Skocz do zawartości

Pióra Jinhao


Polecane posty

Witam, chciałabym  zacząć pisać piórem. Jednakże nie chciałabym wydawać na tą przyjemność majtku. Przeglądając różne oferty w internecie natknęłam się na pióra Jinhao. Co o nich sądzicie? Czy mają cienką kreskę? Czy nadadzą się do pisania w szkole, bo teraz chodzę do liceum. Czy te pióra można gdzieś zakupić w Warszawie?

Edytowano przez Caterinka465
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wątków niżej są chyba ze dwie albo nawet trzy dyskusje pt. "jakie niedrogie pióro wybrać do szkoły". Tam propozycji padło aż nadto :-)

 

Co do Jinhao: osobiście (tu mnie zapewne forumowicze pożrą żywcem) bardzo sobie je chwalę. Te pióra można kupić w PL w cenie 20-30zł, za granicą poniżej $2 (~7zł). To typowe chińskie pióra o zaskakująco dobrej jakości w stosunku do ceny. Do szkoły bym ich nie polecił: te pióra które mam są ciężkie i piszą grubo, do notatek raczej się nie nadadzą.

 

Proponuję inne podejście do tematu:

1) nie ograniczać się do dolnej półki. W końcu zaraz Mikołajki, prezenty - może naciągnąć rodziców Mikołaja na większą inwestycję? Myślę że na pióro jako prezent można wydać 100-200zł bez najmniejszego bólu.

2) pióro wybrać "oczami". Zobaczyć w sklepie kilka które wizualnie najbardziej się podobają a potem z nich wybrać te o najlepszej opinii :-)

 

W 99% pytań "tanie pióro do szkoły"  pada odpowiedź "Pilot 78g". Które mi w ogóle się nie podoba :-) Nie wybieraj piór pozłacanych, przeważnie szybko się wycierają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość albo jakoś. Ostatnio ktoś napisał ze mu sie Jinhao 159 po prostu rozleciało.

Wole pilota 78g z którego złazi "złoto" niz rozlatujące sie bez powodu Jinhao.

 

A może to był przypadek albo jakaś usterka? Jak w milionie innych przedmiotów które używamy na co dzień? Tych chińczyków mam garść, używam już jakiś czas, bardzo intensywnie i jakoś się nie rozlatują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pióra to bardzo szeroka gama produktów. Do szkoly polecalbym Jinhao 325. To podróbka Parkera 51, chyba najlepsza obecnie dostępna na rynku. jest też wersja na naboje i konwerter. Pisze bardzo cieńko. Jest też Baoer 100. Inne modele szczegolnie te większych rozmiarów mają grubszą kreskę. to dobře pióra i jak w szkole zginie to tak nie boli.

Z innych piór to Lami Safari, Allstar, ale ze stalówką EF. Nie polecam pior Hero z marketów, szybko się rozlecą.

Na stronie aris.pl masz cała gamę do wyboru i koloru.

Pilota 78G nie mam to się nie wypowiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśłę, że zrobienie takiego zestawienie było by fajne. Jeśli ktos nie jest zdecydowany na konkretny model to można odeslać do zestawienia. Jak ma wybrany jakiś to można zaproponować przeglądnięcie innycj w podobnej cenie. Z tym,że z tego się zrobi encyklopedia, myślę o "grubości książeczki". Wystarczy sama oferta piór chińskich.

Ale można by było tak zredagować już dział -recenzje piór- i podzielić na cenowe przedziały.

 

Prosze o wymazanie lub przeniesienie do tématu -Dziesiątki pytań o pierwsze pióro- czy coś podobnego, to nie ten temat a nie wiem jak to przeskoczyło :blink:

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. bo nicki są bardzo podobne

 

Właśnie! A najśmieszniejsze w tym wszystkim było to, że zarówno Ty, jak i Katerina56 szukałyście pióra o bardzo podobnych parametrach, obie jesteście w liceum, mieszkacie w Warszawie i szukacie w sklepach stacjonarnych. 

Życie czasem jednak zaskakuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! A najśmieszniejsze w tym wszystkim było to, że zarówno Ty, jak i Katerina56 szukałyście pióra o bardzo podobnych parametrach, obie jesteście w liceum, mieszkacie w Warszawie i szukacie w sklepach stacjonarnych. 

Życie czasem jednak zaskakuje :)

Ty masz czas na tak skrupulatne obserwacje :blink:

 

 

Co do tematu, pióra Jinhao są według mnie niezłe (ale jak wszędzie i tu można trafić na bubel, bo jednak niska cena to i niska kontrola jakości ;)) ale jako pierwsze pióro myślę, że wypadałoby całkiem nieźle. Co do kreski, to może zobacz najpierw w jakimś zestawieniu jak prezentują się różnice, bo za cienka też może Ci nie pasować ;) Z produktów dostępnych w każdym markecie polecam Herlitz my pen - całkiem fajne piórko, koszt ok 30zł dostępne w różnych kolorach. 

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinhao 186, ze strony firma-aris.pl

 

Dlaczego? bo mam kilka Jinhao i jeśli są określone jako "cienko piszące" - to faktycznie takie są, mają dołączony tłoczek w standardzie i są tanie. Warte uwagi, i chyba o klasycznym wyglądzie. Po prostu poświęć chwilkę na przejrzenie strony tej hurtowni i wyszukanie takiego Jinhao, jakie wpadnie Ci w oko, a po zakupie daj mu chwilkę i wymocz w wodzie z płynem do naczyń, piórko będzie wdzięczne Ci za to i spisze się na medal.

 

Moja leworęczna koleżanka w pracy z mojego polecenia kupiła jedno i jest zachwycona, a nie robiłam stalówce nic złego, ponad lekki szlif lewą ręką, ale okoliczności tego wymagały ;) praworęczni nie zauważyli różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja leworęczna koleżanka w pracy z mojego polecenia kupiła jedno i jest zachwycona, a nie robiłam stalówce nic złego, ponad lekki szlif lewą ręką, ale okoliczności tego wymagały ;) praworęczni nie zauważyli różnicy.

 

Nie wymagał :P Pióra nie wymagają żadnych modyfikacji aby mógł z niego leworęczny korzystać. Właściwie to nie wiem, skąd się wziął ten mit, że leworęczny z normalnym niezmodyfikowanym piórem będzie miał problem :hmm1: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...