Skocz do zawartości

Pierre Cardin


yoshiru

Polecane posty

Zapewne wielu z Was wie że firma Pierre Cardin słynąca głównie z tego że prężnie działa w branży odzieżowej, wypuszczała też pióra wieczne. Tak się składa że nie dalej jak wczoraj takie pióro trafiło do mnie. Pewna dama prosiła bym sprawił aby to pióro znów zaczęło pisać.

05.jpg?w=592

Jest to pióro sporych rozmiarów bo to pióro wraz ze skuwką mierzy 14 cm, z obnażoną stalówką 12,3 cm, ze skuwką założoną na tył pióra nie mierzyłem, bo po pierwsze nie trzyma się, a po drugie to pióro bez niczego jest na tyle długie że pisanie nim jest nie dość bezproblemowe, ale i wygodne.

02.jpg?w=592

Teraz trochę o stalówce. W moim mniemaniu ta stalówka jest jedną z tych standardowych produkowanych przez firmę trzecią. Nie mniej jednak nie sprawia problemów przy pisaniu. Stalówka sunie gładko, a przy tym ładnie dźwięczy. Mogę powiedzieć nawet że ta stalówka minimalnie flexuje.

03.jpg?w=592

W ogóle o czym nie wspomniałem, to pióro korpus ma metalowy, więc jest odpowiednio ciężkie, nie wpływa to jednak na komfort pracy z tym piórem choćby piszący chwytał na początku fazy czy na jej końcu, zawsze się będzie wygodnie pisało.

04.jpg?w=592

Proszę się nie sugerować kolorem atramentu, właścicielka pisała niegdyś zielonym, kolor na kartce to jedynie popłuczyny jego dawnej świetności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedno pióro Pierre Cardin i z przyjemnością stwierdzam, że pisało zupełnie przyzwoicie.

Stalówka wprawdzie nie fleksowała, ale też nie sprawiała większych problemów.

Przy okazji - sporo producentów odzieży czy dodatków produkuje pióra.

Choćby Montblanc... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...