Skocz do zawartości

Pióro Wenfen YF211A


tichy73

Polecane posty

HA!

To nie jest pióro dodawane do serii DeAgostini "Oxford", chociaż blisko. Te pióra służyły jako nagrody w konkursach organizowanych przez wydawnictwo i nie było to w latach 80 tych ale w końcu lat 90tych. Pierwszy tom Wielkiej Encyklopedii Świata wyszedł w roku 2003. Firma (DeAgostini) rozdawała te pióra także prenumeratorom innych "kolekcji" jako zajawkę nowej serii. Zatem były to egzemplarze promocyjne. Na łeb jakością bije to, co potem było dodawane do kolejnych tomów WEŚ.

Stalówka nie jest pozłacana. Jest natryskowo malowana farbą w kolorze złotym. Napis 14K i numer seryjny (taki sam) występował na wszystkich tych egzemplarzach i ma raczej być symbolem, imitacją, jak cała seria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA!

To nie jest pióro dodawane do serii DeAgostini "Oxford", chociaż blisko. Te pióra służyły jako nagrody w konkursach organizowanych przez wydawnictwo i nie było to w latach 80 tych ale w końcu lat 90tych. Pierwszy tom Wielkiej Encyklopedii Świata wyszedł w roku 2003. Firma (DeAgostini) rozdawała te pióra także prenumeratorom innych "kolekcji" jako zajawkę nowej serii. Zatem były to egzemplarze promocyjne. Na łeb jakością bije to, co potem było dodawane do kolejnych tomów WEŚ.

Stalówka nie jest pozłacana. Jest natryskowo malowana farbą w kolorze złotym. Napis 14K i numer seryjny (taki sam) występował na wszystkich tych egzemplarzach i ma raczej być symbolem, imitacją, jak cała seria.

Nie wiem, jak jest w innych egzemplarzach, ale mam stalówkę w kolorze srebrnym. Chyba, że to unikat z białego "złota"  ;)

Edytowano przez zutka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie jestem znawcą piór wiecznych,

a niedawno dostałem pewne pióro, którego zdjęcia dołączam.

 

Kupione było ponoć w latach osiemdziesiątych na prezent.

Ma dość ciężką metalową skuwkę

i jak mi się wydaje pozłacaną stalówkę (napis na niej WENFEN 14K).

 

Na skuwce oznaczenie YF211A oraz R na klipsie....

Gumka do napełniania atramentem.

 

Czy ktoś pomógłby mi w identyfikacji tego pióra i czy faktycznie ma pozłacaną stalówkę?

 

Przedstawia jakąś wartość?

Ok, to może bez zbędnych rozpisywań.

Ponoć kupione w latach osiemdziesiątych - cóż, skoro pokazało się kilka lat później. Może darczyńca lekko zmodyfikował w pamięci lata zakupu.

Stalówka jest stalowa. Może pozłota kiedyś była.

Wartość? - jedynie sentymentalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...