic. Strasznie się zawiodłem. :D

Że ciężki/ dziwnie wyważony to się spodziewałem, ale, że trzeba będzie go aż tak dociskać do papieru- już nie.

No, ale może to kwestia atramentu; choć z drugiej strony piszę fabrycznymi z zestawu. :D

Na zdjęciu wskazałem ogonek (bo na ogonkach właśnie pióro to gubi farbę). Też tak macie, czy tylko ja?

To moje pierwsze pióro za 100 zł. Zawsze miałem tańsze.

 

Druga rzecz- chciałem kupić Pilot Plumix, ale mam jedno pytanie.

Czy to nie jest czasem zupełnie to samo co Pilot Parallel (który mam)?

No bo i tu i tu stalówka jest szeroka. Czymś się poza tym różnią?

Idzie mi tylko o stalówki. Chciałem go kupić do pisania, tego Plumixa tak o, zamiast Faber Castell, bo mi się szybko znudziło od kiedy bawię się Parallel. Więc, to jest to samo, czy się czyms te stalówki różnią?

 

Parallel straaasznie skrobie. Plumix też?

Mam ochotę na cokolwiek co pogrubia pismo. Flexa nie złapię nigdzie. Wiem, że jest ten Noodlers Konrad czy Ahab w UK (widziałem w sklepie internetowym) w przystępniej cenie, ale nie chce mi się teraz tego ściągać zza granicy. :D WIęc szukam jakiegoś Italica/ Stuba. :D

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi! Pozdrawiam serdecznie!

Edited by Krzych
Link to comment
Share on other sites

Dwa FC Basic piszą fajnie- stalówki F. Carbon jest ciężkaaawy i dziwnie wyważony, Black Pearly jest lżejszy o 10g ale sekcję ma inną, chyba wolę trzymać tę gumowaną z Carbona.

Pilotu Plumixy nie skrabią, piszą bardzo fajnie, wręcz znakomicie, jak na cenę pióra. Zmienną szekokość kreski widać już w stalówce wielkości M, a B i BB już dają fajne zróżnicowanie. Warto kupić wszystkie wielkości stalówek, także EF i F, które znakomicie nadają się do codziennego pisania. Życzyłbym sobie takiej kreski w piórach za kilka stówek. Parallele nie skrobią mi, no szumią, ale to konstrukcja przeznaczona do kaligrafii a nie codziennego pisania, więc niech szumią.

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

To kwestia stalki. Miałem jednego F-C Ambition z problemami (gubił linię, miał problemy z przepływem, itp.). Drugi - stalka identyczna, ale inne wykończenie - śmigał aż miło. Do Basica mam tylko jedną uwagę - środek ciężkości przesunięty w stronę korpusu. Na dłuższą metę - ciężko tym pisać.

 

@Krzych - daj fotkę stalówki od dołu, od strony spływaka. Może jest źle osadzona (czubek spływaka powinien być równo z czubkiem stalki).

Link to comment
Share on other sites

Oprócz zupełnie innego wyglądu, różnią się też stalówką - w Parallel sam widzisz jaką masz, w Plumixie jest to stalówka typu italic - w sumie tak, jakbyś obciął kulkę z irydem, i zostawił taką szeroką (w przypadku B, albo BB) końcówkę stalówki. A co do flexa, to tutaj (nie polecam, bo sam nie testowałem, ale będę kupował, tylko muszę wybrać ;)) masz ciekawą stronę - Ackerman Pens.

Link to comment
Share on other sites

Można kupić samą stalówkę Plumixa, czy trzeba kupować każde pióro po całości, jeśli chce się mieć wszystkie rozmiary? :D

Trzeba kupić każde piórko w całości, ale na polskim portalu aukcyjnym masz to po 25 zł za sztukę, więc szkoda kombinować, a zabawy sporo- jest zima, co robić?

Link to comment
Share on other sites

Mój FC basic nic nie gubi na grubości jak śmiga,...

 

nic nie trzeba dociskać, samo jest wystarczająco ciężkie, ale...

 

możesz zrobić sobie taki test,...

 

połóż pióro na dłoni w miejscu styku z kciukiem i stalka opartą o papier, poruszając ręką powinno zostawiać równe ślady na papierze pod własnym ciężarem,...

 

bo czasami niektórym zawijasy wychodzą chudsze bo odruchowo w szybkim ruchu rękę lekko unoszą...

Edited by Ender
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Kupiłbym Plumixa w rozmiarze M oraz B. Rozumiem, że młody człowiek zaczyna naukę pisania. Dodatkowo kupiłbym jakieś dobre pióro szkolne. Młodsza z córek miała Pelikana Junior (o ile nie mylę nazwy) pióro nie do zdarcia, ma je zresztą do dziś (a jest w gimnazjum).

Link to comment
Share on other sites

Ja w moim używam Ecoliny (to nie atrament, a wodna akwarela). Ma świetne kolory, i nadaje się do kaligrafi. Przy okazji, w tym Pilocie nie zasycha ani trochę, nie kwitnie, po kilku miesiącach zastartował od przyłożenia do kartki. Minus (albo plus) jest taki, że jest to niesamowicie mokra rzecz, czyli potrzebujesz dobrego papieru, żeby nie było żadnych pajączków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...