Skocz do zawartości

Pióro Wenfen YF211A


tichy73

Polecane posty

Witam

 

Nie jestem znawcą piór wiecznych,

a niedawno dostałem pewne pióro, którego zdjęcia dołączam.

 

Kupione było ponoć w latach osiemdziesiątych na prezent.

Ma dość ciężką metalową skuwkę

i jak mi się wydaje pozłacaną stalówkę (napis na niej WENFEN 14K).

 

Na skuwce oznaczenie YF211A oraz R na klipsie....

Gumka do napełniania atramentem.

 

Czy ktoś pomógłby mi w identyfikacji tego pióra i czy faktycznie ma pozłacaną stalówkę?

 

Przedstawia jakąś wartość?

post-3341-0-89697800-1417527755_thumb.jpg

post-3341-0-12952700-1417527757_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przedstawia wartość. Głównie sentymentalną, jeśli lubi się chińskie pióra...

 

A tak serio, to jeśli te 14k to 14k, a nie jakiś fejk, to polski sprzedawca usiłowałby zapewne opchnąć to na Alledrogo za jakieś 80-100 złych. Inna sprawa, że marnę szansę…;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra...

To jaką realną cenę proponujecie gdybym chciał to pióro wystawić na Alle?

Na innej aukcji cena wyjściowa tego pióra to niecałe 10zł - http://allegro.pl/pioro-wieczne-na-atrament-pompkasygnniemieckie-70r-i4853008298.html

 

To za 100zł już dłuuugo czeka na kupca - kojarzę taką aukcję sprzed wakacji. Nie sądzę, żeby ktoś zapłacił tyle za takie pióro.

Poza tym temat pojawił się na forum: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/510-piora-wenfen-w-sprzedazy/?hl=wenfen; wychodzi na to, że te pióra nieźle piszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie pióro i współcześnie czasami potrafi pisać dobrze. Mam garść takich chinolków i niejeden przebija tanie Parkery o długość stadionu.

Ale cenowo to nie są one warte. Raczej na dawcę (tylko czego oprócz saka?) albo za kilka złotych aby ktoś inny polubił piórka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to jednak faktu, że nikt nie kupi za 100zł pióra praktycznie nieznanej firmy, nawet jeśli ma złotą stalówkę mając w tej cenie nowe pióra tzw markowe ;) Kolego, jak chcesz pióro spieniężyć to musisz chyba sam zdecydować za ile je wystawić, po prostu nie jest to chodliwy towar i nikt ci nie powie dokładnie "za ile". Druga opcja to je sobie zostawić i cieszyć się z pisania nim. 

 

Dodatkowym utrudnieniem może być to, że jest nieładne, przynajmniej na mój gust ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

To pióro z serii D'Agostini (lub coś podobnego), które było do kupienia w kioskach ruchu razem z jakąś książeczką. Seria bodaj się nazywała "słynne pióra wieczne", choć nie mam pojęcia do którego "słynnego" akurat to nawiązuje, być może do Kleopatry. W sumie wyszło tego bodaj 10 sztuk, nie pamiętam jaka była cena wyjściowa, ale w okolicach nastu zł i oczywiście wszyscy macie rację, to całkowicie produkt chiński. Marzenia, że stalówka jest złota musisz niestety schować do szafy, co nie musi znaczyć wcale, że to zła stalówka, tego nie wiem, ale jeśli do czegokolwiek to 14K się odnosi to raczej do złocenia i to pewnie takiego w mikronkach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pióro z serii D'Agostini (lub coś podobnego), które było do kupienia w kioskach ruchu razem z jakąś książeczką. Seria bodaj się nazywała "słynne pióra wieczne", choć nie mam pojęcia do którego "słynnego" akurat to nawiązuje, być może do Kleopatry. W sumie wyszło tego bodaj 10 sztuk, nie pamiętam jaka była cena wyjściowa, ale w okolicach nastu zł i oczywiście wszyscy macie rację, to całkowicie produkt chiński. Marzenia, że stalówka jest złota musisz niestety schować do szafy, co nie musi znaczyć wcale, że to zła stalówka, tego nie wiem, ale jeśli do czegokolwiek to 14K się odnosi to raczej do złocenia i to pewnie takiego w mikronkach. 

 

 

Seria D`Agostini była zapewne wypuszczana niedawno natomiast to pióro było kupione w latach osiemdziesiątych więc ten egzemplarz nie był dodawany do żadnego pisma... 

Co do stalówki to zaprzyjaźniony złotnik powiedział mi, że jest pozłacana...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To seria Oxford i na 100% to jest pióro z tego wydania. Całe kolekcje pojawiają się na Allegro dość regularnie lub są wystawiane po jednej sztuce.

 

Rok wydania 2005: http://allegro.pl/wielka-encyklopedia-swiata-oxford-tom-8-pioro-i5207047399.html

 

No dobrze. Pewnie było takie wydawnictwo.

 

Natomiast mój egzemplarz kupiony był na początku lat 80 tych i bynajmniej nie pochodzi z kolekcji DeAgostini...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...