Skocz do zawartości

[do 300zł] Pióro na co dzień dla kobiety


udarr

Polecane posty

Witam

To mój drugi temat tutaj, w poprzednim motywem przewodnim była kwota 150zł, stwierdziłem, że pióra to fajne prezenty więc zwracam się do Was ponownie z prośbą o pomoc, tym razem chodzi o nieco większą kwotę więc pozwoliłem sobie założyć nowy temat. Także jak widać w nazwie tematu maksymalna kwota to 300zł, prawdę mówiąc do pióra chciałbym dokupić etui więc miło gdyby pióro kosztowało nawet mniej niż wskazana kwota. Pióro ma służyć kobiecie do codziennej pracy. Chciałbym by było solidne, najlepiej wykonane z jakiegoś metalu aczkolwiek to nie wymóg numer jeden, jeśli prezentuje się rewelacyjnie to może być z czegokolwiek jednak wolałbym uniknąć jakiś słabych tworzych sztucznych. Liczę na Waszą pomoc, jeśli nie konkretne modele to może producenci wśród, których mogę się poruszać? Na co zwracać uwagę? Dziękuję z góry.

Pozdrawiam

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być śliczne ;)

 

Sheaffer Sagaris

Kaweco Liliput

Pelikan M150

Cross z serii Botanica

 

Pelikan nie jest metalowy, ale jest zgrabniutki i klasyczny, z wbudowanym tłokiem odpada zabawa z nabojami,

Sheaffer ma konwerter w zestawie, pisze fajnie,

Kaweco ma standardowe naboje, ale tylko malutkie będą pasować, co trochę ogranicza możliwości z kolorami, bo nie każdy chce kupować paczki po 12 sztuk naboi fajniejszych firm, piórko urocze

Cross ponownie swój standard naboi, za to zgrabne i z ciekawym wykończeniem.

 

to tak na szybko, z tego, co moim babskim okiem wyłowiłam na alle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle trudno określić, co dla kobiety będzie wyglądało rewelacyjnie ;)

W ofercie Watermana można znależć kilka ciekawych modeli w cenie do 300 zł, na pewno Hemisphere w różnych kolorach - jest dośc smukłe i eleganckie. Jak się poszuka to moiżna na również ustrzelić w tym przedziale cenowym Experta - kształt podobny, ale jest wyraźnie grubszy i nieco cięższy, tym że w tej cenie prawdopodobnie tylko w podstawowej wersji kolorystycznej tj. srebrne.

Warte rozważenia są również pióra Kaweco, np. Student lub Allrounder, występujące w kilku odmianach kolorystycznych, bardzo zacne pióra.

No i ewentualnie coś z prywatnego importu via ezatoka, np. Monteverde Intima.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Póki co myślę nad Lilliputem w wersji Brass tylko przeszkadza mi srebrna stalówka. Na jednym z filmików na yt widziałem recenzję tego pióra gdzie recenzent mówił, że przełożył do niego złotą stalówkę z innego modelu Kaweco. Czy sklep może zorganizować taką podmianę czy po prostu należy zakupić dwa modele piór i zrobić to samodzielnie? Alternatywnie podobają mi się jeszcze Watermany więc coś na pewno się wybierze. Do Lilliputa jest fajne, dedykowane etui lub jeszcze fajniejsze dla serii Sport. A no właśnie, co sądzicie o Al Sportach? Trochę droższe niż Lilliputy ale podoba mi się w nich to, że samoczynnie nie stoczą się z powierzchni płaskiej. Zamknięte przypomina trochę szminkę :) Dodatkowo jest jeszcze wydanie Stone Washed, które przypadło mi do gustu.

 

edit : Jeszcze jeden pomysł przyszedł mi do głowy. Jako, że osoba, do której ma powędrować pióro bardzo ładnie wypisuje różne kartki okazyjne, wykazuje pewien stopień zainteresowania kaligrafią pomyślałem o zestawie np takim : http://sklep-scryba.pl/kaweco-classic-sport-caligraphy-biae-p-995114.html  i tutaj jeśli dobrze widzę pióro posiada normalną stalówkę oraz 3 specjalne do kaligrafii, wszystko fajne ale pióro jest plastikowe i opakowanie tak średnio się prezentuję, jest coś podobnego w lepszym wydaniu?

Edytowano przez udarr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...