Skocz do zawartości

Dziesiątki tematów wybór pierwszego pióra...


Polecane posty

Zapomniała krowa jak cielęciem była.

Każdy kiedyś zaczynał i popełniał błędy. Można zachęcać do poszukania odpowiedzi albo cos napisać.

Jak nie chce czytać kolejnego tematu "jakie pióro...." po prostu tego nie robię.

Nie róbmy z tego forum odsyłaczki do Google, wyszukiwarki w archiwum etc. tak jak to jest na innych forach gdzie 80% pytań kończy sie odeslanem do wyszukiwarki.

 

Nie chodziło mi o odsyłaczkę do Google czy do wyszukiwarki forum ;) Po prostu część tematów zniknie, bo będzie przyklejona lista polecanych. A przy reszcie będzie czym zacytować, bo nie trzeba będzie samemu przegrzebywać x stron z wyszukiwarki ;)

Przecież to i tak byłaby lista przykładowych piór - nie da się wyczerpać wszystkich sensownych propozycji w jednym temacie. Za dużo jest fajnych piór - nawet tych tanich (hej, chińczyki dają radę! ;)) A jeszcze jak do takiej listy dorzucić zdjęcia i linki do recenzji na forum? Dla chcących byłoby to sporym ułatwieniem, a i "wyjadaczom" taki drogowskaz życia nie napsuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Osobiście przed zadaniem pierwszego pytania na forum, przez prawie dwa miesiące (godzinami ) czytałem na forum FOP jak i tutaj

 każdy post w temacie piór, atramentów oraz notesów, wspomagałem sobie funkcją (odznacz jako przeczytane)

 po to, by nie zgubić się w całej tej skarbnicy informacji i doświadczeń z tym związanych.

 Co bardziej przydatne dla mnie informacje, zapisywałem sobie w notesie.

 Mało który ze świeżaków ma takie podejście  :wacko: , idą na łatwiznę i po najmniejszej linii oporu, przeczyta kilka postów

 ale jest przerażony tym ogromem wiedzy i zaraz po rejestracji w tym samym dniu już zadaje pytanie przykładowo

 " jakie pióro kupić do 100 złotych "

 " szukam pióra fajnego taniego na lata "

 " co myślicie o piórach Pelikan? " lub Sheaffer, Waterman, Jinhao itd. itd. itd.

 " jaki atrament do pióra Lamy " i cała plejada tego typu podobnych pytań - przecież to wszystko już jest opisane :bezradny:

 Moim zdaniem, nie było by to złe a nawet wskazane, by zrobić kilka tematycznych stron, a tylko dla tego,

 bo już się trochę pomieszało, temat w temacie (mały misz-masz), może z mojej strony taki przykład :

 Dział - Pióra Waterman

 Dział - Pióra Pelikan

 Dział - Pióra Sheaffer           itd.

 Dział - Pióra do 100 - 200 złotych

 Dział - Pióra Chinskie

 to samo by się miało z atramentami, choć już jest ten dział :thumbup:  ale podzielić w tym dziale na producentów.

 No i wszystkie ścisłe informacje związane z danym tematem dawać w odpowiedni dział, pomijając teksty na temat

 traktorów, samochodów, foto, ciasteczek, muzy z YouTube, butów, gaci itp. :mosking:

 Myślę że nam, a przede wszystkim młodym forumowiczom ułatwiło by to w znacznym stopniu w poszukiwaniu 

 informacji i nie zadawania jak i powielania kolejnych podobnych pytań (co już faktycznie jest uciążliwe)

 Oczywiście zaznaczam że to jest z mojej strony jedynie propozycja, zapewne nie każdemu pasująca.

 Pozdrawiam.

 

 

Edytowano przez YAMAHAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to samo by się miało z atramentami, choć już jest ten dział :thumbup:  ale podzielić w tym dziale na producentów.

 

Atramenty tak, podział na producentów byłby świetny :-) Co prawda są tagi, ale i tak wyniki wyszukiwania nie są zbyt precyzyjne. 

 

W przypadku piór (działu "Wybór i kupno") - tylko i wyłącznie widełki cenowe. Inaczej zrobi się jeszcze większy "burdel" ;) Na forach gitarowych taki podział się sprawdza (ta sama przypadłość co i u nas), to i tu powinno "zaskoczyć" ;) 

Jak już jesteśmy przy remontach - podzieliłbym jeszcze Targowisko na Kupno i Sprzedaż ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum z założenia jest chyba po to by każdy mógł pogadać z każdym o czym chce.

Na pewno można byłoby administracyjnie w dziale "WITAMY..." założyć wątek np "WYBÓR PIERWSZEGO PIÓRA" z informacjami lakonicznymi na temat podstawowych tradycyjnie polecanych piór w niższych działach cenowych. Ale w obecnym "bałaganku" zobaczcie, że nowi forumowicze od razu wchodzą w relacje ze starszymi. Są prowadzone dialogi, uwagi, dowcipy itd. Czyli jest cieplutko właśnie i chyba o to chodzi najbardziej :)

 

Poza tym proszę przejrzeć kilka przypadkowych wątków o bardzo sprecyzowanym temacie. Ileż tam znajdziemy wypowiedzi  zupełnie nie związanych z przedmiotem wątku a wpisanych przez forumowych weteranów. Wszędzie zawiązują się bardzo luźne pogaduszki a nawet popierdółki. I to jest piękne właśnie! :P

 

Apeluję więc o pozwolenie nowicjuszom na zadawanie nawet najbardziej naiwnych pytań.

Edytowano przez ryard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Osobiście przed zadaniem pierwszego pytania na forum, przez prawie dwa miesiące (godzinami ) czytałem na forum FOP jak i tutaj

 każdy post w temacie piór, atramentów oraz notesów, wspomagałem sobie funkcją (odznacz jako przeczytane)

 po to, by nie zgubić się w całej tej skarbnicy informacji i doświadczeń z tym związanych.

 Co bardziej przydatne dla mnie informacje, zapisywałem sobie w notesie.

 Mało który ze świeżaków ma takie podejście  :wacko: , idą na łatwiznę i po najmniejszej linii oporu, przeczyta kilka postów

 ale jest przerażony tym ogromem wiedzy i zaraz po rejestracji w tym samym dniu już zadaje pytanie przykładowo

 " jakie pióro kupić do 100 złotych "

 " szukam pióra fajnego taniego na lata "

 " co myślicie o piórach Pelikan? " lub Sheaffer, Waterman, Jinhao itd. itd. itd.

 " jaki atrament do pióra Lamy " i cała plejada tego typu podobnych pytań - przecież to wszystko już jest opisane :bezradny:

 Moim zdaniem, nie było by to złe a nawet wskazane, by zrobić kilka tematycznych stron, a tylko dla tego,

 bo już się trochę pomieszało, temat w temacie (mały misz-masz), może z mojej strony taki przykład :

 Dział - Pióra Waterman

 Dział - Pióra Pelikan

 Dział - Pióra Sheaffer           itd.

 Dział - Pióra do 100 - 200 złotych

 Dział - Pióra Chinskie

 to samo by się miało z atramentami, choć już jest ten dział :thumbup:  ale podzielić w tym dziale na producentów.

 No i wszystkie ścisłe informacje związane z danym tematem dawać w odpowiedni dział, pomijając teksty na temat

 traktorów, samochodów, foto, ciasteczek, muzy z YouTube, butów, gaci itp. :mosking:

 Myślę że nam, a przede wszystkim młodym forumowiczom ułatwiło by to w znacznym stopniu w poszukiwaniu 

 informacji i nie zadawania jak i powielania kolejnych podobnych pytań (co już faktycznie jest uciążliwe)

 Oczywiście zaznaczam że to jest z mojej strony jedynie propozycja, zapewne nie każdemu pasująca.

 Pozdrawiam.

 

 

Bardzo dobrze prawisz :) Ze swojej strony zauważyłem też inną sprawę. Coraz mniej forumowiczów odpisuje na te pytania o pierwsze pióro, bo im się zwyczajnie nie chce. Ja też przestałem nawet czytać tematy "pierwsze pióro do...". To trochę brak szacunku dla innych forumowiczów. Niby czemu mam lecieć z odpowiedzią na pytanie, które było wielokrotnie wałkowane i opisywane na forum skoro nowicjuszowi nie chce się przejrzeć tego co już jest? Podobnie jak YAMAHAL najpierw sie zapoznałem z forum po rejestracji, a jak nie znalazłem tego co mnie interesuje to zadawałem pytania. A ostatnio to każdy by chciał mieć na tacy wszystko podane "na już".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki brak szacunku? Już się starym w głowie przewraca ;). To tak trudno jest nie czytać powtarzających się wątków. Jest z boku słupek z tematami i jak się nie podoba to nie wchodzić w ten dział. Nie macie już weterani w życiu innych problemów, tylko przeszkadzać :gaah: innym i narzucać swój pogląd jako obowiązujący. A są jeszcze tabletki uspokajające :zdrowie: jak pytanka denerwują.

Ten dział o kupowaniu pió,r uważam za bardzo cenny dla tych co są już troszkę oczytani. To oni odpowiadając "najmłodszym" utrwalają sobie i systematyzują wiedzę. Weteranów to może już nudzić, ale to nie jest powód aby likwidować czy ograniczać dyskusje. Jedni uczą poprzez studiowanie samodzielnie inni porzez rozmowę, która jest często inspiracją do samodzielnego studiowania.

A propozycje podziału to: koniecznie widełki cenowe. Niech będzie tu przegląd wszystkich marek od A (aurora) do Z (Zenitha).

Na producentów też powinien być. Nawet tematy grupowałbym wewnątrz marek na poszczególne modele, tak aby były jak najbardzej skoncentrowane. I myslę sobie, że w praktyce to tanie modele i nonamy najczęściej będą opisywane w 'widełkach cenowych', a droższe w dziale producentów.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dobrym pomysłem byłoby jednak odsyłanie co nowszych do jednego tematu w którym znaleźliby sobie pióro. A jak się komuś nie chcę czytać to raczej pisać też nie będzie po to bardziej czasochłonne a czasem (o zgrozo!) nawet ręką trzeba ruszyć. Każdy kiedyś od czegoś zaczynał ale po co nam 1200 użytkowników którzy zapytają o pióro, zakupią i nigdy więcej nie zajrzą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]A propozycje podziału to: koniecznie widełki cenowe. Niech będzie tu przegląd wszystkich marek od A (aurora) do Z (Zenitha).

Na producentów też powinien być. Nawet tematy grupowałbym wewnątrz marek na poszczególne modele, tak aby były jak najbardzej skoncentrowane. I myslę sobie, że w praktyce to tanie modele i nonamy najczęściej będą opisywane w 'widełkach cenowych', a droższe w dziale producentów.

 

Zastanawiam się, czy nie byłby to jednak za duży "śmietnik". Jak rok czasu gdzieś śledzę to forum to widziałem przez ten czas może dwa tematy z piórami drogimi (~1k zł za nowe wzwyż). Reszta to do 100, ewentualnie do 300 zł. 

 

Nie wystarczyłyby same widełki? :) Jak myślisz? :) Marek jest jednak znacznie więcej niż przedziałów cenowych a i wypadałoby mieć taką ilość tematów, by działy nie stały puste. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z uporządkowaniem wiedzy dla początkujących jest zacny, jestem za. Każdy po rejestracji powinien być kierowany do tego kompendium, ale to i tak nie zlikwiduje tych uroczych wątków. To wynika z natury komunikacji i tyle. Zresztą, czytam je z zainteresowaniem. Trzeba się pogodzić z ich obecnością i gwałtownym przyrostem w okolicy typowych okazji prezentowych oraz przed rokiem szkolnym/akademickim. Taki urok branży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie źle ale uważam, że pomysł z robieniem "podforum" z widełkami cenowymi akurat na tym forum za nie udany - szczególnie dla odpowiadających z jednego teoretycznie prozaicznego powodu od czasu mojej rejestracji do dziś nie został poprawiony link, który przychodzi z powiadomieniem o odpowiedzi w danym temacie - on zwyczajnie nie działa i nie wysyła do tematu. Osobiście już teraz się czasem nawet gubię w tym gdzie się dany temat znajduje. Jak będą podfora, a temat zostanie zatytułowany "nowe pióro" na maila zostanie wysłane powiadomienie o nowej odpowiedzi, a w nim np. propozycja pióra którego ceny nie znam, to nawet nie będę wiedziała gdzie to szukać, poszukiwanie w takim momencie może być męczące - w końcu powinniśmy być tu dla przyjemności. Toteż podejrzewam, że jak ktoś się wypowie, później nie będzie w stanie namierzyć tematu to sobie będzie zwyczajnie odpuszczał kolejną odpowiedź. Przy tym błędzie w mailach, które przychodzą, to rozwiązanie jest dobre dla osób, które albo dobrze znają ceny wszystkich piór albo przeglądają całe forum. 

 

Podsumowując, jak błąd zostanie w końcu po latach naprawiony, to ok, dopóki się tak nie stanie to spowoduje to według mnie lekkie zamieszanie 

 

Po za tym mam wrażenie, że to zacznie wyglądać jak forum FOP, które dla mnie jest kompletnie nieczytelne i nieprzyjazne - nawet jak teoretycznie klikam na podforum, które ma jakiś wątek napisany "dziś" to i tak nie raz go nie mogę znaleźć ;) Kompletne pomieszanie z poplątanym jest tam zrobione według mnie

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] od czasu mojej rejestracji do dziś nie został poprawiony link, który przychodzi z powiadomieniem o odpowiedzi w danym temacie - on zwyczajnie nie działa i nie wysyła do tematu. [...]

 

Iza - byłem w szoku, ale dla testu dzisiaj w niego kliknąłem i zadziałał  :o Nie wiem czy to jednostkowy przypadek, ale sprawdź. A rusz jakiś "Oblivion" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murio to teraz ja wpadłam w szok ;) i sprawdziłam, czy to działa jak wejdę na pocztę przez stronę internetową (normalnie korzystam z programu pocztowego) ale niestety link w mailu z powiadomieniem w obu przypadkach wysyła mnie na stronę główną zamiast do właściwego tematu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murio to teraz ja wpadłam w szok ;) i sprawdziłam, czy to działa jak wejdę na pocztę przez stronę internetową (normalnie korzystam z programu pocztowego) ale niestety link w mailu z powiadomieniem w obu przypadkach wysyła mnie na stronę główną zamiast do właściwego tematu :(

 

Mea Culpa! Link z nową odpowiedzią faktycznie nie działa dalej (bo działać nie ma prawa, brakuje w nim numeru tematu). Link, który "zaskoczył" to informacja o zacytowanym poście. 

 

Przepraszam za wywołanie złudnej nadziei.. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

(...)

 Dział - Waterman

 Dział - Pelikan

 Dział - Sheaffer 

(...)

 

Ha ha ha, a ja dalej szukam sposobu jakby tu przeskoczyć do działu np. Plumix, albo Conklin.

Myślałam: czegoś nie widzę? Mam za mało postów? Brak uprawnień? A tu nia ma... :bezradny:

Brakuje mi też, łatwego dostępu do istniejących tagów.

Mogłoby to być w formie listy etykiet w stopce forum, jak na Pióromaniaku.

 

To tyle. Wyżaliłam się kotek1.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...