Jump to content

Waterman Expert - zmiana stalówki


gamer

Recommended Posts

Witajcie,

posiadam pióro Waterman Expert ze stalówką o rozmiarze F. Pióro jednak pisze dość grubo (mniej więcej jak M, a to dla mnie zbyt szeroko) dlatego chciałbym zmieniic zmienić stalówkę na SF. Możecie mi powiedzieć, gdzie mogę to zrobić w Warszawie?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Jeśli szukasz stalówki SF = Soft Fine, to karkołomne zadanie zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Waterman w ogóle nie produkuje takich stalek. W grę wchodziłby raczej przeszczep z czegoś innego, a to nie będzie ani proste, ani tanie (koszt stalki + robocizna - podejrzewam, że patrzymy na kwotę ok. 300-400 zł). Do tego, nawet jeśli to się uda, to nie musi działać zgodnie z założeniem.

 

Polecam raczej rozejrzeć się za nowym piórem ze stalówką Soft Fine, skoro takiej właśnie szukasz. Ja mam Pilota Custom Heritage 91 ze stalówką SFM (Soft Fine Medium - ciut za gruba dla mnie, ale i tak o wiele cieńsza od WM), a Pilot Custom 74 ze stalówką SF do mnie leci. W obu przypadkach, całość zamknęła się w kwocie poniżej 400 zł z przesyłką z Japonii za nowe pióro o gabarycie WM Experta, ale za to wykonane o niebo lepiej i ze złotą stalówką o fantastycznych właściwościach.

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Właśnie nie byłem pewien do końca, co Nowy Kolega miał na myśli…SF to w mojej nomenklaturze Soft Fine. Później pomyślałem dopiero o EF. W drugim przypadku - tylko wymiana sekcji. Proponuję kontakt z serwisem WM, albo którymkolwiek sklepem stacjonarnym w Wawie. Powinni sprowadzić Ci na zamówienie stalkę, ale to będzie jakieś 200-250 zł

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...