Skocz do zawartości

Pióra Jinhao


Polecane posty

Nie wymagał :P Pióra nie wymagają żadnych modyfikacji aby mógł z niego leworęczny korzystać. Właściwie to nie wiem, skąd się wziął ten mit, że leworęczny z normalnym niezmodyfikowanym piórem będzie miał problem :hmm1:

 

to nie jest kewstia mitu, tylko organoleptycznego porównania - szlif na micromeshu zdziałał cuda i to było widać u osoby piszącej lewą ręką nawet przy szybko schnącym atramencie - skoro zainteresowana wyczuła różnicę, to chciałam o tym szczerze napisać, nikt inny nie zwróciłby uwagi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość albo jakoś. Ostatnio ktoś napisał ze mu sie Jinhao 159 po prostu rozleciało.

Wole pilota 78g z którego złazi "złoto" niz rozlatujące sie bez powodu Jinhao.

 

Jakość albo jakoś. Ostatnio ktoś napisał ze mu sie Jinhao 159 po prostu rozleciało.

Wole pilota 78g z którego złazi "złoto" niz rozlatujące sie bez powodu Jinhao.

Właśnie mnie się rozleciało, dosłownie na kilka części, i poszło do kosza :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kewstia mitu, tylko organoleptycznego porównania - szlif na micromeshu zdziałał cuda i to było widać u osoby piszącej lewą ręką nawet przy szybko schnącym atramencie - skoro zainteresowana wyczuła różnicę, to chciałam o tym szczerze napisać, nikt inny nie zwróciłby uwagi ;)

może stalówka była po prostu od samego początku delikatnie felerna ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Podepnę się pod ten temat z pytankiem.

 

Chciałem zakupić żonie jednego Jinhao, a konkretnie model 8802, białe, z motywem śliwy czy cuś takiego: http://www.ebay.pl/itm/Jinhao-8802-Plum-Flower-Fountain-Pen-/281677994478?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item41955119ee. Ładne takie, kobiece, podoba jej się z wyglądu.

Niestety z tego co widzę, to ten model występuje tylko ze stalką M (i to ponoć bardzo grube M), a żona woli eFki. I tu pytanie do znawców - da się do tego pióra dosztukować cieńszą stalówkę? A jeśli tak, to gdzie takiej szukać.

 

Pomożecie?

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki Jinhao to taka trochę loteria - sama stalówka nie ma żadnych oznaczeń grubości - mam wrażenie że produkują je w jednym

rozmiarze albo "jak wyjdzie" :-). W pisaniu przypomina F-ke Parkera - przynajmniej w tych egzemplarzach które miałem w rękach.

Szukanie stalówki, którą sprzedawca opisał jako F-ke to loteria. Fantazja przez duże F to niezmienna cecha sprzedawców o skośnych oczach :).

Poniżej porównanie z F-ka JoWo #6, która testuje od kilku dni. Kreślona linia praktycznie taka sama oboma stalkami.

 

bd724ba90583.jpg

 

3b4ed1b76639.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki Jinhao to taka trochę loteria - sama stalówka nie ma żadnych oznaczeń grubości - mam wrażenie że produkują je w jednym

rozmiarze albo "jak wyjdzie" :-). W pisaniu przypomina F-ke Parkera - przynajmniej w tych egzemplarzach które miałem w rękach.

Szukanie stalówki, którą sprzedawca opisał jako F-ke to loteria. Fantazja przez duże F to niezmienna cecha sprzedawców o skośnych oczach :).

 

Czyli iść na żywioł i sprawdzić, co przyjdzie, tak? W sumie... jak żonie się nie spodoba, to ja je przejmę  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No i skorzystałem z linka. I wczoraj - niespodzianka! Pióro przyleciało po 9 dniach! Z Kitaju! Normalnie super-alibaba-ekspres.

A co do samego pióra: fajne. Żona mi go nie odda :-) Spasowanie elementów jest zaskakująco dobre - to pierwsze Jinhao w domu, więc nie wiedziałem czego się spodziewać. Jedyny mini-mankament jaki zlokalizowałem to zahaczanie tłoczkiem (w komplecie) o gwint w korpusie, przez co trzeba uważać żeby nie wyciągnąć tego tłoczka od razu przy rozkręcaniu pióra.

Pióro jest dość ciężkie, może przy dłuższym pisaniu ręką będzie wymagała odpoczynku. Ale pisze się nim przyjemnie, gładko, maślanie. I wcale nie jest grube, powiedziałbym nawet, że to trochę cieńsza F-ka niż w moim Watermanie Hemisphere.

Tak więc pierwsze wrażenia - jak najbardziej pozytywne. :-D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie trzy wersje tego pióra. Niejeden człowiek był zaskoczony pozytywnie stalowką. Pisze wersją drewnianą i nie mogę wyjśc z podziwu. Pióro pisze jak maselko, nie przerywa i startuje beż najmniejszych problemów, no chyba, że nie pisze nim z dwa tygodnie co się raż zdarzyło. Malżonka też je chwali. Mi to pióro odpowiada wymiarowo i wagowo. To taka podróbka, chyba Pelikana M600 tylko przerobiona na naboje.

Dla mnie prawie idealne.

 

No i 1500-tny post mi sie trafił :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja do Jinhao nie mam raczej szczęścia, dla mnie to inwestycja na góra kilka miesięcy. Pierwsze 159 się rozleciało, X450 -  przy czyszczeniu tłoczka - rozleciał się tłoczek a wcześniej nie chciał się doczyścić. Drugie 159 na razie leży, może dziś zaleję go Pelikanem niebieskim, zobaczymy, czy działać będzie dobrze. Od jakichś 7 lat mam niemieckie "Iridium Point Germany" za jakieś 20 kilka PLN, działa bez zarzutu, dziś go przemyłem, i załadowałem długim atramentem Pelikana Konigsblau. Super mi się nim pisze. Raczej nigdy więcej chińskich piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...